1. Ana Sayfa
  2. Haberler

(2023 ÇÖZÜLDÜ) Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi Ne Demek?

(2023 ÇÖZÜLDÜ) Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi Ne Demek?
0

Son dönemlerde PTT üzerinden kargo alacak olanların sık karşılaştığı bir sorun üzerine detaylı bir rehber hazırlamak istedik. Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi ne demek? gelin birlikte öğrenelim.

Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi Ne Demek?

Aliexpress, Alibaba, Etsy, Amazon, Ebay, Gearbest gibi alışveriş siteleri üzerinden alışveriş yaptığınızda size bir kargo takip numarası atanır. Yurt dışı alışverişlerinde kargo takip numarasını PTT üzerinden takip ederken bu uyarıyı alırsınız.

“Posta teslim bordrosu mübadele servisine geldi” cümlesi kargonuzun Türkiye’ye geldiğini, kayıt altına alındığını ve dağıtım için hazır olduğu anlamına geliyor.

Kargom gümrüğe takıldı mı? Kargonun gümrükte takıldığını nasıl anlarız?

Bu uyarı metni ile birlikte kargonuzun gümrükte takılıp takılmadığına ilişkin bir merak söz konusu olabilir. Hiç merak etmeyin, kargonun gümrüğe takılıp takılmadığını anlamak için yapabileceğiniz çok basit bir sorgulama bulunuyor.

PTT gönderi takip sayfası üzerinden kargo numarasını girdikten sonra “değer konuşmuş ücret” kısmının altında 0 TL ücreti yazıyorsa kargonuz gümrükten geçmiş demektir. Eğer ekstra ücretler de belirtilmiş ise bu ücretleri PTT’ye ödeyerek kargonuzu rahatlıkla teslim alabilirsiniz.

Aliexpress kargom gümrükten geçti mi?

Yukarıdaki adımları takip ederek Aliexpress üzerinden sipariş verdiğiniz kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

Faydalı bilgiler;

Türkiye istanbul avpim istanbul(avr posta teslim bordrosu mübadele servisine geldi) olarak bilgi cümlesini ekranda görüyorsanız durumunuz farklı değildir. Sorgulama ekranından ulaşabilirsiniz.

PTT’nin gümrük noktasında genel dağıtım bölgeleri İstanbul’da da bulunuyor. Dolayısı ile eğer ekranda “İstanbul(avr)arnavutköy posta teslim bordrosu mübadele servisine geldi” görüyorsanız endişelenmeyin.

Sakarya, Üsküdar(İstanbul) ilçesinde, Samsun, İzmir, Afyon, Mersin, İskenderun ve Ankara illerinde de büyük dağıtım merkezleri bulunmaktadır.

Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi ne zaman gelir?

Bu uyarıya istinaden kargonun size teslim süresi gümrük ücretlerinin ödenmesi ile birlikte PTT’nin dağıtım yoğunluğuna bağlıdır. Genellikle 7 ile 21 gün arasında kesin teslimatlar yapılmaktadır.

Posta Teslim Bordrosu Mübadele servisi iletişim

Posta Teslim Bordrosu ile ilgili bir iletişim, telefon veya harita konumu internet üzerinde bulunmamaktadır. En iyi yöntem PTT’yi arayarak bilgi almaktadır.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap