1. Ana Sayfa
  2. Sermayesiz İş Fikirleri
Trendlerdeki Yazı

Lokma Dükkanı Açmak-2023 Trend İş Fikri

Lokma Dükkanı Açmak-2023 Trend İş Fikri
1

Bu yazımızda 2023’da trend işler arasında yer alan Lokma dükkanı açmak fikrini ele alacağız.Artık tüketiciler sıradanlaşan sunumların aksine,yenilikçi sıra dışı ve modern sunumlara yöneliyor.Son günlerde kremalı lokma tatlısını mutlaka duymuşsunuzdur.Annelerimizin evde döktüğü lokmanın içerisine krema doldurup,üzerine çikolata sosu dökerek görsel şölenli bir şekilde sunuluyor.Özellikle girişimcilerin dikkatini çeken bu iş modelini detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.Şimdi yeni nesil lokma nedir? sorusu ile başlayalım.

Yeni Nesil Lokma

Annelerimizin yaptığı geleneksel lokma tatlısının yeni nesil hali olarak sunulan bu tatlı türü, alışık olduğumuz lokma tatlısından biraz farklı.Yeni nesil lokma,bildiğimiz lokma gibi ufak ufak kızgın yağ içerisinde kızartılıyor olsa da,üzerine şerbet dökmek yerine içerisine krema doldurularak yapılıyor.Dolgu makinesi ile kızartılan hamurun içerisine krema doldurularak üzerine isteğe göre; çikolata,bal,fıstık tozu,karamel dökülerek müşteriye sunuluyor.

Özellikle son zamanlarda adından sıkça bahsettiren yeni nesil lokma,her kesimden tarafından ilgi görüyor.Ortalama 1 porsiyon maliyetinin 3-4 TL olup,satış fiyatının 10-15 TL arasında değişmesi de, girişimcilerin oldukça dikkatini çekiyor.

Lokma Dükkanı Açmak

Trend iş fikri olan lokma dükkanı açmak,oldukça düşük maliyetli bir iş modelidir.Özellikle yenilenmiş imajı sayesinde gençlerin ilgi odağı olmayı başaran yeni nesil lokma,geleneksel bir tatlının günümüze uyarlanmış versiyonudur.Üretim maliyetinin çok düşük olması sebebiyle eğer düzgün bir konumda lokma dükkanı açılırsa,çok kısa sürede işletme sahibini zengin etme potansiyeline sahip bir iş fikridir.

Burada dükkanı açmadan önce dikkat edilmesi gereken nokta,dükkanın konumudur.Lise ve üniversite çevresi,işlek yol üstü veya deniz kenarına açacağınız ortalama 35-40 metrekarelik dükkan bu iş için yeterlidir.Lokma dükkanı açmak için ihtiyacınız olan malzemeler;

  • Krema Dolgu Makinesi (2000 ile 4000 TL arası)
  • Tezgah (boyutuna göre fiyat değişir)
  • Kızartma Makinesi (1000 ile 2000 TL arası)
  • Masa ve Sandalye

şeklindedir.Ben tek tek bu malzemeler ile uğraşamam derseniz,bayilik veren lokma firmaları da vardır.Bu firmaların bilgilerine,bayilik ücretlerine internette araştırarak ulaşabilirsiniz.

Lokma Dükkanı Açmak Karlı Mı?

Lokma dükkanı açma,belki de son zamanların en karlı iş fikri diyebiliriz.Çok düşük maliyet ile, yüksek kar oranlarıyla alıcı bulması sebebiyle oldukça karlı bir iştir.Hali hazırda bu işi yapan firmaların açıklamasına göre yılda 70 milyon TL’lik bir pazar hacmine sahip.İstanbul,İzmir gibi şehirlerde bu işi yapan kişilerin aylık gelirleri 100 Bin TL’nin üzerinde.

Eğer sizde karlı iş fikri arıyorum,ne iş yapabilirim? diyorsanız mutlaka lokma dükkanı açmak fikrini değerlendirmelisiniz.Dilerseniz sitemizdeki diğer iş fikirleri ne de göz atarak,para kazandıran işler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Gaziantep de dogmus ATM nin mucidi o sehrin insani ticareti sever

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir