1. Ana Sayfa
  2. Karlı İş Fikirleri

Küçük Sermaye İle Yapılacak İşler – 2023 Güncel

Küçük Sermaye İle Yapılacak İşler – 2023 Güncel
0

Küçük Sermaye İle Yapılacak İşler

Az Sermaye İle Yapılabilecek İş Fikirleri | by volkan yıldız | Medium

Küçük sermaye ile yapılacak işler neler acaba diye merakla araştıranların son dönemlerde hızla arttığını görmekteyiz. Günümüz dünya koşullarında hemen herkesin aklında daha çok para kazanmak için ne yapabilirim tarzı sorular dolanmaktadır. Mevcut işindeki kazancını yeterli görmeyen, daha çok para kazanmak ve zengin olmak hayalleri ile yanıp tutuşan pek çok kimse vardır. Ya da iş hayatına ilk defa atılacak ama sermayesi pek bulunmayan birçok genç girişimci adayı bulunmaktadır. Bu tür amaçlar için arayışlarda olan kimselere az sermaye ile ne tür işler yapılacağı hakkında bilgiler verilmeye çalışılacaktır.

Küçük sermaye ile bir işe başlamak için öncelikle yapılması gereken ne iş yapılacağına karar vermektir. İlerleyen aşamalarda işin gidişatına yön vereceği için bu adımın sağlıklı bir biçimde atılması gerekir. Şöyle etraflıca bir araştırma ile kişi kendi bilgi ve becerileri ile isteklerine en uygun olan iş fikirlerini rahatlıkla bulacaktır. Böylelikle seçilen işle ilgili faaliyetlerde bulunan irili ufaklı iş yerleri ile rekabet etmek daha kolay olacaktır. Tüm bu araştırmaların ardından verilecek olan kararın faaliyete geçebilmesi için sıradaki adım plan hazırlamaktır. Hangi adımları nasıl atacağına ve olası istenmeyen durumlar geliştiğinde nasıl hareket edileceğine dair her türlü detay en ince ayrıntısına kadar düşünülerek planlanmalıdır. Böylece her şey belli bir plan ve program çerçevesinde ilerleyerek elde edilecek kazancın çok olmasına altyapı hazırlayacaktır.

Az Sermaye İle Yapılacak İşler

Günümüzde girişimcilerin birçoğunun en büyük sorunlarının başında parlak iş fikirleri için yeterli sermaye bulmakta zorlanmalarıdır. Bu nedenle birçok girişim denemesi daha yola çıkmadan rafa kaldırılmaktadır. Çünkü birçok yeni girişim için ciddi miktarlarda bir birikmişin olması gerekebiliyor. Peki, az sermaye ile yapılacak işler hiç yok mu sorusu akıllara gelecektir. Elbette her yeni iş için büyük paralara gerek yok. Başlangıç olması adına az bir sermaye ile yapılacak pek çok iş bulmak mümkündür. Bu hususta en önemli nokta el yatkınlığı, bilgi, beceri ve istekli olmaktır. Bu çerçeveden bakılarak seçilecek her türlü iş kolunda başarının gelmesi asa tesadüf olmayacaktır. Aksi takdirde sırf fazla para gerektirmeyen iş diye ilgisiz ve alakasız olunan bir işe koyulmak çok da başarılı sonuçlar doğurmayacaktır.

Fazla parası bulunmayan ama yeni bir işe koyulmak isteyenlerin karşısına ilk olarak bayilikler gelmektedir. Birçok firma bayilikleri aracılığıyla faaliyet göstermektedir. Hatta çoğu zaman seçilen iş yeri, tasarımı ve içerisine koyulacak başlangıç ürün ve hizmetleri, gerekli eğitimleri gibi pek çok konuda bayilerine destek vererek adeta anahtar teslim bir iş yeri sunmaktadır. Bunun içindir ki pek fazla sermaye olmasına gerek duyulmamaktadır. Bu alanda iş kurmak isteyenlerin karşısına otomotivden gıdaya, sağlıktan eğitime, elektronikten bilişime, emlakçılıktan tekstile, giyimden beyaz eşya ve daha pek çok farklı sektöre dair bayilik fırsatları çıkabilmektedir. Bunlara verilebilecek birkaç örnek şöyle sıralanabilir: çiğköfte, beyaz eşya, gayrimenkul alım satım, web sitesi tasarımı ve içeriği üretimi, organik tarım yetiştiriciliği, takı tasarım, danışmanlık…

Az Sermaye İle Yapılacak İş Fikirleri

Geleceği Parlak En Karlı İşler | 66 Adet Yeni İş Fikri | Yeni İş Fikirleri

Az sermaye le yapılacak iş fikirleri ile ilgili genel bilgiler yukarıda yer almaktadır. Bu iş fikirlerini biraz daha açarak detaylarına dair bilgilerden bahsedilmesi daha sağlıklı olacaktır.

Çiğköfte bayiliğinden bahsedilecek olursa birçok firma bayilikler vererek çiğköftelerini satmayı tercih etmektedir. Bunun için bayilerine neredeyse anahtar teslim iş yeri imkânı sunmaktadır. Üstelik satacakları ilk çiğköftelerini de hediye olarak vermektedir. Zincirleme şubeler şeklinde ilerleyen bu sektör, daha uzun yıllar çok kazandıracak gibi görünüyor.

Beyaz eşya satan iş yerlerinde neredeyse hiçbir ürün mağaza sahibinin parasıyla alınıp da oraya konulmuyor. Çünkü bu iş cidden riskli bir iştir. Alınan ürünler satılamazsa elde kalır ve zararı büyük olur. Bu nedenle üreticiler ile anlaşan mağaza sahipleri genelde teşhir ürünlerini mağazada bulundurur. Müşterilere bu ürünleri tanıtarak satış yapar. Daha sonra ise fabrikadan veya depodan ürünün müşterisinin adresine götürülmesini ve montajlanarak kullanıma hazır hale getirilmesi adımlarını izler.

Gayrimenkul alım, satım ve kiralama sektöründe irili ufaklı pek çok firma bulunmaktadır. Hızla artan ülke ve dünya nüfusunu göz önünde bulundurduğumuzda insanların artan iş yeri, barınma ve üretim gibi ihtiyaçlarının daha uzun yıllar boyunca süreceği rahatlıkla düşünülebilir. Bu sektörde hizmet veren büyük firmalar ile anlaşarak onların adı ile sektörde daha kolay iş yapılabilir. Önemli olan bayiliklerini alabilmek için gerekli olan koşulları sağlamaktır. Gerisi biraz tatlı dil, biraz ikna kabiliyeti biraz da şansın yaver gitmesidir.

Az bir sermaye ile yapılacak işler arasında organik tarım yetiştiriciliğinden de bahsetmek gerekir. Özellikle son yıllarda köyler yetiştirilen doğal ürünlere doğru bir eğilim görülmektedir. Yöresel köy ürünleri artık hemen her yerde karşımıza çıkabiliyor. Bunun en önemli sebebi insanların doğal ve lezzetli besinleri tüketmek istemesidir.

Az Sermaye İle Evde Yapılacak İşler

Az sermaye ile yapılabilecek 10 iş fikri - Bu işte para var!

Az sermaye ile evde yapılacak işler konusunda genelde ev hanımları ve işsizler arayış içerisinde olmaktadır. Buradaki asıl amaç bir meslek veya iş sahibi olmaktan ziyade evin bütçesine katkıda bulunmak veya ek gelir elde etmek, sabit bir iş bulana kadar boş durmayarak bir şeyler kazanmak gibi istekler olmaktadır. Tabi ki evde yapılan işleri büyüterek artık tamamen tek iş olarak devam ettirenlerin sayısı hiç de azımsanmayacak kadar fazladır.

Az bir sermaye ile evde yapılabilecek işlerin başında takı tasarım işidir. Birçok firma ürünlerini montajlamak ve dizmek için bu işi farklı firmalara vermektedir. Onlar da genellikle evde çalışanlara bu işi vererek daha düşük maliyetle daha fazla kazanç sağlamayı hedeflemektedir. Takı tasarımın yanı sıra hediyelik eşya, kılık kıyafet tasarımı, elbise dikimi ve süslemesi, ev yapımı yemekler, tatlılar, içecekler hazırlama, bebek ürünleri hazırlama, anahtarlık ve tespih yapma gibi daha pek çok farklı iş türleri evden yaparak para kazanmak için makul seçimler olmaktadır.

Evde az bir sermaye ile para kazanmak için birçoğu interneti tercih etmektedir. Gündelik hayatta hemen herkes günün belli bir saatini internet kullanarak geçirmektedir. İş, eğitim, eğlence, alış veriş ve bilgi edinme gibi pek çok farklı amaç için ilk başvuru kaynağı internet olmaktadır. Bu kadar yaygın bir kullanım alanı olan internet, anlaşılacağı üzere birçoğu için de büyük bir gelir kapısı niteliğindedir. Birçok firma ürünlerini ve hizmetlerini mağazalarının yanı sıra internet üzerinden müşterileri ile buluşturmaktadır. Burada evden çalışarak aracılık yapan, ürünleri müşterilere tanıtan ve satışını gerçekleştirirken yardımcı olan kişiler çalışmaktadır. Ya da ürünlere dair satış sonrası teknik destek veren personellerin birçoğu genelde evden çalışmaktadır. Bunun için herhangi bir sermayeye de ihtiyaç bulunmamaktadır.

Son yıllarda web sitelerine içerik üreten ve makale yazarlığı yapanların hızla arttığı görülüyor. İnternet üzerinde faaliyet gösteren sayısız web siteleri için içerik hazırlamak ve ziyaretçilere yardımcı olabilecek türde makaleler yazmak gibi konularda ciddi bir ihtiyaç bulunuyor. Bu da başta öğrenciler ve ev hanımları olmak üzere pek çok kimse için evden para kazanma kapısı oluyor.

Son olarak sosyal medyada yapılabilecek danışmanlık ve ürün satışı gibi işlerin de evden çalışmak isteyenler tarafından sıkça tercih edildiğinden bahsedilebilir. Son yıllarda giderek popüler hale gelen sosyal medyadan para kazanarak zengin olanların giderek arttığı gerçeğinin altını çizmek gerekir.

 

 

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap