Finans RehberiHaberlerSosyal Yardımlar

PTT Kartı Olmayanlar 1000 TL’yi Nasıl Alacak? (Sosyal Yardım)

Koronavirüs salgını nedeniyle devletimizin dağıttığı 1000 TL sosyal yardım ödemesi ile ilgili pek çok soru var. Bunlardan bir tanesi de ptt kartı olmayanlar 1000 tl yi nasıl alacak. Hemen açıklayalım.

Devletimizin sağ olsun vatandaşımızı bırakmıyor. Gündemde en fazla konuşulan konular arasında 1000 TL’lik sosyal yardım parası var. Peki ptt kartı olmayanlar 1000 tl yi nasıl alacak? Hemen sizler için cevaplayalım.

Öncelikle PTT kartınız yoksa panik yapmayın. PTT üzerinden adınıza yatan parayı çok kolay bir şekilde vakit kaybetmeden çekebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken tek şey en yakın PTT şubesine gitmek. Ancak giderken mutlaka ellerinize eldiven ve yüzünüze de maske takın. Bunlar tek kullanımlık olsun.

TIKLA DESTEK AL: Yardım Başvurusu Yapmak İstiyorum: Maddi Yardım Başvurusu Yap (DURUMU KÖTÜ OLAN VATANDAŞLARA 2020 Korona Destekleri İÇİN BURAYA TIKLA)

Ayrıca bkz: Dans Ederek Tabut Taşıyan Zenciler Sosyal Medyayı Sallıyor (Coffin Dance Akımı)

PTT şubesine gittiğinizde büyük bir kalabalık görebilirsiniz. Şubeye sizi alırken önünüzdeki kişi ile en az 1 metre mesafe bırakmanızı isteyecekler. Lütfen öncelikle bu kurallara sağlık ve tedbir açısından uyunuz.

PTT şubesine gitmeden önce tabii ki Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartınızı da yanınıza alın. Bir başkası adına para çekemezsiniz. Dolayısı ile sadece kendi adınıza işlem yapabilirsiniz.

Şubede sıra size geldiğinde TC kimliğinizi memura verin ve 1000 TL’lik sosyal yardım ödemesini almak istediğinizi söyleyin. Ardından eğer adınıza ödeme yapılacaksa biraz bekleyin ve paranızı makbuz karşılığında alın. Gişe memuru makbuzu size uzattığında telefon numarası, isim soyisim ve imza atmanızı isteyecek. Bu işlemi yaptıktan sonra paranızla şubeden ayrılabilirsiniz.

Oldukça zor günlerden geçtiğimiz şu dönemde devletin vermiş olduğu 1000 TL’lik sosyal yardım ödemesi inanın can suyu gibi gelecek. Lütfen bu parayı çok dikkatli bir şekilde harcayın. Unutmayın ki önümüzde zorlu ekonomik koşullar olacak. Buna göre market alışverişinizi ve temel ihtiyaçlarınızı mutlaka toplu bir şekilde karşılamaya çalışın.

Eğer kredi veya kredi kartı borucunuz varsa bunun için bankanızı telefon ile arayarak kredinizi ertelemek istediğnizi söyleyin. Bu işlemin ardından en az 1, en fazla 3 ay boyunca kredi veya kredi kartı ödemeyeceksiniz. Dolayısı ile önümüzdeki zor günler için para kenara atabilir ve bunu bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Araba Teknik ailesi olarak sizlere sağlıklı günler diliyoruz ve ptt kartı olmayanlar 1000 tl yi nasıl alacak sorunuzu yanıtladığımızı umuyoruz.

Sağlıklı kalın, evde kalın. Yaşlılarımıza dikkat edelim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. 1yıldır issizim 5nüfusum okuyan cocuklarım var maddi manevi ihtiyacım var ve en önemlisi ise ihtiyaxim var gerekenlerin temel şhtiyacim karsılanmasını arzederimm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı