1. Ana Sayfa
  2. Kredi

Taşıt Kredisi Almak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Taşıt Kredisi Almak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?
0

Bir arabam olsun diyen her insanın kullanmak istediği kredilerden biri de taşıt kredisidir. Ancak bazı şartlar gerektiren taşıt kredisi için bilinmesi gerekenlere geçmeden önce ilk olarak bilmeniz gereken bilgi, bu kredinin sadece taşıt alabilmek için kullanılan bir kredi olmasıdır. Taşıt kredisinden yararlanmak isteyen kişiler, bankalara ihtiyaç ve konut kredisi nasıl başvuruda bulunuyorsa taşıt kredisi için de yine aynı şekilde başvurularını yapmaları gerekmektedir. Adından da anlaşılabileceği gibi her kredi türü kendi amaçları doğrultusunda kullanılması için verilmektedir.

Taşıt kredisi almak istediğiniz zaman eğer sıfır bir araç almak istiyorsanız, aracı almak istediğiniz bayiinin anlaşmalı bankadan çok uygun faiz oranları ile birlikte avantajlı kampanyalarından yararlanarak taşıt kredisi çekme imkânınız bulunmaktadır. Sıfır araç aldığınız zaman bayiiler ile bankalar anlaşmalı olduğu için çok düşük faiz oranları ile kredi çekmeniz mümkün olacaktır.

Taşıt kredisini kendi bankanız ile kullanmak istediğiniz zaman da taşıtın fiyatı ve diğer bilgileri ilgili işlemleri bayiden tamamladıktan sonra elinizdeki aracın değerini gösteren fatura ile bankanıza gidebilirsiniz. Banka yetkileri evrakları inceledikten sonra taşıt kredisi başvurunuzu alacaktır.

Haber İçeriği

Taşıt Kredisi Ne Kadar Çekilir?

Taşıt kredisi yapılan son düzenlemeler doğrultusunda aracın değerinin %70’i oranında çekilmektedir. Lakin sizler aracın kalan %30’luk kısmını da ödeyemeyecek bir durumda iseniz ve aracın fiyatını tamamen kredi ile karşılamak istiyorsanız, %30’luk dilimi karşılayacak şekilde ihtiyaç kredisi de çekebilirsiniz. Ödeme gücünüzün yeterli olması ve kredi notunuzun yüksekliği, bu konuda elinizi güçlendirecektir.

Gelir Belgesi Şart

18 yaşını doldurmuş olan her vatandaş bir araç almak için taşıt kredisi fırsatından yararlanmak istiyorsa, bir gelirinin olduğunu bayiiye ve bankaya göstermesi gerekir. Tüm kredilerde olduğu gibi gelir belgesi taşıt kredisi için olmazsa olmazlardandır. Ne kadar teminat verirseniz verin, taşıt kredisi çekerken emekli değilseniz, gelir belgesini beyan etmek zorundasınız. Aksi takdirde işiniz zorlaşacaktır.

Ehliyetim Yok Taşıt Kredisi Çekebilir Miyim?

Bir araç sahibi olmak her vatandaşın öncelikli düşüncelerinden biridir. Ancak sürücü belgesi olmayan bazı kişiler, taşıt kredisinden yararlanıp yararlanmayacağı konusunda merak içindedirler. Bu noktada ehliyetim yok taşıt kredisi çekebilir miyim? Gibi soruların cevapları son derece merak konusu olmuştur.

Bankalar, ehliyetiniz olsun ya da olmasın gerekli diğer şartları taşıyan 18 yaşından büyük tüm vatandaşlara taşıt kredisi kullanma fırsatı tanımaktadır. Bununla birlikte taşıt kredisi için en gerekli şart ise gelir belgenizin olmasıdır.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap