1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
Trendlerdeki Yazı

MoneyGram Nedir? MoneyGram Para Gönderme Nasıl Yapılır?

MoneyGram Nedir? MoneyGram Para Gönderme Nasıl Yapılır?
0

Bu yazımızda özellikle uluslararası para transferinde kullanılan MoneyGram dan bahsedeceğiz.MoneyGram nedir? Para gönderme işlemi nasıl yapılır?gibi tüm merak ettiklerinizi yazı da ele alacağız. MoneyGram’ı kısaca özetlemek gerekirse,yurt içine veya yurt dışına para gönderip, para alabileceğiniz  uluslararası güvenilir kolay para transferi hizmetidir.

MoneyGram Nedir?

MoneyGram ile dünya üzerindeki 350 bin anlaşmalı noktaya,çok kolay ve hızlı bir şekilde para gönderip,alabilirsiniz. Uluslararası para transferi konusunda lider olan MoneyGram sayesinde yurt içi ve yurt dışına çok düşük komisyonlar da para transferi yapabilirsiniz.

Özellikle yurt dışında okuyan öğrenciler,akrabalar veya çalışmak için giden kişiler ile para transferi yapılmak istendiğinde,hızlı ve güvenilir bir transfer aracı olduğu için MoneyGram tercih edilir.MoneyGram,kullanımı açısından çok kolay ve zahmetsizdir.

MoneyGram Para Gönderme

MoneyGram ile para gönderme işlemi oldukça zahmetsizdir.Gönderim sağlayabilmek için herhangi bir banka hesabına sahip olmak gerekmemektedir.Göndermek istediğiniz tutar ile birlikte en yakın MoneyGram acentesine giderek alıcı bilgilerini verip,gönderim sağlayabilirsiniz.

Ülkemizde birçok MoneyGram Acentesi bulunmaktadır.Acenteler arasında Kuveyt Türk ,DenizBank gibi ülkemizde hizmet veren bankalar da yer almaktadır.Size en yakın olan acenteyi bulabilmek için MoneyGram resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  • Size en yakın MoneyGram acentesini bulabilmek için Buraya tıklayın.
  • Açılan pencere de konumunuz otomatik olarak alınacak ve bulunduğunuz konumdaki en yakın acente bilgileri verilecektir.
  • Dilerseniz,açılan pencerede sol üst kısma yaşadığınız şehri yazarak da en yakın acenteyi bulabilirsiniz.

Acenteyi bulduktan sonra hangi ülkeye ve hangi acente’ye para gönderileceğine dair form doldurulur.Gönderimin yapılabilmesi için alacaklı kişininde parayı alabileceği bir MoneyGram acentesi bulması gerekir.Form doldurma işleminden sonra acente tarafından gönderici olan kişiye referans numarası verilir.Bu referans numarası alıcı kişiye verilir ve bu sayede sorunsuz bir şekilde parayı çekebilir.

Referans numarası çok önemlidir.Parayı gönderdiğiniz kişi çekim yapana kadar mutlaka numarayı saklamanız gerekir.

MoneyGram Para Çekme

MoneyGram para çekme işlemi de gönderim işlemiyle aynıdır.Para gönderimi yapan kişinin sizle paylaştığı referans numarası ile acenteye giderek form doldurulduktan sonra çekim sağlanabilir.

MoneyGram ile 350 binden fazla anlaşmalı acente ye Türk Lirası,Dolar ve Euro gönderip,alabilirsiniz.

MoneyGram Para Gönderme Ücretleri

MoneyGram para transferi masrafları acente den acenteye değişiklik göstermektedir.Bu yüzden en sağlıklı komisyon masrafı bilgisi için size en yakın olan acenteyi ziyaret etmenizi öneririz.

Kuveyt Türk Transfer Ücreti

şeklindedir.

DenizBank MoneyGram Transfer Ücreti

Şeklindedir.

Bu yazımızda MoneyGram nedir diye merak edenler için detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık.Dilerseniz Buraya tıklayarak Papara Nedir?Papara Hesabı Nasıl Açılır konumuza da göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap