1. Anasayfa
 2. Kişisel Bakım

Ortalama Kaç TL Ücret Ödeyerek Botoks ve Kişisel Bakımlarımı Yapabilirim?

Ortalama Kaç TL Ücret Ödeyerek Botoks ve Kişisel Bakımlarımı Yapabilirim?
0

Kişisel bakım alanında kullanılan yöntemler her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Botoks, yüz bakımı için kullanılan en popüler yöntemlerden bir tanesidir. Hamile kadınların dışında herkes için uygun olan bu yöntem kişinin yüz hatlarını gençleştirmekte ve çizgileri ortadan kaldırmaktadır. Ortalama Kaç TL Ücret Ödeyerek Botoks ve Kişisel Bakımlarımı Yapabilirim adlı yazımızda, kişisel bakım ücretlerini merak eden kişilerin sorularına yanıt oluyoruz.

Botoks Nedir?

Botoks uygulaması kişileri gençleştiriyor ifadesi kullanmak yanlış sayılmaz. Göz çevresi, alın, burun yan duvarları, kaş arası, dudak üzeri çizgiler, ağız çevresi kırışıklıklar ve boyun derisindeki kırışıklar bu yöntem sayesinde ortadan kaldırılmaktadır. Yaşlı ve yorgun yüze yapılan kişisel bakımlar kişinin daha dinç ve genç bir yapıya bürünmesine olanak sağlıyor.

Botoks işlemleri alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır. İnce uçlu bir iğne kullanılarak yapılan bu işlem ağrısız ve acısızdır. Botoks yaptıran kişi ufak bir acımadan başka bir şey hissetmez.

Uygulamanın etkisi ortalama 4 ile 6 ay arasındadır. Sürenin değişmesindeki sebepler kişinin yaşı, cilt tipi ve uygulanan bölgenin durumudur. Hamile ve bebek emziren kadınların dışında herkes bu uygulamayı rahatlıkla gerçekleştirebilir.

Botoks uygulaması toplam 10 – 15 dakika sürmektedir. Kişi hemen normal hayatına dönerek rutin işlerine devam edebilir. Dikkat etmesi gereken şeyler; işlemin uygulandığı gün saunaya, kuaföre ve spora gidilmemelidir. 3 gün boyunca havuza girilmemelidir. Bunun dışında hayatına rutin bir şekilde devam edebilir.

Ortalama Kaç TL Ödeyerek Botoks Yaptırabilirim?

Ortalama botoks fiyatları 1.000 ile 2.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Botoks hizmeti sunan kişisel bakım merkezleri, fiyat bilgisi paylaşmamayı tercih etmektedir. Bunun sebebi hizmetin kişiden kişiye değişiyor olmasıdır. Kişisel bakım merkezine giderek muayene olabilir ve sizin için belirlenen fiyatı öğrenebilirsiniz. Yaşınız, botoks büyüklüğü ve cilt tipine göre fiyatlarda artma ve azalma görülebilir.

Botoks işlemlerini sağlık kuruluşları ve kişisel bakım kliniklerinde gerçekleştirebilirsiniz. Uzmanlar tarafından yapılmasına önem veriniz. Aksi takdirde kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Kişisel Bakım Nedir?

Kişisel bakım, kişinin vücuduna gerekli önemi göstermesidir. Kişisel bakımına dikkat eden kişi kendisine karşı saygı geliştirdikten sonra çevresinden de saygı görmeye başlayacaktır. Yapacağınız işlemlerin temeli temizliktir. Daha çok kadınların kişisel bakım yaptığı düşünülse de herkesin uygulaması gerekir. Kişisel bakım;

 • Saç Bakımı
 • Vücut Bakımı
 • El ve Ayak Bakımı
 • Kıyafet Bakımı
 • Ağız ve Diş Bakımı
 • Genital Bölge Bakımı şeklinde tamamlanmaktadır.

Ortalama Kaç TL Ödeyerek Kişisel Bakımlarımı Yapabilirim?

Kişisel bakım ücretleri için minimum seviye belirlenebilir ancak maksimum sınır yoktur. Bütçeniz arttıkça ürün ve hizmetlerden daha kaliteli şekilde yararlanabilirsiniz.

 • El Bakımı

Kişiler el bakımı için manikür yapmayı tercih etmektedir. İstanbul’da yapılan araştırmalara göre manikür ücretleri 30 – 120 TL arasında değişmektedir. Semt, kullanılan malzeme ve çeşitli faktörlere bağlı olarak fiyat artışı gözlemlenebilir.

Tırnaklar, elin güzel ve temiz görünmesini sağlayan kişisel bakımlardan bir tanesidir. Bu işlemden sonra bakım kremi uygulayabilirsiniz. Bakım kremleri çatlağa ve kırışıklığa iyi gelmektedir. El bakım kremlerini ortalama 20 TL’ye alabilir, uzun süre kullanabilirsiniz.

 • Ayak Bakımı

Ayak bakımı için pedikür tercih edilmektedir. Ölü deriyi temizlerken sertleşmiş ayaklarınızı yumuşatır ve ayak tırnaklarınıza tedavi uygulanır. Doğru pedikür merkezi bulduğunuzda işlemin size iyi geldiğini fark edeceksiniz. Sağlıklı ve bakımlı ayaklar daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır. İstanbul içinde yapılan araştırmalara göre pedikür ücretleri 70 – 180 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Semt ve kullanılan malzemelere göre fiyat artışı görülebilir.

Kişiler iş hayatında sürekli ayakta vakit geçiriyor ise zaman içinde ayakta sertleşme görülmektedir. Bu durum size sağlıksız bir his verebilir. Bunun önüne geçmek için her akşam bakım kremi uygulayabilirsiniz. Ayaklarınız yumuşayacak ve rahatlayacaktır. Ayak bakım kremlerini 20 TL’ye alabilir ve uzun süre kullanabilirsiniz.

 • Saç Bakımı

Saçlar zamana bağlı olarak yıpranmaktadır. Saçı güçlendirmek ve eski gücüne kavuşturmak için keratin bakımı uygulanmaktadır. Bu işlem saç botoksu olarak da adlandırılmaktadır. Saç botoksu için 50 ile 700 TL ücret istenmektedir. Kullanılan malzeme, seansın süresi, saçın hacmi ve saçın uzunluğu ücrete etki eden temel nedenlerdir.

 • Ağız ve Diş Bakımı

Dişlerinizi düzenli olarak fırçaladığınızda beyazladığını ve lekelerden arındığını fark edebilirsiniz. Üstelik ağız kokusu için de olumlu etkileri vardır. Diş hekimleri, diş taşı temizliği için 155 TL almaktadır. Bu ücret tek çene için geçerlidir.

Diş hekiminize muayene olarak diş ve diş eti problemleriniz için detaylı tedavi alabilirsiniz. Çürüklerin tedavi edilmesi ve yamuklukların düzeltilmesi sizlere daha bakımlı ve sağlıklı bir hava katacaktır.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir