1. Ana Sayfa
  2. İnternetten Para Kazanma

Sanal Mağaza (E-Ticaret) Açarak Para Kazanmak 2023 GÜNCEL

Sanal Mağaza (E-Ticaret) Açarak Para Kazanmak 2023 GÜNCEL
3

Sanal mağaza açmak,günümüzde internet sektörünün hızla gelişmesiyle birlikte popülerleşti. Artık bir tıklama ile alışveriş yapmak, kredi kartı veya kapıda ödeme seçeneği ile aldığımız ürünleri ödeyebilmek, hepimiz için mümkün. Bu nedenle artık en karlı ticaretler internet ortamında yapılıyor. Sizde internet de dükkan açarak, işinizi internet ortamına taşıyabilir, internet den ürün satarak güzel kazançlar sağlayabilirsiniz.

İnternet de sanal mağaza oluşturmak için öncelikle, internet den satılabilecek ürünler ile ilgili bir iş ile meşgul olmanız gerekiyor. Örneğin internet üzerinden, çabuk bozulan et ve süt ürünleri gibi gıda ürünlerini pazarlamak,ayakkabı, tshirt gibi ürünlerin pazarlamaktan daha zordur. Eğer internet den satış yapabileceğiniz bir sektör ile meşgulseniz, 2 şekilde intenet de sanal mağaza oluşturabilirsiniz. Bunlardan biri piyasada bilenen sitelerden bayilik almak, diğeri ise kendinize e-ticaret sitesi açmaktır.

Sanal mağaza açmak,düşündüğünüzden daha kolaydır.Sizde piyasada güvenilen sitelere mağaza başvurusunda bulunabilir,kendi mağazanızı açabilirsiniz.Fakat kendi e-ticaret sitenizi kurmak kolay olsa da bu işi ilerletmek oldukça zordur.İnternet de hali hazırda satış yapan büyük sitelerin önüne geçmek ancak yüksek bütçeli reklamlar ile sağlanılabilir.N11,Hepsiburada gibi piyasa da herkes tarafından kabul görmüş siteler,yeni açılmış bir e-ticaret sitesinin önüne geçecektir.

Sanal Mağaza Nasıl Açılır?

Sanal mağaza açabilmeniz için piyasa da herkes tarafından kabul görmüş,size bu hizmeti sağlayacak n11,sanalpazar,hepsiburada gibi birçok site mevcut.Bu sitelere mağaza açma başvurusu yaparak internet ortamında kendi sanal mağazanızı oluşturabilirsiniz.

E-ticaret Sitesi Nasıl Açılır?

Öncelikle size istediğiniz e-ticaret sitesini yapabilecek bir web tasarımcıyla anlaşıp sitenizi kodlatabilir,yada hazır olarak bulunan e-ticaret paketlerini satın alabilirsiniz.E-ticaret sitesi açtığınızda fatura kesme zorunluluğundan dolayı maliye ye giderek bunu bildirmek gerekir.Site de listelediğiniz ürünleri müşterilere gönderebilmek için güvenilir bir kargo şirketiyle anlaşma yapmalısınız.Resmi işlemlerin ardından ister kendi elinizle bulunan ürünleri listeler dilerseniz de size tedarik sağlayacak toptancılarla anlaşıp ürünleri satışa sunabilirsiniz.

Satış Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Sitenizde yada oluşturduğunuz sanal mağazanızda en dikkat etmeniz gereken şey,hangi ürünü listelediğinizdir.Satıcağınız ürünlerin iade oranın az olması size mali açıdan rahatlık sağlayacaktır.Örneğin,satmış olduğunuz bir flash bellek bozuk çıkarsa müşteri bunu iade etmek isteyecektir.Fakat listelemiş olduğunuz bir telefon kılıfının iade edilme olasılığı daha azdır.Yılın trendlerini takip ederek ürünler seçmeniz satışlarınızda gözle görülür bir artış sağlayacaktır.Listeleyeceğiniz ürünlerin açıklama kısmına da dikkat etmelisiniz.Ürün hakkında doğru ve yeterli bilgiler vermeli satın alacak kişinin aklında soru işareti bırakmamalıdır.

Hangi ürünü ne zaman satacağınızı iyi bilmelisiniz.Haziran ayında 10₺ ye satamadığınız bir peluş ayıcığı,şubat ayında 50₺ ye kolaylıkla satabilirsiniz.Bunun nedeni 14 şubat sevgililer günü olması sebebiyle bu ayıcığa daha fazla talep olmasıdır.

İnternet ortamından satış yaparak para kazanmak kolay ve zevkli bir iştir.Bu işe girmeyi planlıyorsanız vakit kaybetmeden harekete geçmelisiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. 5 sene önce

    Eğer sizde Girişimci Öğretmen platformunda bir sanal mağaza açmak ve üretmiş olduğunuz dijital etkinlik ya da ürünleri tanıtıp satmak istiyorsanız,girişimci öğretmen platformunu araştırmanızı öneririm.Eskiden bende sahibinden üzerinden mağaza açarak çok ürün sattım fakat bu platformda direk kitlenin olması daha faydalı oluyor.

  2. 5 sene önce

    ben genelde ucuz ürünleri canada üzerinden satıyorum adamların gelir seviyeleri yüksek olduğu için 3 e 5 e bakmıyor valla

  3. 5 sene önce

    facebookda ekim nazım diye bir adam var o kurs verior.ben almadım ama birçok alan varmış ayda binlerce dolar kazandıklarını falan söylüyorlar ne kadar doğru denemeden bilemiyoruz tabi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir