1. Anasayfa
  2. Kredi Kartı Rehberi

Kredi Kartı Son Ödeme Tarihi Saat Kaça Kadardır? 2023 GÜNCEL

Kredi Kartı Son Ödeme Tarihi Saat Kaça Kadardır? 2023 GÜNCEL
0

Hepimizin cebinde bir veya daha fazla sayıda yer alan kredi kartı son ödeme tarihi saat kaça kadar oluyor bugün sizlerle bu konuyu inceleyeceğiz. Çoğu zaman unutuyoruz yada erteleye erteleye son gün hatta son dakikalara kadar bekletiyoruz. Fakat gecikmenin bizim kredi notumuza ne kadar zararı olacağını ve bunun finansal geleceğimizi nasıl etkilediğini bilmiyoruz. 2023 yılında tüm detayları ile birlikte kredi kartı borcu son ödeme tarihi ile ilgili bilgilere artık geçebiliriz.

Kredi Kartı Son Ödeme Tarihi ve Saati

İlk olarak normal çalışma günlerinde kredi kartı son ödeme tarihi nedir ona bakalım isterseniz. Eğer kredi kartı ekstre ödemenizi banka şubesinden yapacaksanız son ödeme saati banka şubesinin kapanış saati ile aynıdır. Fakat internet şubesinden, mobil uygulamasından veya ATM’den ödeme yapacaksanız son ödeme saati 23:59’dur. Normal bilgilendirmelerde durum budur. Sizlerden konu ile ilgili çok sık sorular geliyor ve aslında hepsinin cevabı aynı diye ayrı ayrı yanıt vermiyorum. Gelen soruların en önemlileri aşağıda listelenmiştir. Bunların tümü için cevap aynıdır.

  • kredi kartı son ödeme tarihi saat kaça kadar QNB Finansbank
  • İş Bankası kredi kartı son ödeme saati
  • Garanti hesap kesim tarihi saati
  • Akbank kredi kartı ödeme saatleri

Fakat şöyle de bir şey var ki resmi olarak duyurulmasa da bankalara yapacağınız kredi kartı ödemeleri eğer bir gün gecikirse faiz işlemiyor. Bu da aslında son ödeme tarihinin 1 günlük esneme payı olduğunu bizlere gösteriyor. Bu durumu pek çok forumda okudum fakat hiç bir bankanın sitesinde böyle bir bilgi yer almıyor. Bu sebeple sizlere son ödeme tarihini geçirmemenizi öneriyoruz. Artık kredi kartı son ödeme günü saat kaça kadar sorusuna yanıt verdiğimize göre diğer önemli başlığımıza geçebiliriz.

Kredi Kartının Son Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur?

Eğer kredi kartı son ödeme tarihi geçerse az önce de belirttiğimiz gibi bu gecikme sadece 1 günse faiz işlememektedir. Fakat 1 günü geçerse günlük faiz işliyor. Bu da size gelen ekstrede belirtilen rakamdır. Her bankanın kredi kartı gecikme faizi farklı olabileceği için burada tam bir rakam veremiyoruz. Eğer bu gecikme 1 haftayı geçerse o zaman bankadan size bilgilendirme sms mesajı veya maili gelir. Daha da uzarsa bu süre o zaman telefon ile aranırsınız. 3 ay süreyi geçerse bu gecikem durumu o zaman borç dosyanız bir avukata verilir ve yasal süreç başlatılır. Bu sebeple durumunuz müsait olduğu sürece gününde ödeme yapın.

Kredi kartı borcunun gecikmesi ve süresinde ödenmemesi sizin kredi skorunuzun da düşmesine sebep olur. Eğer bu gecikmeler çok sık tekrarlanıyor olursa bu sizin kredi puanınızda sonradan toparlanması çok zaman alacak bir düşüşe de sebebiyet verebilir. Ayrıca bankalar 1-2 aylık ödememe durumunda kredi kartı kullanımınızı durdurabilir. Bunun örnekleri çok. Şimdilik kredi kartı son ödeme tarihi ve saati kaça kadar sorusu hakkında verebileceğimiz bilgiler bunlardan ibaret. Son olarak çok merak edilen bir konuya da değinip yazımızı sonlandıracağız.

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

https://youtu.be/cqcyiUZuhP4 

Kredi Kartı Son Ödeme Günü Hafta Sonu Olursa?

Kredi kartı borcu ödenmezse ne olur? Kredi kartı borcu ödememenin cezası  nedir, hapis ve icra var mı?

Peki kredi kartı son ödeme tarihi hafta sonuna denk gelirse ne yapacağız? Kısaca buna da değinelim. Eğer ekstrenizdeki son ödeme günü cumartesi, pazar veya tatil gününe denk gelmişse ödemeyi takip eden ilk çalışma gününde yapabilirsiniz. Bu durum size faiz yada not düşümü olarak yansımayacaktır. Bankaların bu konuda esnek ve anlayışlı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat cuma günü son ödeme gününüzde unutmayın bu gibi bir durumda takip eden pazartesi günü ödeme yapmanız sizi faizden yada gecikmeden kurtarmayacaktır.

Sitemizdeki içerikler sizlerin soruları ve yorumları ile daha da gelişmekte ve ziyaretçilerimize daha kaliteli içerikler sunulmasına vesile olmaktadır. Bu sebeple lütfen görüşlerinizi bizlerle ve diğer takipçilerimizle paylaşmaktan çekinmeyin. Kredi kartı son ödeme tarih ve saati hakkında sizlerinde yorumlarını bekliyoruz.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir