1. Ana Sayfa
  2. Sermayesiz İş Fikirleri
Trendlerdeki Yazı

Sermayesiz İş Fikirleri 2023

Sermayesiz İş Fikirleri 2023
3

İş kuracak paranız yok ve ev bütçesine katkı sağlamak istiyorsanız bu konu tam size göre.Sermaye gerektirmeyen,bilgi birikimlerinizle yapabileceğiniz iş fikirlerini sizlere yol göstermesi adına bu konumuzda ele alacağız.Bahsedeceğimiz bu işlerden kazanabileceğiniz para tamamen sizin bilgi ve yeteneğinize bağlı.Kendinizi ne kadar çok geliştirirseniz o kadar çok kazanırsınız.Şimdi lafı daha fazla uzatmadan bu iş fikirleri nelerdir hep birlikte göz atalım;

Tecrübe Danışmanlığı

Sermayesiz İş Fikirleri arasında en ilginç ve kazançlı olan tecrübe danışmanlığı işi sizi zengin edebilir.Önceden çok iyi giden bir işiniz daha sonra çeşitli sebeplerden dolayı batmış olabilir.Edinmiş olduğunuz bu kötü tecrübeden de para kazanabilirsiniz.Özellikle sizin alanınız olan bir işe yeni başlayacak olan kişilere,yapması ve yapmaması gerekenleri söyleyerek onlara başarılı olabilmeleri için yol gösterebilirsiniz.Tecrübe bir insanın kazanabileceği en pahalı şeydir,çünkü asla kaybetmeden kazanılamaz.

Hatıra ve Anı Defteri 

Son zamanlarda özellikle zenginler arasında popüler olan hatıra ve anı defteri işini yaparak köşeyi dönebilirsiniz.Piyasada az bilinen bu işi kısaca özetlemek gerekirse,insanların büyüdükleri mahalle ve yerlere giderek onlar için anılar fotoğraflıyorsunuz.Örneğin yıllar önce büyüdüğü babaannesinin evine giderek odaların,mahallenin,köşedeki bakkalın fotoğraflarını çekerek albüm haline getiriyorsunuz.Kişiyi çocukluğuna götürmenin verdiği haz paha biçilemez olacaktır.Eğer müsait zamanınız bol ise,piyasada az bilinen bu işi yaparak çok yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Aşçılık

Aşçılık denilince aklınıza beş yıldızlı otellerde çalışan bilmem kaç sertifikalı kişiler gelmesin.Bu işten para kazanabilmeniz için çok profesyonel olmanıza gerek yok.Çevrenizde yaşayan bekarlar ve öğrencilere yemek yaparak bu işten iyi paralar kazanabilirsiniz.Özellikle gurbetteki öğrencilerin en çok sıkıntı çektiği konulardan biri de yemektir.Günün belirli saatlerinde (örneğin,akşam) bu kişilere ev yemekleri hazırlayarak kendi restoranınızı bile kurabilirsiniz.

Kışlık Erzak Hazırlamak

Bu iş için yerinizin müsait olması çok önemli.Eğer salça yapmak,sebze kurutmak gibi işlere uygun yeriniz var ise bu işten iyi para kazanabilirsiniz.Yazın alacağınız doğal ürünleri,kış ayları için hazırlayarak çevrenizdekilere satabilirsiniz.Özellikle ev yapımı salça ve pekmez yaparak yüksek gelirler elde edebilirsiniz.

Eğitmenlik

Eğitmenlik konusunda özellikle halk eğitimlerin çeşitli kursları vardır.Bu kursların tamamı ücretsiz olduğu gibi,katılacağınız bazı kurslar için size para dahi ödeyebiliyorlar.Birçok alanda kurslar veren halk eğitimden ilgi alanınıza göre bir kursa katılarak,buradan alacağınız belge ile eğitmenlik yapabilirsiniz.

Özel Ders

Özel ders denilince aklınıza sadece ortaokul ve lise öğrencilerine verilen matematik,fizik gibi dersler gelmesin.Başarılı olduğunuz bir konuda çevrenizdekilere dersler vererek çok güzel paralar kazanabilirsiniz.Örneğin dikiş dikmeyi biliyorsanız,bu yeteneğinizi etrafınızda bu işe ilgi duyan kişilere kurs vererek değerlendirebilirsiniz.

2.El Eşya Satmak

Evinizin bir köşesinde duran,ihtiyacınız olmayan kullanılabilir eşyaları letgo,sahibinden gibi platformlardan satarak para kazanabilirsiniz.Bu iş fikrinde,sadece mevcut eşyalarınızı satmak yerine diğer insanlardan cuzi bir miktara alacağınız kullanılmış eşyaları da satarak iyi paralar kazanabilirsiniz.Özellikle internet ile tanışmayan kişilerinin sağlam durumdaki eşyalarını ucuza alarak internet üzerinden çok güzel rakamlara satabilirsiniz.Sermayesiz İş Fikirleri arasında mutlaka değerlendirmeniz gereken bir iştir.

Tamir ve Bakım

Tesisat,elektronik,terzilik,boyama işi..vb işlerde yetenekliyseniz,çevrenizdekilere yardımcı olarak para kazanabilirsiniz.Örneğin bozulan bir ütüyü yetkili servis 100 tl gibi bir rakama yapıyorsa bu işi siz kendi evinizde 50 tl ye yaparak tercih sebebi olabilir,yada bozulan bir fermuarı evinizde daha ucuza onararak  bu işten iyi paralar kazanabilirsiniz.

Canlı Destek

Artık birçok firma ve web sitesi canlı destek biriminde çalışacak kişileri dışarıdan seçiyor.Bu iş için personel olarak alacağı kişinin ssk+yemek gibi masraflarından tasarruf edebilmek adına müşterilerine evde bilgisayar ve telefon başında destek verecek kişileri tercih ediyorlar.Eğer ikili ilişkileriniz iyiyse ve düzgün bir diksiyona sahipseniz bu işi yaparak para kazanabilirsiniz.

Takı Tasarım

Sermayesiz İş Fikirleri arasında popüler olan bu işten özellikle halk eğitimin ücretsiz takı tasarım kurslarına katılarak çok iyi paralar kazanabilirsiniz.Maliyetinin çok ucuz olduğu bileklik,kolye gibi ürünler tasarlayarak internetten veya çevrenizdeki kişilere satabilirsiniz.Eğer turizm bölgesi olan bir şehirde yaşıyorsanız bu işi mutlaka yapmanızı öneririm.Yaz aylarında kendi yapmış oldukları bileklik ve kolyeleri satarak günlük 1000 tl ve üzeri kazanan onlarca kişi var.

Spor Eğitmenliği

Bu işi yapabilmeniz için profesyonel olmanız gerekmiyor.Eğer spora ilgi duyuyor ve yıllardır spor yapan biriyseniz,spora yeni başlayacak olan kişilere temel bilgiler vererek onları yönlendirebilirsiniz.

Turnuva Düzenlemek

Özellikle son zamanlarda ülkemizde de popüler olan bilgisayar oyunlarında küçük turnuvalar düzenleyerek iyi paralar kazanabilirsiniz. Anlaşacağınız bir oyun salonu ile katılımın ücretli olduğu turnuvalar düzenleyerek,katılım ücretine göre bir ödül belirleyebilir kalan parayı cebinize atabilirsiniz.Bu işi her gün yapabileceğiniz için düzenli gelir sağlayabilirsiniz.

Bu konumuzda sizlere piyasa az kişi tarafından bilinen doğru uygularsanız iyi paralar kazanabileceğiniz Sermayesiz İş Fikirleri nden bahsettik.Daha faklı ne tür işler yaparak para kazanabileceğinizi merak ediyorsanız sitemizdeki diğer konulara da göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. 5 sene önce

    Ben iflah olmaz bir kumarbazım.Bu sebepten çok borcum kumarın her türlüsünü oynadım ve bittim..Şuan kendime yeni bir sayfa açmaya çalışıyorum yavaş yavaş biryerden başlamak istiyorum yoksa ailemide kendimide kaybedeceğim..

  2. 5 sene önce

    Bence en iyi sermayesiz iş.Muhtar olmak!Muhtarların maas sigorta mühür parası var, tabanca bile veriyorlar.
    Esnaflıktan iyi, bi masa, bi kasa.

  3. hatıra anı defteri işini yaptırmak isteyen varsa yapabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir