1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
Trendlerdeki Yazı

Kredi Kartı Yapılandırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Yapılandırma İşlemi Nasıl Yapılır?
1

Bu konumuzda sizlere en çok merak edilen konulardan biri olan Kredi kartı yapılandırma işlemi nasıl yapılır ? dan bahsedeceğiz.Çoğu zaman alışverişlerimiz de taksitlendirme gibi imkanlar sunduğu için kredi kartı kullanırız.Ancak borçları ödemede zorlandığımızda kredi kartı yapılandırma işlemi kara listeye düşmemek adına hayat kurtarır.Kredi kartı harcamaları gelirin üzerindeyse ve ödeme konusunda zorluk çekiyorsanız,yapılandırma işlemi en iyi çözüm yollarından biri olacaktır.

Kredi kartları her ne kadar en iyi dostumuz olsa da,harcamaların sanki hiç ödenmeyecek gibi yapılması kişiyi zor duruma sokabilir.Olası bir ödeyememe durumunda bu durumu bankaya bildirmeniz,ileride kara listeye düşme riskini ortadan kaldırır.Son ödeme tarihi geçmiş kredi kartı borcuna her gün faiz bindiği gerçeğini unutmamak gerekir.

Kredi Kartı Yapılandırma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Eğer mevcut kart borcu 60 gün ödenmedi ise,toplam borca günlük faiz işlemi uygulanmaktadır. Merkez Bankası tarafından belirlenen gecikme faiz oranı aylık %2,75 şeklindedir.Bankaya Kredi kartı yapılandırma talebinde bulunduğunuz da risk birimine aktarılırsınız. Kararlaştırılan ödeme planı doğrultusunda sizi zorlamayacak bir ödeme planı çıkarılır. Kredi kartı borç yapılandırması 12 ay’a kadar,çekilen kredi borcu yapılandırması ise 60 ay’a kadar yapılabilir.

Tüm bankalar borç yapılandırma konusunda müşteriye yardımcı olurlar.Bunun sebebi hem müşterinin sicilinin bozulmaması,hem de müşteri kaybetmek istemedikleri içindir.Eğer ödeme zorluğu çektiğiniz bir kredi kartı borcunuz varsa,olası bir icra durumu ile karşılaşmamak için mutlaka kredi kartı borcu yapılandırması yapmalısınız.

Bir diğer bilinen yanlış ise,kredi notu düşük olan kişilerin borç yapılandırması yapamamasıdır.Ancak bu kesinlikle yanlış bir bilgidir.Kredi kartı yapılandırma sı için kredi notuna bakılmaz.Riskli müşteri sayılabilecek 700 puanın altında olsanız dahi kredi kartı yapılandırma işlemi yapabilirsiniz.

Nakit Avans Kullanım Taksitlendirmesi

Tıpkı kredi kartı borcu yapılandırmasında olduğu gibi , taksitli nakit avans kullanılması durumu için de en fazla 12 ay taksitlendirme yapılabilir.Bankayla olan ilişkileriniz ve kart limitine göre 20 bin TL’ye kadar taksitli nakit avans kullanabilirsiniz.Nakit avans faiz oranları bankadan bankaya değişiklik gösterebilir.Bunun için mevcut bankanıza uğrayarak ya da müşteri hizmetlerine bağlanarak faiz oranları hakkında bilgi alabilirsiniz.Eğer sabit gelirinizi bankaya belgeleye bilirseniz kredi kartı nakit avans kullanım limitinizi yükseltme talebinde bulunabilirsiniz.

Tüm borç işlemlerinin yapılandırılmasında mevcut borcun üzerine faiz ekleneceğini unutmamanız gerekir.Ancak kara listeye düşme gibi sorunlarla karşılaşmamak için en iyi ol kredi kartı yapılandırma işlemidir.Olası bir kara listeye düşme durumun da ne yapmanız gerektiğini öğrenmek için Kara Listeden Nasıl Çıkılır konumuza göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir