Haberler

Randonautica: Kullanan Herkesin Gerildiği ve Paranormal Olaylar&Ölü Bedenler İle Karşılaştığı Uygulama

Son günlerin dünyada en çok kullanılan ürkütücü ve garip, mistik uygulaması Randonautica merak uyandırıyor. Peki Randonautica nedir?

Reddit ve TikTok üzerinde büyük bir fenomen olmaya başlayan Randonautica uygulaması oldukça ürkütücü. Mobil uygulamasını indirdikten veya web sitesini kullandıktan sonra size bulunduğunuz konuma yakın bir lokasyon atılıyor ve bu lokasyon genellikle başı boş bir arazi veya terk edilmiş ev oluyor.

Yurt dışında başlayan bu büyük fenomen uygulama Türkiye için de kullanılabiliyor. Uygulamayı web üzerinden de kullanabiliyorsunuz.

Randonautica nasıl kullanılır?

Randonautica app’i kullanmak için izleyebileceğiniz 3 yol var. Birincisi web sitesini kullanmak -> https://bot.randonauts.com/

Web sitesinde harita ikonuna tıklayıp, konum bilginiz için izin vermek.

Ardından karşınıza İngilizce bazı sorular çıkıyor. Bir niyet (intent) yazmanız isteniyor. İstediğiniz kelimeyi yazabilirsiniz. (Bebek, mezarlık gibi kelimeler yazanlar var)

Ardından size rastgele, oturduğunuz yere yakın bir konum bilgisi geliyor. Tıkladığınızda Google haritalar ile açabiliyor ve isterseniz oraya gidebiliyorsunuz.

App yani mobil uygulama için de aynı adımlar izleyebilirsiniz.

Google Play ve App Store üzerinden uygulamayı indirebiliyorsunuz.

Google Play için tıklayın.

App Store için tıklayın.

RANDONAUTICA DENEYİM VİDEOSU!

Randonautica kullananların yorumları

 

Bu tarz uygulamalar genellikle korku ve mistik ögeler içerdiğini söyleyerek bir anda popüler olabiliyor. Bu uygulamayı kullanan herkesin konum bilgileri arka planda uygulama geliştiricisi ile paylaşılıyor olabilir. Dolayısı ile veri güvenliği açısından kullanırken 2 kez düşünmenizi tavsiye ederiz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı