1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Oğuz Peker Kimdir? Türkiye’nin İlk Koronavirüs Hastası Yoğundan Bakımdan Uyandı

Oğuz Peker Kimdir? Türkiye’nin İlk Koronavirüs Hastası Yoğundan Bakımdan Uyandı
0

Türkiye’nin ilk koronavirüs hastalarından olan Oğuz Peker isimli vatandaş 125 günlük yoğun bakım mücadelesinin ardından uyandı ve “neden herkes maske takıyor” diye sorunca birden gündem oldu.

Oğuz Peker kimdir?

Oğuz Peker 73 yaşında ve Türkiye’nin ilk koronavirüs hastası olarak internette yer alıyor. Uzun bir süre solunum sıkıntısı, yüksek ateş ve halsizlik yaşayan Peker kaldırıldığı hastanede yoğun bakıma alınmıştı.

Yaklaşık 5,5 ay sonra taburcu olan Oğuz Peker, ‘Aylardır gecesini gündüzüne katarak beni yaşama döndürmede emeği geçen başta yoğun bakım ekibi olmak üzere tüm doktorlara, hemşirelere, hastane personeline ve bu süreçte dualarını ve desteğini esirgemeyen tüm sevenlerime sonsuz minnet duyuyorum” diyor.

Kızı Özge Peker şunları söyledi;

“Babamı hastaneye getirirken bu kadar uzun ve sancılı bir sürecin bizi beklediğinden haberimiz yoktu. Babamla bir anda iletişimimiz tamamen kesilmişti, anlatılamayacak kadar zor günlerdi. Ülkemiz Kovid-19 ile tek tük karşılaşmış, hiç örnek vaka yoktu. Korkunç bir belirsizlik içerisine girmiştik; sadece doktorlardan gelen direktifler doğrultusunda ailece umutla ama yoğun bir korkuyla bekledik. Babam yoğun bakımdayken annemde de halsizlik oldu, benim de boğaz ve eklem ağrılarım oldu, tat koku hissim gitti; ama annem de ben de çok korktuğumuz için hastaneye gitmeyip kendimizi ayrı evlerde karantinaya aldık. Yoğun bakımda yaklaşık 2 ay babamı hiç göremedik. Her gün telefonda doktorlardan bilgi alıyorduk. Son derece inişli-çıkışlı bir süreçti.”

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap