1. Ana Sayfa
  2. Film

Netflix Filmleri 2023: Özenle Seçilmiş En İyi Netflix Filmleri & Film Önerileri

Netflix Filmleri 2023: Özenle Seçilmiş En İyi Netflix Filmleri & Film Önerileri
0

Netflix, 1990’lardan beri Amerika’da en çok satan dizi ve film platformudur. İlk başlarda dizi ve film satan bir mağaza iken daha sonra internet üzerinde hizmet vermeye başlamıştır. Netflix üzerinde izleyebileceğiniz çok fazla sayıda dizi ve film bulunur. Bu film ve dizileri Netflix abonelik planı satın alarak istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman izleyebiliyorsunuz. Netflix abonelik fiyatları genelde çok düşüktür, 26,99 TL’den başlayarak 54,99 TL’lere çıkan bu izleme planlarının hangisi size uygun geliyorsa onu satın alabilirsiniz.   

 

Netflix filmleri arasında istediğinizi istediğiniz zaman izleyebiliyor olmanızın yanı sıra, daha önce herhangi bir platformda yayınlanmamış olan çok fazla içerik de Netflix’de bulunuyor, ayrıca yine tüm bunların yanısıra Netflix’de izleyebileceğiniz sonsuz sayıda içerik bulunur ve Netflix’e özel olarak çekilen ve sadece Netflix’te yayınlanan da pek fazla içerik bulunmaktadır. Bu içerikleri izlemek için yapmanız gereken tek şey, Netflix’e abone olmanızdır.  

 

Netflix abonelik fiyatları oldukça ucuzdur, sitesine girdiğinizde abonelik planları ve fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Netflix filmleri, genelde sadece Netflix’e özel olarak çekiliyor ve bu nedenle sadece Netflix’de izlenebiliyor. Netflix dışında bu içerikleri izlemek isterseniz, internet üzerinde bu içerikleri bulamazsınız. Bu yazıda sizlere izleyebileceğiniz en iyi Netflix filmleri derlemesi yaptık. Yazıyı sonuna kadar okursanız, izleyebileceğiniz çok sayıda Netflix filmi olduğunu görebilirsiniz, sıralama en çok puan alan filmler baz alınarak yapılmıştır.  

21. The Last Thing He Wanted (2023) IMDB:4.2

Tür:Suç, Dram, Gizem, Gerilim

Konusu: Cesur bir gazeteci, hasta olan babasının bir illegal silah anlaşması yapmasına yardım eder ve kendi adeta yapacağı haberin bir parçası olur.

Film çok ağır ilerliyor ilk yarıda, ama sonradan çok güzel açılıyor ve kendini toparlıyor. Düşük puanına aldanmayın ve 70lerin casus filmlerini seviyorsanız, filme bir şans verin derim.21A Fall from Grace (2023) IMDB:5.8Tür: Gerilim

2023 Netflix film önerilerimizden A Fall from Grace’i eğer ki mahkeme filmlerini sevenlerdenseniz sevebilirsiniz. Çok aksiyon beklemeden bol diyaloglu filmde, her şey düzgün giderken bir anda işlerin tersine dönmesiyle hayatı alt üst olan Grace’in hikayesi anlatılıyor. Oyunculuklar zayıf olsa da kendini izlettiren Netflix filmlerinden.

20 Love Wedding Repeat (2023) IMDB:5.5

Tür: Komedi, Romantik

Başroldeki kahramanımız Jack, kız kardeşinin düğününde, aynı günün farklı versiyonlarını yaşayarak aşkı bulmaya çalışıyor. Komedi ve duygusal öğeleri güzel harmanlamış, hoş bir film. Düşük puanına aldırmayın, gayet güzel vakit geçireceksiniz. Netflix’de 2023 yılında çıkmış güzel filmlerden. Öneriyoruz.

19 Horse Girl (2023) IMDB:5.9

Tür: Dram

En iyi Netflix filmleri 2023 listemize giriş yapan Horse Girl, kafa karıştırıcı, daldan dala atlayan değişik filmlerden. Filmin türüne biz dram dedik ama, izleyenler için de tespit etmek hiç de kolay olmayacak. Film çok kötü değil, merak da ettiriyor, o yüzden izlenebilir.

Konu: Sarah rüyalarında tuhaf şeyler görmektedir ve rüyalarının etkisinden bir türlü çıkamamaktadır. Daha sonra rüyalarının geçmişiyle alakalı olduğunu anlayacaktır.

18 Lost Girls (2023) IMDB:6.1

Tür: Dram, Gizem, Gerilim

2023 Netflix film tavsiyelerimizden biri de Lost Girls (Kayıp Kızlar), gerçekten de güzel bir Netflix filmi, hikayenin gerçek bir olaya dayanması filmi çok da zevkli kılıyor. Filmde dram biraz daha ağır basmış fakat seyir keyfi çok yüksek bir film. Kesinlikle Netflix film önerileri 2023 listemizdeki konumunu hak ediyor.

Konu: Kaybolan kızını bulmak için polislerin hiçbir şey yapmadığını anlayan Mari, kızını kendi bulmaya karar verir.Bu Sinema Genel Kültür Testini Ancak %20 GeçebiliyorSinema & TV16 Soruluk Sinema Bilgi Testi
16 Soruluk Sinema Bilgi TestiSinema bilginizi test edin, bakalım kaç puan alabileceksinizBoss

17 To All the Boys: P.S. I Still Love You IMDB:6.1

Tür: Dram, Romantik

To All the Boys: P.S. I Still Love You (Sevdiğim Tüm Erkeklere: Not: Seni Hâlâ Seviyorum) Konusu: Lara, nihayet bir erkek arkadaş yapmıştır ve işi resmiyete dökmüştür, fakat eski bir arkadaşının hayatına tekrar girmesiyle işler karışacaktır.

2023 yılının en iyi Netflix filmlerinden biri sayılabilir. Koreli kıza başrolde pek alışamadım, diğer oyuncular da vasat bir performans gösteriyor ama bu karantina günlerinde vakit geçirmek için izlenebilir

16 Uncorked (2023) IMDB:6.2

Tür: Dram

Uncorked (Babamın Mutfağı), şarap garsonu olmak isteyen genç adam bir karar vermek zorundadır; Hayallerinin peşinden mi gidecek yoksa babasını memnun etmek için aile restoranını mı devralacak? Bağımsız drama olan bu film, Netflix film önerileri listemize girmeye hak kazanıyor

15 Spenser Confidential (2023) IMDB:6.2

Tür: Aksiyon, Komedi, Suç

2023 Netflix film önerilerimizden olan Spenser Confidential (Spenser Kanunları), sırg Mark Wahlberg için bile izlenebilir. Klasik bir polisiye senaryosuyla, beklentinizi çok yüksek tutmadan keyiflice 2 saat geçirebilirsiniz.

14 Isi & Ossi (2023) IMDB:6.4

Tür: Komedi, Romantik

2023 yılının kesinlikle en iyi Netflix filmlerinden biri, Alman yapımı Isi & Ossi. Klişe bir konusu olsa da, sıcak diyalogları ve sürükleyici hikayesiyle sizi içine çekecek. Editör olarak daha fazla puan alması gerektiğine inanıyorum, sanırım IMDB kullanıcıları, çok klasik bir senaryosu olduğu için düşük puan vermişler. Düşük puan derken; yine de 6 puanın üzerinde fakat bence kesinlikle 7 puanın üzerinde olmalıydı. Isi & Ossi 2023 Netflix film önerileri listemize kesinlikle girmeyi hak ediyor.

Konusu: Milyarder bir ailenin kızı ile varoşlarda yaşayan gencin yollarının kesişmesini, eğlenceli bir dille anlatıyor.

13 All the Bright Places (2023) IMDB:6.5

Tür: Dram, Romantik

2023 Netflix en iyi filmlerinden biri olan All the Bright Places (Hayatın Kıyısında), klasik bir gençlik filmi, romantik bir drama, Elle Fanning filmi tek başına götürüyor. Vakit geçirmelik bir film, kesinlikle kötü değil.

Konu: İntihara meyilli iki gencin karşılaşmaları ile birbirlerinin yaralarını sarmalarını konu alıyor

12 Annihilation (Yok Oluş) IMDB:6.9

Tür: Dram, Gerilim

55 milyon dolara mal olan film bilim kurgu ve psikolojik korku sevenler için harika bir öneri. Yönetmen koltuğunda Lex Garland’ın oturduğu yapımın müziklerini Geoff Barrow ve Ben Salisbury yaptı! Oyuncuları: Natalie Portman, Gina Rodriguez, Jennifer Jason, Tessa Thompson ve Oscar Isaac. Dandik Netflix yapımlarının arasında altın gibi parlayan yapım, en iyi Netflix filmleri arasında ve önerebileceğimiz bir yapım

11 Sergio (2023) IMDB:6.9

Tür: Dram

Amerika’nın Irak’ı işgalinin ardından, Vieira de Mello (Pablo Escobar rolüyle hatırladığımız Wagner Moura), kariyerinin en pis göreviyle karşı karşıya kalır. Gerçek bir hikayeden esinlenlenilen film, çok güzel bir tat bırakıyor ve Netflix film önerileri 2023 listemize 10. sıradan giriş yapıyor.

10 The Platform (2023) IMDB:7

Tür: Gerilim, Bilim-Kurgu, Korku

The Platform (El Hoyo) 2023 yılının en güzel filmlerinden biri. İzlemesi zor ve dikkatli izlenmesi gereken bir film. Filmin bütün sahneleri, karakterleri, bir metafor barındırıyor. Günümüzün sistemine göndermeler yapıyor. Çıkar çıkmaz Netflix film önerileri 2023 listemizde 9. sırayı kapıyor

 

9 The Endless Trench – La trinchera infinita (2023) IMDB:7.4

Tür: Dram

2023’nin en iyi Netflix filmlerinden biri olan The Endless Trench, tarihsel bir dönem draması. Olumsuz yorumlara aldanmadan, tarih ve dram seviyorsanız izlenebilecek bir film

 

8 El Camino (2023) IMDB:7.4

Tür: Suç, Drama
Süre: 2saat 2dk

Breaking Bad sevenler burada mısınız? Film aslında dizinin bittiği yerden devam ediyor. Aaron Paul’ün hayat verdiği Jesse Pnikman’ın hikayesi devam ediyor. Yönetmenliğini vince Gilligan’ın yaptığı film, yine iddailı. Breaking Bad’in hatrına değil, film gerçekten de Netflix’in en iyi filmleri arasında.

 

7 Extraction (2023) IMDB:7.4

Tür: Aksiyon

2023’nin yeni Netflix filmlerinden Extraction, silah kaçakçılarına ait bir dünyada, uyuşturucu baronları arasında geçen savaşta, arada kalıp bir piyon olan bir gencin hikayesini anlatıyor. Thor karakterinden tanıdığımız Chris Hemworth başrolde oynuyor. Bir kaç mantık hatası olmasına rağmen, film harika bir aksiyon sunuyor. Oyunculuk ve görsel efektler gayet doyurucu. İnsan bir aksiyon filminden ne bekliyorsa, film bu beklentileri kesinlikle karşılıyor

 

6 The Two Popes (2023) IMDB:7,6

 

Tür: Politik, Dram, Komedi
Süre: 2saat 6dk

Papalık mertebesi uzun zamandır tartışılmaya açık olmayan bir konuydu aslında. Fakat bu filmle birlikte Papa’nın da normal sıradan bir insanın olması gerektiğini daha iyi anlayacaksınız. Uzun yıllardan beri Katolik mezhebi Hristiyan inancında kan kaybediyor ve yeni Papa bunu düzeltmeye geliyor. Jonathan Pryce ve Anthony Hopkins’in baş rollerde olduğu filmi mutlaka izleyin.

5 Uncut Gems (2023) IMDB:7.6

 

Tür: Dram, Suç, Gerilim

Adam Sandler’dan adam gibi bir film, dramanın doruk noktasına çıkacak, resmen Howard Ratner’in dertlerini siz yükleneceksiniz. Kaotik atmosferde muhteşem çekimleriyle sizi içinize çekecek. Ülkemizde 31 Ocak 2023’de Netflix’de yayına giren Uncut Gems, kesinlikle izlenmesi gerek Netflix filmlerinden biri.

Konu: New York’ta mücevher satıcısı olan Howard Ratner’in bahis ve kumar tutkusu vardır. Fakat zaten gırtlağına kadar borcu olan Ratner, kötü adamlarla ilişkilerini dengede tutması gerekmektedir.

 

4 Marriage Story (2023) IMDB:8

Tür: Dram, Komedi

İzlenmesi gereken bir başka Netflix filmi ise Oscar’a aday olan harika bir drama olan: Marriage Story! Filmin IMDb puanı 8/10. Netflix’e ait yapımın başrollerinde sevilen oyuncu, Marvel filmlerinden tanıdığımız Scarlett Johansson var! Eşi rolünde ise Adam Driver yer alıyor. Hayallerini takip etmeye sevenler için yılın en iyi dramalarından biri olan bu filmi öneriyoruz.

 

3 The Irıshman IMDB:8

Tür: Dram, Suç

Robert De Niro, Al Pacino and Joe Pesci gibi veteran oyuncuların unutulmaz performansını bir daha izlemek isteyenler için harika bir seçim. Aslında biyografik bir suç filmi olan IrıshMan’in konusu: Mafyaların Amerikan topraklarında nasıl çalıştığını gözler önüne seriyor. John F. Kennedy suikasti ve daha bir çok şey sizi bekliyor. Godfather’ı unutamayanlar için hatırlatalım, beklentiniz o kadar yüksek olmasın! Son döneme damgasını vurmuş en iyi Netflix filmlerinden.

2. Roma

Netflix’in en iyi yapımı olarak lanse edilen Roma filmi ünlü yönetmen Alfonso Cuaron’un imzasını taşıyor. 2023 Oscar adayları arasında oldukça iddialı bir konumda olan film, Meksika’lı bir hizmetçi olan Cleo’nun hayat hikayesine odaklanıyor. Bu hayat hikayesinib yanı sıra Meksika’nın 1970’lerdeki toplumsal durumlarını da gözler önüne seren film kesinlikle izlemeniz gereken Netflix yapımlarından biri.

1. The Ballad of Buster Scruggs

Ünlü yönetmenler Ethan ve Joel Coen’in yönettiği The Ballad of Buster Scruggs, farklı hikayeleri barından bir antoloji filmi. Bu yılın 2 Oscar adaylığı kazanan film, izleyenlerin keyif aldığı bir seri olarak görülüyor.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap