1. Ana Sayfa
  2. Haberler

“NaN ms” Ne Demek? NaN ms Hatası ve Çözümü

“NaN ms” Ne Demek? NaN ms Hatası ve Çözümü
0

Herkese merhaba oyun severler. Türkiye şartlarındaki süper oyun hızları!!! nedeniyle harika hızlı!!! oyunlar oynayabiliyoruz demeyi çok isterdik ama nafile…

Hız testi yaparken karşılaştığımız ya da VPN uygulamaları içerisinde gördüğümüz bir hatadan ve çözümden bahsetmek istiyorum sizlere. Nan ms ne demek?

Nan ms ne demek?

NaN ya da nan; internet dünyasında tanımlanamayan veya ölçülemeyen, boş sonuç döndüren yazılımsal sonuçlara verilen addır. Yani hız testi yaptınız ve ping sonucunu görmek istediniz diyelim. Ekranda; bilgisayar veya telefon, tablet fark etmeksizin ping sonucunuzun ölçülemediğini gösterir.

Nan ms hatası nasıl çözülür?

Birincisi modeme reset atmaktır. İkincisi ise eğer ağda video izleyen, online şarkı dinleyen veya oyun/dizi/film indirmesi yapan bir cihaz varsa onun işini bitirmesini beklemektir. Zira internet hızınızda, bağlı bulunduğunuz ağda ne kadar aktif cihaz varsa internetiniz o kadar yavaşlar. Türkiye şartlarında internet için zaten güzel sonuçlar beklemeyin. Pandemi sebebiyle herkes evde olduğu ve internet altyapısı güçlü olmadığı için ağ sistemlerinde toplu yüklenme oluyor ve ping süreniz uzuyor.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap