1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Kuran-ı Kerim’de Bakara Suresindeki Kıl Corona Virüsünden Koruyor mu?

Kuran-ı Kerim’de Bakara Suresindeki Kıl Corona Virüsünden Koruyor mu?
2

Gün geçmiyor ki ülkemiz insanları dünyadaki felaketlere karşı yeni bir çözüm geliştirmesin. Bugün TikTok’ta sıkça paylaşılan videolardaki bilgiler arasında yer alan “Kuranı Kerimde Bakara suresindeki kıl” günün en çok arananları arasına girdi.

Ülkemizde görülen koronavirüs vakalarının ardından insanımız bu konuyu sıkça araştırıyor. Gerçekleri sizler için derledik.

Peki bu olayın mantığı ne ve neden popüler oldu? 

  • Paylaşılan videoya göre Kuran-ı Kerim’de 1.sayfayı açıyorsunuz. Daha sonra sayfaları çevirirken sayfalar arasında bir kirpik veya kıl bulacağınız söyleniyor.
  • Daha sonra bulduğunuz bu kılı su dolu bir bardağa atarak ıslanmasını sağlıyorsunuz.
  • Bardaktan aldığınız ıslak kılı tekrar Kuranı Kerim arasına koyuyorsunuz(hangi sayfada olacağı çok önemli değil).
  • Bunun ardından corona virüse karşı korunacağınız söyleniyor.

Kuran-ı Kerim okumanın faziletleri ve manevi olarak verdiği huzur anlatmakla bitmez. Ancak insanlarımızın bu şekilde Kuran-ı Kerim’in indirilen ilk ayeti kerimesi olan “Oku” ayetinin anlamına tamamen karşı olarak ve hiçbir bilimsel karşılığı olmadan bir şey beklemek hurafeden başka bir şey değildir.

Allah’tan bir şey istiyorsanız, dua ediyorsanız (ki bunda hiçbir sınırlama yoktur) öncelikle tevekkül etmeniz gerekir. Yani herhangi bir beladan korunmak istiyorsanız önce alabileceğiniz bütün önlemleri almalısınız. Yani corona virüsten korunmak için öncelikle Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü’nün paylaştığı korunma yöntemlerine uymanız gerekmektedir.

SEVGİLER!

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Evet amcam da okuduğunda kıl çıkmış gerçekten de çıkıyor

  2. 4 sene önce

    Geri zekalı tabikide içinde 1kıl bulması normal niye senin normal defterinin içinide kıl girmiyor mu saçından düşüyor mal biri yalan atmış ve sizin gibi eşşeklerin inanması normal yani

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir