1. Ana Sayfa
  2. Haberler

SON DAKİKA: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstifa Etti! İstifa Kabul Edilmedi!

SON DAKİKA: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstifa Etti! İstifa Kabul Edilmedi!
0

Bugün 21:30’da Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu görevinden istifa ettiğini açıkladı. Geçtiğimiz cuma akşamı yaşanan sokağa çıkma yasağının ardından milyonlarca insanın sokaklara dökülmesi ile birlikte başlayan süreçte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hedef gösterilmişti. Olayların ve tepkinin büyümesi üzerine Süleyman Soylu bugün bir açıklama yaptı.

ÖNEMLİ NOT: SÜLEYMAN SOYLU’NUN İSTİFASI KABUL EDİLMEDİ!

Soylu yaptığı açıklamada

“Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma yasağının uygulanmasının sorumluluğu her yönüyle şahsıma aittir. Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçe uyuşmadı.

Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı.

İyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı.

Hiç bir zaman zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın…

Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum…

Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allahaısmarladık.

Saygılarımla,

Süleyman Soylu

ifadelerini kullandı.

Peki kimler ne dedi?

Süleyman Soylu’nun açıklaması sonrasında Twitter’dan paylaşım yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi istifanın kabul edilmediğini ve Soylu’nun göreve devam edeceğini duyurdu.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap