1. Anasayfa
  2. Haberler

Rasim Öztekin Öldü Mü? Rasim Öztekin Kimdir, Nereli, Kaç Yaşındaydı? SON DAKİKA!

Rasim Öztekin Öldü Mü? Rasim Öztekin Kimdir, Nereli, Kaç Yaşındaydı? SON DAKİKA!
0

Usta oyuncu Rasim Öztekin geçirmiş olduğu kalp krizi sonrası tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Rasim Öztekin, geçirdiği kalp rahatsızlığından sonra, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Öztekin’in sağlık durumuna ilişkin açıklama yapan Prof. Dr. Cevdet Uğur “Hastanın hayati tehlikesi bulunmakta ve durumu ciddiyetini korumaktadır” demişti.

62 yaşındaki usta sanatçı Rasim Öztekin, tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından ünlü sanatçı Rasim Öztekin için, “Dizi, tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin, geçirdiği kalp rahatsızlığından sonra, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Televizyon olan her evde aileden biriydi. Başımız sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

Rasim Öztekin Kimdir?

Rasim Öztekin 14 Ocak 1959’da  İstanbul’da doğmuştur. Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur.

Oyuncu Pelin Öztekin’in babasıdır. İstanbul’daki Galatasaray Lisesinin ardından İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulundan mezun olan sanatçı, sahne yaşamında ilk deneyimlerini İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Nöbetçi Tiyatro’da amatör çalışmalarla edindi. Ferhan Şensoy’un Orta oyuncular topluluğunda profesyonel tiyatro sanatçılığına başladı. 2016 yılında Kel Hasan Efendi’nin kavuğu, Ferhan Şensoy tarafından kendisine devredildi. 20 Eylül 2020 tarihinde ise kavuğu Şevket Çoruh’a devretmiştir.

1992-1995 yılları arasında televizyonlarda şov programları yaptı. 1994 yılında Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “2071’de Türkiye” adlı müzikali sahneye koyup oynadı. Tiyatronun yanı sıra, sinema ve dizi filmlerde de rol almıştır. TRT’ye program metin yazarlığı ve bir dönem Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır. YouTube kanalından da izleyicilerine yayınlar yapmaktadır.

RASİM ÖZTEKİN’İ YAKINDAN TANIYALIM

Rasim Öztekin Biyografisi Video Anlatım (RASİM ÖZTEKİN KİMDİR? Rasim Öztekin BELGESEL)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir