1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Muhyiddin İbni Arabi Kehanetleri 2024 – 2024’te Neler Olacak?

Muhyiddin İbni Arabi Kehanetleri 2024 – 2024’te Neler Olacak?
0

2024 yılı yaklaşırken 2024 kehanetleri de oldukça popüler bir hale geldi. Bugün sizler için Muhyiddin İbni Arabi 2024 kehanetleri üzerine bir liste hazırladık. Bakalım 2024 yılında neler olacak?

Muhyiddin İbni Arabi kimdir?

Muhyiddin İbni arabi 28 Temmuz 1165 yılında İspanya’da günümüzde Murcia şehirleri sınırlarında bulunan bir bölgede doğmuştur. Şeyhül Ekber ünvanı ile bilinir. Doğduğu dönemde İspanya’da Endülüs’ler hakimdi. 8 yaşında ailesi ile birlikte Sevilla’ya göç etmiştir. Yakın akrabaları hakkında günümüzde pek bir bilgi olmasa da ailesinin itibar gören bir aile olduğu söyleniyor. Ailesinde tasavvuf ile uğraşan kimseler de bulunmaktaydı.

Endülüs’te bir süre daha kaldıktan sonra bir seyahate çıkmıştır ve gittiği yerlerde ünlü şeyh ve alimler ile konuşmuştur. Bunu da eserlerinde anlatır. 17 yaşında iken dünyanın ve bilmenin sırrını çözmüştür. Bilginin daha çok keşif ve ilham yoluyla elde edilebileceğine inanır. 

Yolculuğunda Şam, Bağdat ve Mekke’ye de gitmiştir. 

O kadar büyük bir alimdi ki çevresini hep etkilemiştir. Hatta Diriliş Ertuğrul dizisinde de önemli bir karakter olarak görünmüştür. 

https://www.youtube.com/watch?v=cfkRaNiotjQ

Muhyiddin İbni Arabi 2024 kehanetleri nelerdir?

Şimdi gelelim paylaştığı bazı sırlara.

Saatlerin Hazinesi kitabında ilk önce 2023 ve 2023 yılında neler olacağını söylüyor. Arabi 2023 yılında ateşli ve veba gibi hastalıklar çoğalacağını söylüyor. Bununla birlikte bir çekirge istilasına da dikkat çekiyordu. 

Kitapta dikkat çeken nokta ise nokta atışı yıl vermesi yerine bir döngüden bahsetmesidir. Arabi hicri yılbaşlarına göre döngüler üzerinden kehanetlerini sıralamakta ve işaret ettiği döngüler bu kitabın Türkçe çevirisinde özellikle 2023, 2023 ve 2023’i işaret ediyor. 

Gelelim 2023 yılı için de öngörüsüne. 2023 yılının kuralık, az yağış ve pahalılık senesi olacağına işaret eder. Bu durum 2023 yılında tamamen ortaya çıkmış ve şu anda kuralık sebebiyle tüm Türkiye’de belediyelerin, bakanlıkların su tasarrufuna, kuraklığa işaret ettiği duyurular yayınlanmaktadır. 

Bu kitapta döngü adına şunu örnek verebiliriz. Eğer perşembe günü hicri yılbaşına denk gelirse “X’inolması” olasıdır. 

Bir diğer önemli nokta ise 2023 yılında yer sallantılarına yapılan atıftır. Son yaşanan İzmir depremi de buna çok önemli bir işarettir. 

Şimdi gelelim en önemli noktaya, 2024 kehanetlerine!

Hicri yılbaşının salı gününe denk gelmesi durumunda batı ülkelerinde kargaşalar artar. 

Ayrıca çekirge istilasına da dikkat çekiyorum. 2024 yılında bakalım neler olacak? 2023 yılında Hindistan’dan ülkemize uzanan bir istila yaşanmıştı bile!

2024 yılında da pahalılığın artacağını söyleyelim! Bakın, The Economist dergisinin 2024 kapağında da pahalılık var! Bu aynı zamanda enflasyon demektir. 2023 yılında devletlerin yüklü miktarda karşılıksız para basması olayını hatırlayın!

2024 yılında insanlar arası ölümlerin artacağını söylemiştir. Aynı zamanda insanlarda korku hakim olacaktır. Memleketlerde fitne ve kargaşalar artacaktır. İnsanlar tüm olayların ardından yorgunluk ve bitkinlik hissedecektir. 

Ne kadar da yaşadığımız olaylara benziyor değil mi?

Yine 2024 yılında ilimde bazı gelişmelerin olacağı ve daha ileriye gideceği Saatlerin Hazinesi kitabında anlatılıyor. Aşı çalışmalarına baktığımızda Arabi gelecek için tahminlerini çoktan doğrulamış durumda. 

2024 yılı için İslam devletlerine de dikkat çekiyor. Eğer İslam devletleri bir araya gelirse büyük oranda dünya gücü olacak ve batı devletlerine karşı büyük bir üstünlük sağlayacak. Her alanda gelişmelerde öne geçecek. Ancak özellikle 2009 yılından bu yana Ortadoğu ve diğer coğrafyalardaki İslam Devletleri’ne bakarsak, sürekli batılılar tarafından fitne, fesat ve iç ayaklanmalar ile gelişmeleri önlenmeye çalışıyor. 

2024 yılı bizim için yine zorlu başlayacak ancak sonuna doğru biraz rahatlayacağız.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap