1. Ana Sayfa
  2. Bilgi

Pablo Emilio Escobar Gaviria Hayatı, Ailesi Hakkında İlginç Bilgiler

Pablo Emilio Escobar Gaviria Hayatı, Ailesi Hakkında İlginç Bilgiler
0

Pablo Emilio Escobar Gaviria’nın Yaşamındaki Belli Başlı Anları Sizler İçin Derledik.
Tam Adı; Pablo Emilio Escobar Gaviria…

Kolombiya’lı ünlü uyuşturucu kaçakcısı, 1987 Forbes dünya’nın en zengin 100 kişisinden biri, Kulüp Başkanı, Siyasetçi…

Netflix’in Escobar’ın hayatını anlattığı belgesel tadındaki Narcos isimli Dizi sayesinde herkes Escobar’ı daha yakından tanıyor. Bizde Pablo Escobar’ın ailesinden ve iş hayatından belli başlı anları sizler için derledik. Ailesine olan düşkünlüğü ile bilinen Escobar, düşmanlarına gösterdiği acımasızlığın aksine ailesine karşı sond erece sevgi ve şevkat doluydu. Öyle ki kızı hastalandığında ısınması için yakacak odun bulamadıklarında 2 milyon doları acımadan yakmış ve kızını ısıtmıştır. Kiminin cebini ısıtan para, bu şekilde de ısıtabiliyor hele birde söz konusu 2 milyon dolar olunca.

Bu içeriğimizde Pablo Emilio Escobar Gaviria’ın arkadaşları, ailesi ve sosyal yaşantısı hakkında bilgi vermeye çalıştık umarız başarmışızdır.

Pablo Escobar gelecekte eşi olacak olan, Maria Victoria ile henüz 24 yaşında iken tanıştı. Tanıştıklarında Maria 13 yaşındaydı ve ailesi bu ilişkiyi onaylamadı. Ancak bu ikili Escobar ölünceye kadar hiç ayrılmadılar.

Tanışmalarından 2 sene sonra Mart 1976’da bu ikili evlendiler.

İlk çocukları Juan Pablo 1977 senesinde dünyaya geldi.

Aynı yıl Escobar, Medellín Polis Karakolunda tutuklandı. O güne ait olan bu fotoğraftaki bu gülümseme Escobar’ın ileride hukuk tanımaz eylemlerine bir işaret olsa gerek.

Pablo Escobar ve oğlu Juan yeni evleri Hacienda Nápoles’de televizyon izliyorlar. Ev dediğime bakmayın. İçinde heykel parkı, hayvanat bahçesi ve özel havalimanı bulunan dev bir arazi üzerine kurulu adeta bir kompleks.

Hacienda Nápoles’in içindeki hayvanat bahçesinde fil, hipopotam ve zürafa gibi çeşitli hayvanlar var.

Manuela, ailenin son üyesi olarak 1984 senesinde hayata gözlerini açtı.

Manuela kısa sürede Pablo’nun prensesi oldu. Doğum günü için kızının unicorn istediğini yerine getirmek için ona bir at satın alan Escobar, ata kendi imkanları ile boynuz ve kanat ekleyip kızının isteğini yerine getirmiş.

Gustavo Gaviria…Pablo Escobar’ın kuzeni hayatta en çok güvendiği ve bütün mali işlerin denetimini verdiği kişi. Bu fotoğraf ikilinin Las Vegas gezileri sırasında çekilmiş.

Eeee para var, güç var. Escobar politikaya atılır hemen. Ancak bu stratejik bir hata olur, onun siyaset arenasında boy vermesi işinin ve geçmişinin didik didik edilmesine yol açar. Ve Pablo’nun geçmişi hiç temiz değildir.

Escobar futbola da meraklıydı. Atlético Nacional kulübünü satın aldı ve 1980’lerin sonunda bu kulüp birçok başarı yakaladı.

Şu görmüş olduğunuz kadro dünya toz piyasasının yüzde 80’ini kontrol etmiş vakti zamanında.

Interpol tarafından tüm dünyada kırmızı bültenle aranan Escobar ve oğlu Beyaz Saray’ın önünde objektiflere poz verirken.

Elbette ki Escobar’ın hayatı bu kadar rahat değildi. Bir yandan devlet onu yakalamak ve ülke çapında yaşattığı teröre son vermek isterken, diğer yandan da Escobar’ın rakipleri onu ortadan kaldırmak için mesai yapıyorlardı. Escobar hayatının son yıllarında o evden o eve kaçarak ve ailesiyle sadece telefonda görüşerek geçirmiştir.

Nitekim bu kaçış çok uzun sürmemiş ve 1993 Aralık ayında Kolombiya Ulusal Polisi aldığı bir ihbarı değerlendirip Escobar’ı bulmuş ve öldürmüştür.

Escobar’ın cenaze törenine ailesi ve yakınları dışında 25.000’den fazla insan katılmıştır.

Juan Pablo Escobar babasının ölümü ardından işlerin başına geçmiş ve babasını anlatan bir kitap yazmış.

Birçok Kolombiyalı’nın evinde resmi bulunan Escobar onlar için bir kahramandı. İnsanlar onun yaptığı bombalı eylemlere, cinayetlere aldırış etmeden onu, ülkelerini kurtaracak büyük bir kahraman olarak gördüler.

asyalı porno izle

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap