1. Anasayfa
  2. Haberler

PTT İŞKUR İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır? İşsizlik Maaşı İçin Yeni Uygulamayı Duyurdu

PTT İŞKUR İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır? İşsizlik Maaşı İçin Yeni Uygulamayı Duyurdu
0

Koronavirüsü’ nden korunma kapsamında uygulanan tedbirlere bir yenisi daha eklendi. PTT salgından korunma kapsamında İŞKUR ödemeleri için yeni bir yönteme başvuracağını açıkladı. Vatandaşların dolduracakları form ile iş kaybı tazminatı, işsizlik sigortası, ücret garanti fonu ödemesi, kısa çalışma ödemelerini sistemde kayıtlı olan iletişim bilgilerine, vatandaşların kendi banka hesabına veya PTT Banka hesaplarına isteyebileceklerinin haberini verdi.

İŞKUR ödemelerinde hak sahibi olan vatandaşlara sisteme kayıtlı cep telefonu numaralarına, PTT internet sitesine yönlendirip tek kullanımlık formun doldurulabileceğini belirtti.

“Böylece müşterilerimiz ödemelerini kolaylıkla alabilecek. 2020 yılı Mart ayına ait İşsizlik Sigortası ödemesi hak sahibi olup mevcut cep telefonu numarasına SMS gelmeyen müşterilerimizin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İletişim Merkezi ‘ALO 170’ iletişim hattından sistem üzerindeki telefon numaralarını güncellemeleri gerekmektedir. Kovid-19 tehdidine karşı, müşterilerimizin ve çalışma arkadaşlarımızın sağlığını korumak, sosyal mesafe kuralını uygulamak amacıyla İŞKUR ödemelerini PTT dağıtıcılarımız aracılığıyla vatandaşlarımızın PTT iş yerlerimize gelmelerine gerek kalmadan evlerinde teslim ediyoruz.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir