1. Anasayfa
  2. Karlı İş Fikirleri

Online Satışları Arttırmak için Yerel Teslimat Hizmeti Ekleyin

Online Satışları Arttırmak için Yerel Teslimat Hizmeti Ekleyin
0
Son dönemde elde edilen verilere göre, tüketicilerin yarısından fazlasının özellikle yerel, bağımsız olarak sahip olunan işletmeleri aradığı küçük ve yerel işletmeler için artan destektir. Alıcıların yaklaşık üçte biri, salgının ilk üç ayında çevrimiçi bir şey satın aldıklarını ve yerel olarak teslim ettirdiklerini söylüyor. Yerel teslimat, yakındaki müşterilerle bağlantı kurmanın, satışları artırmanın ve harika bir müşteri deneyimi sağlamanın harika bir yoludur. Yerel teslimatın nasıl ayarlanacağını veya yerel teslimatın işletmeniz için doğru olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Aşağıda, sizi giriş ve çıkışlara ve kendi yerel teslimat hizmetinize nasıl başlayacağınızı anlatacağız.

Yerel teslimat ne anlama geliyor?

E-ticarette yerel teslimat, müşterilerin ürünlerinizi çevrimiçi olarak satın almalarına ve onları doğrudan kapılarına teslim etmelerine olanak tanır. Yerel teslimat, hem bir taşıyıcıyla gönderime hem de mağaza içi alışverişe bir alternatiftir. Kargo şirketlerinin artan gecikmeler yaşadığı ve mağaza içi alışverişin hala risk taşıdığı bir dünyada satıcılar ve müşteriler için özellikle etkili olmuştur.

Yerel teslimat işletmenize nasıl yardımcı olabilir?

Yerel teslimat ile işletmeler, yerel müşterileri için düşünceli alışveriş deneyimleri sunabilir ve satış ve gelir oluşturmaya yardımcı olabilir.

Yerel toplulukla bağlantı kurun

Müşterilerin yerel olarak alışveriş yapmasını kolaylaştırmak, markanızı farklılaştırmanın, yeni müşteriler çekmenin ve satışları artırmanın harika bir yoludur. Ayrıca mevcut sadık yerel müşterilerinizle bağlantı kurmaya devam etmenin güçlü bir yoludur. Yerel teslimat hizmeti eklemek, topluluğunuza yeni müşteriler çekmenize yardımcı olabilir. Devamlı büyümeyi sağlamanın en iyi yolunun sadık bir müşteri takip etmek olduğu uzun zamandır söyleniyor. Ve pandemi sırasında insanların fiziksel mesafenin etkilerini hissettiği ve her zamankinden daha fazla topluluk istediği bir zamanda yaşıyoruz.

Müşteri deneyimini iyileştirin

Kargo gecikmeleri , özellikle bir salgın sırasında işin doğal bir parçasıdır. Gönderim maliyetleri de tahmin edilemez olabilmektedir. Birçok müşterinin alışveriş sepetlerini terk etmesinin en yaygın nedenlerinden biridir . Siparişleri doğrudan yerel müşterilere teslim etmek, gecikmelerden ve kargo maliyetlerinden kurtulmanın bir yoludur. Satıcılar, ürünü kendileri teslim ederek, özellikle pandemiden etkilenen teslimat sürelerinde, kargo şirketlerine güvenmeksizin süreci daha iyi kontrol edebilirler. Ve yine de dikkate alınması gereken ilişkili maliyetler olsa da, satıcılar tatil döneminde genellikle en yüksek ek ücretleri alan taşıyıcılara bağlı kalmak yerine bu maliyetleri yönetebilir.

Satışları artırın

Bağımsız perakendeciler tarafından yerel teslim alma ve yerel teslimat gibi uygun sipariş seçenekleri sunulduğunda çevrimiçi alışveriş yapanların %23 daha fazla harcadığını ve %25 daha yüksek bir sepet boyutuna sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıca, ödeme sırasında yerel teslim almayı veya yerel teslimatı seçen çevrimiçi alışveriş yapanlar, ödeme sırasında kargoyu seçen müşterilere göre %13 ve %19 daha yüksek dönüşüm oranına sahiptir. Yerel ölçekte, müşteriler yalnızca topluluklarını ve ekonomilerini sürdürmelerine yardımcı olmak için yerel işletmelerini aktif olarak desteklemek istemiyor. Cazip avantajlar sunduğu için yerel kargo seçenekleriyle de ilgileniyorlar. Birincisi, çevrimiçi perakendeciler için pandeminin neden olduğu talihsiz gerçek, kargo gecikmeleridir ve müşteriler bundan kaçınmak ister. Yerel teslimat, kargoya göre fiyat ve teslimat hızı avantajları sağlayabilir. İkincisi, yerel teslimat, kişiselleştirilmiş bir marka deneyimi yaratmanın bir yolunu sunar. Yerel olarak alışveriş yapan müşteriler bu kişisel deneyimi arıyorlar ve bunu mağazada sağlayamayacağınız için yerel teslimat bunu sağlamanın bir yoludur. Mevcut müşterilerle bağlantı kurmak ve yeni müşteriler çekmek için bundan yararlanabilirsiniz. Örneğin, kişiselleştirilmiş bir ambalaj eki ekleyebilir ve satın aldıkları için onlara teşekkür edebilir veya teslimat bildirimine kişiselleştirilmiş bir mesaj ekleyebilirsiniz.

İşletmenizi geleceğe hazırlayın

COVID-19 nedeniyle yerel teslimatın benimsenmesi hızlandırılmış olsa da, tüketici davranışı üzerindeki etkiler pandeminin çok ötesinde devam edecektir. Yerel işletmeleri destekleme eğilimi yavaşlamıyor ve tüketiciler, çevrimiçi satın alma işlemlerini elde etmek için basit, kullanışlı ve düşük maliyetli yollar beklemeye devam edeceğe benziyor. Tüketici davranışı her zaman gelişti ve değişmeye de devam edecek. Bir adım öne çıkan, müşterilerin ihtiyaçlarını öngören ve yenilikçi alışveriş yolları sunan satıcılar, gelecekteki fırsatlar için kendilerini hazırlayacaklar.  

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir