1. Anasayfa
  2. Finans Rehberi

Kredi Kartını Nakit Paraya Paraya Çeviren Yerler (2023 İstanbul, Ankara, İzmir)

Kredi Kartını Nakit Paraya Paraya Çeviren Yerler (2023 İstanbul, Ankara, İzmir)
0

Eğer kredi kartını nakit paraya çevirme konusunda bir arayış içerisinde iseniz öncelikle geçmiş olsun demek istiyorum. Aynı durumu daha önce yaşadığım için ne kadar zor bir durumda olduğunuzu biliyorum ve elimden geldiğince sizi en az zararla kurtaracak yöntemleri liste halinde sizlere sunacağım. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Samsun, Diyarbakır gibi büyükşehirlerimizin tamamında bu işlemi 2023’de güncel olarak yapabilirsiniz.

Kredi kartını nakite çevirme işleminde acil para ihtiyacınız olduğu için ilk önünüze çıkan şansı değerlendirmek istiyorsunuz fakat öyle davranmayın ve mantıklı hareket edin. Yazımızın tümünü okuduğunuz zaman zaten büyük oranda hangi yolun sizin için en mantıklısı olacağını anlayacaksınız. Hadi başlayalım!

Kredi Kartını Kıran Kuyumcular

Öncelikle şunu belirtelim, direk kredi kartından alışveriş yapar gibi para çektirip sonra bir miktar komisyon kestirip kalan tutarı aldığınız zaman bu tefeciliğe giriyor ve yasal değil. Yasal olmayan yolların hiç birine asla bulaşmamanızı öneriyorum. Bu tür tekliflerde bulunanlara hiç karışmayın ve işlem yapmayın.

Çünkü yasal olarak yapabileceğiniz pek çok yol var ve bu şekilde yapılan kredi kartı çevirme cezası olan bir durumdur.

Sizlere ilk önereceğim yol kredi kartınız ile taksitle gram altın almanız ve ardından bu gram altını bozdurmanızdır. Bu işlemi online yapmak isterseniz gram altın al şeklinde bir arama yaparak internetten altın satan yerleri bulabilirsiniz.

Alışveriş siteleri dahil pek çok site gram altın satışı yapmakta ve kargo ile çok kısa süre de adresinize gelmektedir. Eğer büyük bir şehirde yaşıyorsanız direk kuyumcuların bulunduğu yerlere gidip elden de alabilirsiniz. Benim bu yazıyı yazdığım tarih olan 29 Haziran 2021 itibariyle gram altın alış fiyatı ortalama 500-530 TL satış fiyatı ise 520-550 TL civarı. Yani siz gram altını 530 TL’den alıyorsunuz ve 510 TL’den satıyorsunuz. Düşük bir zararla kredi kartı çevirme işi yapabiliyorsunuz.

Kredi Kartına Nakit Veren Yerler

Az önce de belirttiğimiz gibi herhangi bir ticari işlem olmadan direk kredi kartını nakite çeviren yerler bizim önceliğimiz değil hatta hiç tercih etmiyoruz.

Fakat bazı iş yerleri size örneğin cep telefonu satıyorlar. Faturanızı veriyorlar ve daha sonra bu telefonu sizden satın alıyorlar. İşlem kredi kartı ile yapılıyor. Atıyorum siz cep telefonunu 4500 TL’ye satın alıyorsunuz. Daha sonra 3700 TL’ye aldığınız yere geri satıyorsunuz. Bir nevi sıfır telefon alıp ikinci el olarak geri satıyorsunuz.

Bu işlemi özellikle cep telefonu satan yerler yapıyor. Bu işleme kredi kartı kırdırma adı da veriliyor. Bunun yanında bazı firmalar sizden kutusu açılmamış ve kendilerinin de sattığı malları düşük fiyattan alabiliyor. Bu da şu şekilde yapılıyor. Siz örneğin bir alışveriş sitesinden kaliteli bir su ısıtıcısı alıyorsunuz.

Bundan 10 tane alıyorsunuz ve 2000 TL ödeme yapıyorsunuz. Bu mallar size kargo ile geliyor ve daha sonra önceden anlaştığınız ve aynı malı satan yere bunu götürüp veriyorsunuz. Tane başı 20 TL daha düşüğe verseniz bu su ısıtıcılarını 200 TL zararınız oluyor ve 2000 TL’nizi 1800 TL nakite çevirmiş oluyorsunuz. Bu tür yollar sizi aşırı zarara uğratacağı için önermiyorum.

2023’de Kredi Kartı Nasıl Paraya Çevrilir?

Artık kredi kartı nerede paraya çevrilir konusunu kapatıp biraz daha makul yollara girebiliriz. Nakit ihtiyaçlarınızı 4-5 tane güvendiğiniz arkadaşınız aracılığı ile de karşılayabilirsiniz. Durumu çok samimi olduğunu arkadaşlarınıza anlatın ve yapacakları tüm nakit alışverişlerini sizin kredi kartınızla yapmalarını söyleyin. Siz nakiti alın onlarda harcama sonucu yapılan alışveriş malzemelerini alsınlar. Bu sizin için en az zararla durumu çevirebileceğiniz yollardan biridir. Örneğin 5 arkadaşınız 200 TL’lik market alışverişini sizin kredi kartınızdan yaparsa bu sayede 1000 TL hiç komisyonsuz nakit elinize geçmiş olur.

Bu sadece onların market alışverişleridir. Bunun dışında yapacakları diğer alışverişler ve fatura ödemelerini de hesaba katacak olursanız bir kaç gün içerisinde yüklü miktarda kredi kartı nakite çevirme işlemi gerçekleştirmiş olursunuz. Hemde hiç bir yere komisyon ödemeden zararsız şekilde. Bu arada eskiden kredi kartını nakite çevirme Paypal ile de oluyordu fakat artık Paypal ülkemizde hizmet vermediği için olmuyor, bu sebeple detaylarını hiç anlatmıyorum.

Son olarak az önce de bahsettiğim gibi kredi kartını nakite çevirme online işlemini biraz daha detaylandırmak istiyorum. Çünkü arkadaşlarınızla söylediğim şekilde bir anlaşma yapamazsanız en makulu online alışveriş ile olanıdır. Bunu da dediğimiz gibi gram altın ile yapmanız en az zararlı yoldur. Hatta şöyle bir durumda olabiliyor. Siz diyelim bugün internetten 10 gram altın aldınız. Altının gram fiyatı 500 TL’ydi. Kargo ile bu altın size 2 günde geldi diyelim. O arada altın fiyatı yükseldi ve 600 TL oldu. Bu durumda bu işlem sizin için kârlı bile olabilir.

Yeni yılda yani 2023’de bu ve bunun gibi işlemlerin nasıl yapıldığını öğrenmek için Araba Teknik’i takip etmeyi unutmayın.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir