1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Son Dakika: Malatya’da Koronavirüs Var mı? Malatya Corona Virüs Tehlikesi

Son Dakika: Malatya’da Koronavirüs Var mı? Malatya Corona Virüs Tehlikesi
0

Tüm Türkiye endişeli bir şekilde koronavirüs hakkında araştırma yapıyor, çeşitli önlemler alıyor ve oldukça sıkı bir düzen uyguluyor. Ülkemizde geçtiğimiz hafta bakanlık tarafından duyurulan ve okulların, üniversitelerin tatil edilmesi ile başlayan süreç devam ediyor.

Son olarak bazı basın organlarına Malatya’da koronavirüs şüphesi ile vatandaşların endişeli olduğu bilgileri geçilmeye başlandı.

Malatya’da koronavirüs var mı?

Konu ile ilgili resmi kaynaklardan yapılan açıklamaların takip edilmesi ve vatandaşlarımızın sakin olmaları gerekiyor. Malatya’da İl Sağlık Müdürlüğü’nden Müdür Prof. Dr. Recep Bentli açıklama yaparak koronavirüs ile ilgili şu ana kadar 11 kişinin teste tabii tutulduğunu ve bu numunelerin negatif çıktığı belirtildi. Yani resmi olarak Malatya’da bir corona virüs vakası bulunmuyor.

14 gün boyunca kuluçkada büyüyen ve herhangi bir belirti göstermeyen koronavirüs’ün etkinleri oldukça ölümcül. Eğer aşırı öksürme, yüksek kuru ateş ve solunum yollarında zorluk belirtisi gösteriyorsanız en kısa sürede en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz gerekiyor. Maske ve kolonya kullanarak hijyen konusunu ön plana çıkarabilirsiniz. Eğer yurt dışından geldiyseniz veya gelen yakınlarınız varsa (umre gibi) 14 gün kuralına uyarak kimseyle görüşmemeli ve kendinizi karantinaya almalısınız.

Malatya’da Corona Virüs nedeniyle hayat nasıl?

Malatya’da esnaflar ve bazı uyanık satıcılar vatandaşlardan tepki toplarken insanların virüs nedeniyle sokakları boşalttığı ve bazı vatandaşların maske ve eldiven ile gezdiği görülüyor.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap