1. Anasayfa
  2. Haberler

Mehtap Baysal’ın Arkadaşının 13 Milyonluk Milli Piyango Biletini Patronuyla Çaldığı İddia Edildi!

Mehtap Baysal’ın Arkadaşının 13 Milyonluk Milli Piyango Biletini Patronuyla Çaldığı İddia Edildi!
0

İstanbul’un Üsküdar ilçesinde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Müşteki olarak duruşmaya katılan Murat Sayın 7 yıllık arkadaşı Mehtap Baysal’ın patronu ile birlikte 13 milyon TL’lik Milli Piyango biletinin çalındığını ve parasından mahrum kaldığını söyledi.

Anlatılanlara göre ise olay şu şekilde gelişti. 28 Şubat 2019’da Gebze’deki arkadaşlarının yanına gelen Murat Sayın, Milli Piyango bileti aldı. Toplam 10 adet bilet alan Murat Sayın kısa süre sonra yaşadığı Belçika’ya geri dönmek üzere havaalanına Mehtap Baysal ile birlikte geri döndü. Arabayla gezerken ve dönerken aklına aldığı biletler gelen Sayın, Baysal’dan biletlere bakmasını istedi. İlk 4 bileti ona uzatarak telefondan sonuçları incelemeye başladılar. Mehtap Baysal elindeki biletlere bakarken bir an aşırı heyecanlandı ve Murat Sayın da ona bir şey çıktı mı diye sordu. Mehtap Baysal hayır bu elimdeki 3 bilete tekrar sen bakar mısın dedi ve büyük ikramiye çıkan bileti sakladı.

Murat Sayın durumdan şüphelendi ve biletlerini saydığında 9 tane olduğunu gördü ve Mehtap Baysal’a da durumu sordu. İddialara göre Mehtap Baysal o esnada hem ağladı hem de istersen soyunabilirim diyerek cevap verdi. Murat Sayın o gün Belçika’ya döneceği için konu kapanmış gibi oldu ancak durum pek öyle değil.

İddialara göre Mehtap Baysal parayı çekti ve sevgilisi olan patronu ile birlikte faize yatırarak bundan ciddi bir gelir elde etti. Parayı daha sonra bankadan çeken Mehtap Baysal ve sevgilisi aylık 232 bin liralık faiz gelirini de elde ettiler.

Görülen duruşmaya Mehtap Baysal katılmazken Murat Sayın ikili hakkında şikayetçi oldu. Baysal ise iddiaları reddetti.

Duruşmada Mehtap Baysal tarafından çalındığı öne sürülen Sayısal Loto kuponuna isabet eden 13 milyon 200 bin lirayı çektiği iddiasıyla yargılanan sanık Fatih Yolcu ise şirketinde çalışan Mehtap Baysal ile aralarında samimi bir dostluk olduğunu Mehtap’ın ikramiyenin kendisine çıktığını söylediğini ve birlikte parayı almaya gittiklerini dile getirdi. Olaydan 5 ay sonra polisin ve müştekinin araması üzerine olaydan haberi olduğunu belirten Fatih yolcu, paranın kendi hesabına geçtiğini ancak hiçbir şekilde parayı kendisinin kullanmadığını ifade etti.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir