1. Ana Sayfa
  2. Karlı İş Fikirleri

Ne İş Yapsam Diye Düşünenler İçin Fikirler 2023 GÜNCEL


0

Ne İş Yapsam Diye Düşünenler İçin Fikirler

Bazı insanlar basmakalıp olarak tabir edilen tekdüze bir işle meşgul olup rutin bir şekilde bu doğrultuda devam etmeyi sevmektedir. Bazıları ise farklı ne yapabilirim, benim için daha uygun ne olabilir gibi düşünebilmektedir. Bu kişilerin içi içine sığmaz adeta. Kıpır kıpır bir telaşla arayış içerisinde olurlar. Bu yazımızda ne iş yapsam diye düşünenler için fikirler ve önerilerden bahsedilecektir. Böylelikle içi yeni iş fikirleriyle kaynayanlar için belki yeni ufuklar ve maceralar açılabilecektir.

Kendi İşini Kurmak İş Fikirleri

Küçük ve Karlı Ne İş Yapabilirim? | Ne İş Kurabilirim? | Yeni İş Fikirleri

Kendi işini kurmak iş fikirleri aramak ve bunlar arasında boğulup kalmak gibi bir durumla kalmamak için öncelikle yapılması gereken ilk iş ne iş yapılacağının belirlenmesidir. Bu husus en başta yapılası gereken bir adım olduğu için olası bir hatalı tercihte bundan sonraki adımlar da hatalar zincirinin bir halkası olacaktır. Örneğin eskilerin tabiriyle Müslüman mahallesinde salyangoz satılmamalıdır. Çünkü kimseye hitap etmeyen bir iş olacaktır. Bu nedenle kararlı ve azimli bir şekilde hangi işin seçileceğine aceleye getirmeden karar verilmelidir.

Hangi işi yapacağını belirlemek, hayatının geri kalanını ve hatta vaktinin büyük bir çoğunluğunu bu alanda geçirmek anlamına gelmektedir. Bu nedenle kişi sevdiği ve istediği bir iş üzerine faaliyet göstermeyi tercih etmelidir. Bir kimsenin sevmediği bir işle meşgul olması hem kendisi hem de etrafı için adeta zül olacaktır. İsteksiz, sevilmeyen bir işi yapmak iyi kazançlar getirmeyecektir. Verimli sonuçlar elde edilmesini sağlamayacaktır.

Kendi İşini Kurmak 2023

Yeni bir iş macerasına atılmadan evvel gerekli olan ön hazırlıklar tamamlandıktan sonra yolun yarısı geride bırakılmıştır denilebilir. Çünkü en önemli kısım olan karar verme ve araştırma yapmak gibi safhalar geride bırakılmıştır demektir. Bundan sonrası sağlam temeller üzerine kurulmuş bir sistemi geliştirerek devam ettirmektir. Bu açıdan bakıldığında çok yüksek paralar kazanmak çok da hayal ötesi bir durum olmayacaktır. Fakat işin içinde kazanmak da kaybetmek de olduğu gerçeğini göz ardı etmemek gerekir. Hayatın tüm gerçeklerinin bilincinde olarak sağlam adımlarla ilerlemekte fayda vardır.

Uzun yıllardan beri olduğu gibi kendi işini kurmak 2023 yılında da birçok kişinin hayallerini süslemeye devam edecektir. Bir kısmı bu hayallerini gerçekleştirerek yoluna bakacakken belki de bir kısmı bu hayallerini bir başka bahara erteleyecektir. Öncelikle kendi işinin başına geçerek ilerlemek isteyenlerin yapması gereken ilk şey ne iş yapacağına karar vermektir. Daha yolun başında ne iş yapacağını bilmeden ilerlemeye çalışmak fazla yol alamadan hüsrana uğramak anlamına gelecektir. Kişi ne iş yapacağını veya yapamayacağını en iyi kendisi bilir. Elbette başkalarının fikirlerine ve önerilerine açık olmalıdır. Fakat bu asla bodoslama hareket etmek anlamına gelmez tabi. Bu aşamada akla pek çok fikir mantıklı gelebilir. Fakat akıl ve gerçeklik süzgecinden geçirildikten sonra bu seçenekler birkaç taneye kadar kolaylıkla düşürülebilir. Çünkü bu işlerden bir kısmı eğitim, sertifika, gibi bazı ön şartlar gerektirebilir. Bu gibi sebeplerden ötürü kişi kendisi için en uygun olanı yine kendisi belirleyecektir.

Kendi İşimi Yapmak İstiyorum Ne İş Yapabilirim

Küçük ve Karlı Ne İş Yapabilirim? | Ne İş Kurabilirim? | Yeni İş Fikirleri

Bazen çocuklukta hayali kurulan bir işle ilerleyen yaşlarda meşgul olmak nasip olur. Bazen de bu hayaller gerçekleştirilemeden başka alanlarda çalışmak gerekebilir. Her iki durum da gerçek hayatın içinden gelen, gayet olağan hallerdir. Bazıları bu durumu kabullenerek hayatı akışına bırakırken bazıları da hayallerini gerçekleştirebilmek için elinden geleni yapmaya çalışmaktadır.

Hayallerinin ardından gitmeye çalışmak oldukça güzel ve insanı mutlu eden bir davranıştır. Kendi işimi yapmak istiyorum ne iş yapabilirim gibi sorular ne istediğini bilenler için akıllarından asla çıkmayan sorulardır. Bu sorulara cevap aramak bile insanı heyecanlandırmaktadır.

Dünya üzerinde yapılabilecek irili ufaklı tonlarca iş bulunmaktadır. Hatta daha önce hiç yapılmamış, kimse tarafından denenmemiş yepyeni işlerden olacaktır.  dahi bulunabilmektedir. Fakat bunların hepsi herkes için aynı derecede uygun olmayacaktır. Kimi için maddi ve manevi koşulları, kimi için ticari kaygıları kimi için de hayalleri hangi işin daha uygun olduğunu belirlemede ana etken olacaktır.

İş kurmak için öneriler arayanlara yönelik başta internet olmak üzere çok çok yerde onlarca belki de yüzlerce öneriler bulmak mümkündür. Bunlardan bazıları çok saçma işler gibi gelebilir. Fakat gerçekten bu işlerle uğraşarak kendi işinin patronu olan çok sayıda kişi bulunmaktadır.

Kendi İşini Kurmak İsteyenlere Öneriler

Kendi işini kurmak isteyenlere öneriler sunmak isteyen pek fazla kişi olacaktır. Bu konuda akıl vermek isteyenlerden tutun gerçek manada yardımcı olmaya çalışacaklara kadar herkesten bir fikir çıkacaktır. Kişi tüm bunları irdeleyerek akıl süzgecinden geçirip kendisi için en uygun olanı yine kendisi belirleyecektir. B tür arayışlarda olanlara birkaç öneri sunmak gerekirse:

  • Öncelikle seçilecek iş dalı gelip geçici bir popülerliği olan işlerden olmamalıdır. Kısa vadede güzel kazanımlar sağlayabilir fakat uzun vadede kişiye zarar ettirecektir.
  • Günümüzde hızla ilerleyen teknoloji ve adeta yeni bir dünya haline gelen sosyal medyayı yakından takip ederek buralardaki iş imkanları kovalanabilir.
  • Doğal ürünlere ve ortamlara doğru hızla bir özlemin yaşandığı günümüzde üretim
  • El yatkınlığı ve becerileri olanların gerekli eğitimleri ve diplomaları aldıktan iyi olunan bir sanat dalında ilerlenebilir.
  • Tüm. bunların yanı sıra özellikle internetten aranılarak pek çok farklı iş fikrini bulmak kolay olacaktır.

Sermayesiz Kendi İşini Kurmak

Ne İş Yapsam Diyenlere Özel Karlı İş Fikirleri | Yeni İş Fikirleri

Sermayesiz kendi işini kurmak, pek çok kimse için namümkün görülebilir. Fakat cebe hiç dokumamdan da kolaylıkla kendi işini kurmanın yolları elbette bulunmaktadır. Bu durum gayet ve basittir. Para kullanmadan kendi imkânların doğrultusunda iyi olduğun bir alanda çalışarak yeni bir iş kurulması hayal değildir. Buna örnek olarak web sitesi editörleri, makale yazarlığı, danışmanlık, rehberlik ve youtuberlık gibi iş sahaları gösterilebilirler. Mutlaka küçük adımlarla sabırlı bir şekilde hareket etmek elzemdir.

Kişinin tek başına yapabileceği bu tür işlerin yanı sıra büyük şirketlerden bayilik almak, bir şubesini oluşturmak gibi daha pek çok muhtelif iş seçenekleri bulmak mümkün olacaktır.

İş Kurmak İstiyorum Ne Yapabilirim

Günlük hayatın rutinliğinden sıkılan, başkalarının kendisine patronluk yapmasına dayanamayan, iş kurmak istiyorum ne yapabilirim gibi sorulara cevaplar arayan pek çok kimselere rastlamak mümkündür. Bu kişilerin bambaşka hayalleri ve düşünceleri vardır. Böylece yeniliklere açık bir yaklaşımla kendileri için fırsat oluşturma amacıyla hareket ederler ve ilk fırsatta da bunu değerlendirirler. Bunda en büyük pay şüphesiz girişimcilik ruhu, cesareti, bilgeliği ve sabrının olmasıdır.

Parasız İş Kurmak İstiyorum

Pek çok kimse artık kendi işinin patronu olabilmek adına arayışlara girmektedir. Bunlardan bir kısmı gerekli maddi donanımlara ve imkanlara erişebilirken bazı içinse bu durum hiçte öyle olmamaktadır. Fakat böyle bir vaziyetle yüzleşmek zorunda kalanlar üzülmesinler. Parasız iş kurmak istiyorum fikrine sahip pek çok kimse rahatlıkla kendi başlarına yeni bir iş imkanına kavuşabilirler. Yapılması gereken ilk ve en önemli şey istekli olmaktır ve bu isteklerinin peşinden giderken asla yılmadan, yorulmadan hareket etmektir. Pek çok büyük firmalar bayilikler dağıtarak parasız iş kurmak isteyenlerin imdadına yetişmektedir. .Elbette bu iş bu kadarıyla da sınırlı değildir. Daha pek çok parlak iş fikirleri bulmak ve hatta yenisini türetmek gayet tabiidir.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap