1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Pandemi Sosyal Yardım Başvurusu Şartları Neler? E-Devlet Pandemi Sosyal Yardım Başvuru Linki 2023

Pandemi Sosyal Yardım Başvurusu Şartları Neler? E-Devlet Pandemi Sosyal Yardım Başvuru Linki 2023
1

Devletimiz zor durumda kalan vatandaşlarımıza yardım etmeyi sürdürüyor. Koronavirüs nedeniyle ekonomik olarak zorlanan, iş yapamayan, işe gidemeyen veya evden çıkamayan vatandaşlarımız için PTT’ler aracılığı ile dağıtılan 1000 TL’de 3.faz başlıyor. E-Devlet üzerinden “Pandemi Sosyal Yardım Ön Başvurusu” ile açılan hizmet üzerinden ihtiyacı olan vatandaşlarımız başvuru yapabiliyor.

Pandemi Sosyal Başvuru Şartları Neler?

Daha önce PTT’ler aracılığı ile dağıtılan ve hala dağıtılmaya devam eden sosyal yardımlaşma parası olan 1000 TL için şartlar yine aynı.

Bunun için sizlere kapsamlı olarak hazırladığımız 1000 TL Sosyal Yardımlaşma Başvurusu Kimleri Kapsıyor isimli yazımızı okumanızı öneriyoruz.(TIKLA OKU) 

Pandemi Sosyal Başvuru Linki 2023 | Pandemi Sosyal Yardım Başvuru Nasıl Yapılı?

Pandemi Sosyal Yardım Başvurusu yapmak oldukça kolay. Yapmanız gereken tek şey E-Devlet üzerinden TC kimlik bilginiz ile giriş yaparak başvuru formundaki bilgileri doldurmak.

Bunun için E-Devlet Pandemi Sosyal Yardım Başvuru Linki’ne gitmeniz gerekmektedir. Hemen aşağıda yer alan linke tıklayarak E-Devlet ekranına ulaşabilirsiniz.

Pandemi Sosyal Yardım Başvurusu ekranına gitmek için BURAYA TIKLA. 

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar;

E-Devlet üzerinden bu ekranla alakalı bilgiler paylaşılmıştır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Pandemi Sosyal Destek Programı E-Devlet Duyurusu

Değerli e-Devlet Kapısı Kullanıcısı;

Koronavirüs (Covid-19) salgınının vatandaşlarımız üzerindeki sosyo-ekonomik yükünü hafifletmek amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Pandemi Sosyal Destek Programı başlatılmıştır ve ilk 2 fazı tamamlanmıştır.

3. fazda ise, e-Devlet Kapısı üzerinde yer alan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru Formu aracılığıyla sosyal yardım başvuruları alınmaya başlanmıştır.

Online başvuruda yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişime engel olmasını önlemek için,

TC Kimlik Numarasının son hanesi;

  • 0 olan vatandaşlarımızın Pazartesi,
  • 2 olan vatandaşlarımızın Salı,
  • 4 olan vatandaşlarımızın Çarşamba,
  • 6 olan vatandaşlarımızın Perşembe,
  • 8 olan vatandaşlarımızın Cuma

günlerinde başvuruları alınacaktır.Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecektir.

Bilgilerinize sunarız.

 

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Korenadan deil bu vatandaş açlıktan parasızlıktan ölecek valla sesimizi duyan yok ne yazikki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir