1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. PTT Kargo Torba Kapandı Ne Demek? PTT Torba Kapandı (2021 ÇÖZÜLDÜ)

PTT Kargo Torba Kapandı Ne Demek? PTT Torba Kapandı (2021 ÇÖZÜLDÜ)

ptt-kargo-takip-torba-kapandi-ne-demek

PTT kargo torba kapandı mesajı, PTT kargo ile gelen kargo takip sorgulama ekranında gördüğümüz mesajlar arasında yer alıyor. Peki PTT kargo torba kapandı ne demek? Torba kapandı ne zaman gelir?

PTT kargo resmi web sitesi ptt.gov.tr adresi üzerinden PTT kargo takibi ve kargo sorgulama yapabiliyoruz. Bu mesaj da kargo sorgulama esnasında karşımıza çıkan bir mesaj. PTT Kargo torba kapandıktan sonra ne zaman gelir sorusunun da cevabı budur.

PTT Torba Kapandı Anlamı Nedir?

PTT “Torba kapandı” mesajı kargonun ulaştırılmak üzere yola çıktığı ve açılmamak üzere kapandığı anlamına geliyor. Alıcıya doğru giden torba kargonun iptal edilemeyeceği anlamına gelir.

PTT Kargo’nun kargoyu iptal etmesinin sebebi ise PTT’nin resmi bir kurum olmasıdır. Devlete ait evrak vb önemli belgeler de taşındığı için torbalar kapanır ve alıcı adresine doğru yola çıkar. Torbalar her seferinde mühürlendiği için iptal olmaz.

PTT Kargo ile gönderdiğiniz kargoyu iptal edemez, ancak farklı bir adrese gönderebilirsiniz.

PTT torba kapandı ne zaman gelir?

PTT, tüm Türkiye için ortalama 1 gün ile 7 gün arasında kargo teslimatı sağlar. Dolayısı ile torba kapandıktan sonra ortalama 1 ile 7 gün arasında teslimat sağlanır. Ancak genellikle 1-2 güne gelir. Torba kapandıktan kaç gün sonra gelir sorusunun cevabı budur.

PTT torba açıldı ne demek?

İlk etapta kargonuz torbaya eklendi ve kapandı. Mühürlendi ve yola çıktı. Torba açıldı ise kargoların bulunduğu torbanın açıldığını ve teslimat için yola çıkacağını belirtir. Bu mesajın ardından kargo hareketlerinde “PTT işyerine sevk edildi” mesajını da göreceksiniz.

PTT Kargo sorgulama nasıl yapılır?

PTT kargo sorgulamanın pek çok farklı yöntemi vardır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap