1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Remdesivir İlacı Fiyatı Ne Kadar? Korona Virüsü İlacı ve Aşısı Remdesivir İşe Yarıyor mu?

Remdesivir İlacı Fiyatı Ne Kadar? Korona Virüsü İlacı ve Aşısı Remdesivir İşe Yarıyor mu?
0

Dünya Sağlık Örgütü Genel Sekreter Yardımcısı Bruce Aylward son dakika açıklaması yaparak Corona virüse karşı bir ilacın iyi gelebileceğini duyurdu. Amerika Birleşik Devletleri merkezli Gilead Sciesces isimli biyokimya şirketli geliştirdiği Remdesivir isimli ilaç ile tüm dünyayı kurtarabilir.

Remdesivir ilacı bugün vatandaşlarımız tarafından en çok aratılan konuların başında geliyor. Dünya Sağlık Örgütü’nden yapılan resmi açıklama ile birlikte corona virüsü aşısı ve ilacı için büyük bir yol kat edildi. Bu açıklamaya göre daha önce kuş giribi salgınında Tamiflu isimli ilacı da üreten ve dünyanın en güçlü ilaç şirketlerinden birisi haline gelen Gilead Sciences bu sefer de koronavirüse karşı etkili bir ilaç üretti.

ABD Başkanı Trump daha önce Twitter’dan corona virüsü aşısı üzerine çalıştıklarını ve bununla ilgili önemli yol kat ettiklerini açıklamıştı.

Corona virüsü hayvanlardan insanlara bulaşıyor ve solunum yollarını çökertiyor. Ağrılı ve sancılı akciğer solunumu, öksürük ve yüksek ateşe neden oluyor. Özellikle 70 yaş ve üzeri insanlarda ölümcül bir hale geliyor. Gençlerde ve çocuklarda ölüm oranı dünyada binde 2 civarında. 24 Şubat itibarıyla 2200 kişi bu virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Remdesivir nedir? Ne işe yarıyor?

Remdesivir isimli ilaç ABD’de corona virüsü bulaşan bir çift üzerinde denenen ve virüsün zayıf noktalarına karşı etkili olan, virüsü önce yavaşlatan daha sonra da öldüren ve vücuda bağışıklık kazandıran bir ilaçtır.

Remdesivir ilacı fiyatı ne kadar?

İnternetten günün en çok arananları arasında giren “remdesivir ilacı fiyatı” uzun süre kendisinden bahsettirecek. İnternet üzerinde ilacın fiyatına ilişkin bir bilgi yer almıyor. Ancak yakın zamanda yapılacak resmi duyurular ile birlikte fiyatı da belli olacaktır. Duyurulan haber sonrası şirketin hisseleri kısa sürede %5 arttı.

Bkz: SON DAKİKA: Korona Virüs Türkiye’ye Girdi mi? Corona Virüsü Türkiye’ye Geldi mi?

 

Kaynaklar:

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap