1. Ana Sayfa
  2. Sermayesiz İş Fikirleri

Ne İş Yapabilirim Diyenlere Karlı İş Fikirleri 2023 ||

Ne İş Yapabilirim Diyenlere Karlı İş Fikirleri 2023 ||
2

Piyasadaki durgunluk ekonomideki bütün sektörleri etkileyince ne iş yapabilirim? hangi iş daha karlıdır ?soruları artmaya başladı.Hal böyle olunca bizde sizler için en karlı iş fikirlerini listelemek istedik. 2023 yılı özellikle küçük işletmeler için oldukça durgun geçiyor. Devlet teşvikleri ve yeni çözümler ile birlikte küçük işletmelerin yeni girişimlerde bulunarak ekonomiye katkı sağlamaları için devletin birçok desteği mevcut.Eğer ne iş yapacağınıza karar karar veremediyseniz,internet üzerinden ya da kişisel araştırma ve gözlemleriniz ile birlikte bu sorunu çözebilirsiniz.

Öncelikle iş hayatına yeni atılacak olanlar için nasıl bir kariyer hedefledikleri,girmek istedikleri alanı belirlemeleri gerekmektedir. Siz de sayacağımız bu meslekler arasından sizin için en uygun olanını seçip başlayabilirsiniz.

Yarasa Gübresi

Ülkemizde adını yeni yeni duyduğumuz yarasa gübresi üretimi,yurt dışında uzun süredir yapılan bir iş modelidir. Özellikle 2018 yılında ülkemizde yarasa gübresi üretim tesislerinin sayısı artmaya başladı.Tamamen organik olan yarasa gübresi, tarım alanında verimliliği %100 e yakın artırdığı için oldukça ilgi görüyor.Bu işi yapmak için yetkili mercilerden gerekli izinleri alarak mağaralar kiralayabilir,yarasa gübrelerini işlenmiş halde satabilirsiniz.Eğer farklı ve karlı bir işe yönelmek istiyorsanız,sizde kendi yarasa gübresi üretim tesisinizi kurabilirsiniz.

Kendin Topla Meyve Bahçesi

Kendin topla meyve bahçelerinde,insanlar bahçe de yetişen organik ürünleri kendileri hasat ederler.Bu bahçeler de genelde,sezonluk meyveler, elma,can eriği gibi yaz meyveleri bulunur. İnsanlar,organik meyveleri dalından koparmak için,ücreti önden peşin öderler.Hasat zamanı geldiğinde meyve bahçesini ziyaret ederek bizzat kendileri toplarlar. Kendin topla bahçeleri hem organik,hem de eğlenceli bir aktivite olduğundan aileler tarafından tercih edilir.Eğer sizinde bu iş için uygun bir alanınız varsa yapabilir ya da meyve bahçesi kurmak için toprak kiralayabilirsiniz.Organik kendin topla meyve bahçeleri,geleceğin meslekleri arasında gösterilmektedir.

Bebek Giyim

Hepimiz söz konusu çocuklarımız ise,para harcamaktan çekinmeyiz. Özellikle bebeklerin hızla büyüdüğünü göz önünde bulundurursak,her ay yeni bir kıyafete,patiğe,çoraba para harcandığından rahatlıkla bahsedebiliriz.Hal böyle olunca tartışmasız en karlı iş fikirlerinden biri de bebek giyim işidir.Sevimli bebek elbiselerinden,bebek oyuncaklarına,çocuk bezinden,kıyafet takımlarına kadar satılabilecek birçok ürün bulunmaktadır.Eğer kaliteli ürünler satarsanız,bu işten çok iyi paralar kazanabilirsiniz.Bebek giyim mağazasını bulunduğunuz şehirde açabileceğiniz gibi,internet üzerinden mağaza açarak da satış yapabilirsiniz.

Teknoloji

Eğer Teknoloji ye merakınız varsa,bilgi birikimlerinizi kullanarak kurabileceğiniz teknolojiyle alakalı birçok iş fikri vardır. Özellikle geleceğin mesleği olarak gösterilen dijital yayıncılık, bilgisayar bakımı ve tamiri,yapay zeka, internet araştırması, sosyal medya danışmanlığı, gibi iş fikirlerini iyi araştırarak kendiniz için uygun olanı seçebilirsiniz. Özellikle yapay zeka alanına yönelmeniz,gelecekte sizi milyarder yapabilir.

Satış Ortaklığı(Affiliate)

Affiliate kısaca etkili bir pazarlama yöntemidir.Yayıncı,satış ortaklığı veren bu firmalara kendisi için özel oluşturulmuş bağlantı üzerinden müşteri çekmeye çalışır.Günümüzde sosyal medyalar müşteri bulma konusunda oldukça popülerdir.Satış ortaklığı veren firmaların listesine Buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Dropshipping

Dropshipping,kısaca online ticaret yapmak istediğiniz de,satacak bir ürüne sahip olmadan stoksuz olarak başkasının malını satmaktır.Böylelikle yatırımsız ticaret yapıp,risk faktörünü minimuma indirmiş oluruz.Geleceğin meslekleri arasında gösterilmektedir.Dropshipping hakkında detaylı bilgi almak isterseniz Buradaki konumuzu inceleyebilirsiniz.

Araba Lastiğinden Masa&Sehpa

Geri dönüşüm olarak güzel bir proje olan araba lastiğinden sehpa yapımı,kullanılmış atılacak olan lastiklerimizi paraya çevire bilmemize olanak sağlayan bir iş modelidir.Son zamanlar da özellikle Avrupa da popüler olan Kendin yap projelerine ülkemizde de ilgi artıyor.Eğer araba lastiğinden masa&sehpa yapımı hakkında detaylı bilgi isterseniz,Buradaki konumuzu inceleyebilirsiniz.


Ne iş yapabilirim diye sormadan önce yaptığım işi sevecek miyim sorusunu kendinize sorun.Eğer başkalarına muhtaç olmadan geçiminizi sağlıyor iseniz,dünyadaki en zengin insan sizsiniz demektir.Bir işe girmeden önce mutlu olup olmayacağınızı iyi tartın. Mutlu olmadan kazanılan paranın hiç bir değeri olmayacaktır.

Bu konumuzda,son zamanlarda fazla sorulan Ne iş yapabilirim? sorusuna yanıt olabilmesi için karlı iş fikirlerini listeledik.Sizler de bu işler arasından kendinize uygun olanı seçerek işe koyulabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Fikirler kötü değil bence eksik daha birçok alan var ben kendım gıda sektörü düşünüyorum ama ne yapacağımı bılmıyorum ınsanlar yedıklerı ekmekten tad almıyo ne yedığını bılmıyo annelerimizin babaannelerimizin yaptığı ev ekmeğini yapıyorum bır suredır gercekten paradan zıyade kı karlı bı ıs dua alıyoruz ınsanlardan bence bu konuda bısey yapılmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir