1. Anasayfa
  2. Finans Rehberi

PTT Kartı Olmayanlar 1000 TL’yi Nasıl Alacak? (Sosyal Yardım)

PTT Kartı Olmayanlar 1000 TL’yi Nasıl Alacak? (Sosyal Yardım)
4

Devletimizin sağ olsun vatandaşımızı bırakmıyor. Gündemde en fazla konuşulan konular arasında 1000 TL’lik sosyal yardım parası var. Peki ptt kartı olmayanlar 1000 tl yi nasıl alacak? Hemen sizler için cevaplayalım.

Öncelikle PTT kartınız yoksa panik yapmayın. PTT üzerinden adınıza yatan parayı çok kolay bir şekilde vakit kaybetmeden çekebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken tek şey en yakın PTT şubesine gitmek. Ancak giderken mutlaka ellerinize eldiven ve yüzünüze de maske takın. Bunlar tek kullanımlık olsun.

TIKLA DESTEK AL: Yardım Başvurusu Yapmak İstiyorum: Maddi Yardım Başvurusu Yap (DURUMU KÖTÜ OLAN VATANDAŞLARA 2020 Korona Destekleri İÇİN BURAYA TIKLA)

Ayrıca bkz: Dans Ederek Tabut Taşıyan Zenciler Sosyal Medyayı Sallıyor (Coffin Dance Akımı)

PTT şubesine gittiğinizde büyük bir kalabalık görebilirsiniz. Şubeye sizi alırken önünüzdeki kişi ile en az 1 metre mesafe bırakmanızı isteyecekler. Lütfen öncelikle bu kurallara sağlık ve tedbir açısından uyunuz.

PTT şubesine gitmeden önce tabii ki Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartınızı da yanınıza alın. Bir başkası adına para çekemezsiniz. Dolayısı ile sadece kendi adınıza işlem yapabilirsiniz.

Şubede sıra size geldiğinde TC kimliğinizi memura verin ve 1000 TL’lik sosyal yardım ödemesini almak istediğinizi söyleyin. Ardından eğer adınıza ödeme yapılacaksa biraz bekleyin ve paranızı makbuz karşılığında alın. Gişe memuru makbuzu size uzattığında telefon numarası, isim soyisim ve imza atmanızı isteyecek. Bu işlemi yaptıktan sonra paranızla şubeden ayrılabilirsiniz.

Oldukça zor günlerden geçtiğimiz şu dönemde devletin vermiş olduğu 1000 TL’lik sosyal yardım ödemesi inanın can suyu gibi gelecek. Lütfen bu parayı çok dikkatli bir şekilde harcayın. Unutmayın ki önümüzde zorlu ekonomik koşullar olacak. Buna göre market alışverişinizi ve temel ihtiyaçlarınızı mutlaka toplu bir şekilde karşılamaya çalışın.

Eğer kredi veya kredi kartı borucunuz varsa bunun için bankanızı telefon ile arayarak kredinizi ertelemek istediğnizi söyleyin. Bu işlemin ardından en az 1, en fazla 3 ay boyunca kredi veya kredi kartı ödemeyeceksiniz. Dolayısı ile önümüzdeki zor günler için para kenara atabilir ve bunu bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Araba Teknik ailesi olarak sizlere sağlıklı günler diliyoruz ve ptt kartı olmayanlar 1000 tl yi nasıl alacak sorunuzu yanıtladığımızı umuyoruz.

Sağlıklı kalın, evde kalın. Yaşlılarımıza dikkat edelim.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

  1. 08/04/2020

    1yıldır issizim 5nüfusum okuyan cocuklarım var maddi manevi ihtiyacım var ve en önemlisi ise ihtiyaxim var gerekenlerin temel şhtiyacim karsılanmasını arzederimm

  2. İki tane hastam var biri kansar bir kironik astlim iki çocuk babası yim maddi manevi yardıma ihtiyacım var işim yok

  3. Para destegine ihtiyacimiz var lutfen ilgilenirseniz sevinirim

  4. Kovid 19 nedeniyle calisamiyirum günü birlik islerde calisiyorum ailede 4 nüfus var sıkıntıdayım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir