1. Ana Sayfa
  2. Yatırım Fikirleri

Mondi Tire Kutsan: Olmuksan Satın Alması Gerçekleşiyor (Hisse Haber)

Mondi Tire Kutsan: Olmuksan Satın Alması Gerçekleşiyor (Hisse Haber)
0

Tire Kutsan Ambalaj’ın sahibi olan Mondi, Olmuksan Ambalaj’ı satın almak için bir sözleşme imzaladı ve bu durum borsada bir hareketlilik yarattı.

Olmuksan International Paper Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. (OLMIP) ile Mondi Corrugated B.V. hisse devri konusunda anlaşmaya vararak satın almayı gerçekleştiriyor.

Olmuksan’dan durum ile ilgili KAP’a açıklama geldi.

“Sözleşmede lerilnen toplam satın alma bedeli 66.4 milyon Euro’dur. Buna göre bedel 0.01 TL Nominal değerli pay başına 0.003 Euro (1 TL nominal değerli lot başına 0.30 Euro) olup sözleşme tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası döviz alış kuruna göre 0.01 TL değerli pay başına 0.0269 (1 TL nominal değerli lot başına TL 2.69) olarak belirlenmiştir.”

Daha önce Mondi’yi tekrar haberlerde görmüştük. Zira Mondi, benzer bir yatırım ile Tire Kutsan Ambalaj’ı satın almıştı. Mondi’nin bu yatırımları ile birlikte Türkiye içerisindeki ticaret hacmi de artıyor.

Olmuksan hisseleri artar mı?

0.01 TL nominal değer üzerinden satın alınan Olmuksan hisselerinde satış sonrasında kısa süreli bir düşüş gözlendi. Hisse değeri %10 düştü.

#OLMIP OLMUKSAN – I.P Contanier’in şirketteki paylarının tamamının Mondi Corrugated’a satılmasına karar verildiği belirtilirken, %90,37 pay için satış bedelinin 66,4 milyon euro olarak belirlendiği açıklandı.

Hisselerin artıp artmayacağı ise büyük merak konusu.

 

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap