1. Ana Sayfa
 2. Kredi

Tavuk Çiftliği Kurmak İçin Teşvik Kredisi

Tavuk Çiftliği Kurmak İçin Teşvik Kredisi
0

Üretim ve tüketim dengesini eşitlemek, ihtiyaçları karşılamak ve insanların tavuk etine ve yumurtasına ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla tavuk çiftliği kurmak isteyen kişilere teşvik kredisi sunulmaktadır. Başvuru yapan kişilerin gerekli şartları sağlamasıyla birlikte devlet tarafından veya banka kuruluşları tarafından destek alması mümkündür. Tavuk çiftliği kurmak için teşvik kredisi adlı yazımızda kredi hakkında tüm detaylar açıklanmaktadır.

Tavuk Çiftliği İçin Teşvik Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet tarafından tavuk ve tavuk ürünleri üretiminin desteklenmesi amacıyla teşvik kredisi verilmektedir. Tavuk çiftliği kurmak isteyen kişiler başvuru sürecinden itibaren gerekli şartları sağlıyor ise bu krediden yararlanarak tesisini sıfırdan inşa edebilir veya var olan tesisini daha da büyütebilmektedir.

Tavuk çiftliği için teşvik kredisinden yararlanmak isteyen kişilerin aşağıdaki şartları sağlaması gerekmektedir.

 1. Başvuran kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.
 2. Yaş sınırlaması 18 ile 65 aralığında olarak belirlenmiştir.
 3. Başvuran adayların Çiftçi Kayıt Sistemine üye olmaları ve başvuru sırasında evraklarını bulundurması gerekmektedir.
 4. 3 yıl süre ile hayvancılık alanında çalışmış olması gerekmektedir.
 5. Hayvancılık kayıt sistemi tarafından açılan sisteme kayıt olması gerekmektedir.

Tavuk Çiftliği Kurmak İçin Teşvik Kredisi 30 Bin TL

Devlet tarafından açıklanan rakamlara göre gerekli şartları sağlayan kişiler, tavuk çiftliği kurmak için teşvik kredisi adı altında 30 bin TL’nin sahibi olabilirler. 30 bin TL desteği alabilmek için çiftliğin alt yapı ve temel gereksinimlerinin karşılanmış olması gerekmektedir. Devlet bu detayları şart olarak belirtmektedir.

 • Tavuk çiftliği teşvik kredisinden yararlanmak için en az 500 adet tavuğunuzun olması ve salma tavukçuluk yapacak gerekli ihtiyaçlara sahip olmanız gerekmektedir. Daha sonrasında hazırlanan projenizi Tarım ve Orman Bakanlığı İl Müdürlüklerine sunarak 30 bin lira destekten yararlanabilirsiniz.
 • Diğer kümes hayvanları için en az 400 adet olacak şekilde kaz, ördek, hindi yetiştiriciliği projesini hazırlayarak Tarım ve Orman İl Müdürlüklerine başvuru yapılması gerekmektedir. Değerlendirme aşamasından sonra destek verilecek projeler açıklanmaktadır.
 • Bu proje kapsamında 15 bin kişiye 30 bin TL değerinde destek verileceği açıklanmıştır. Köydeki üretim faaliyetlerinin arttırılması ve ihtiyaçların karşılanması amacıyla diğer projelerle de birlikte destekler sürmektedir.

Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisi

Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatifleri arasında gerçekleşen iş birliği ile tavuk çiftliklerinin sayısının arttırılması ve çiftliklerdeki üretimin daha üst seviyelere çıkarılması amacıyla tavuk çiftliği kredisi adı altında teşvik kredileri verilmektedir.

Kişilerin Ziraat Bankası tavuk çiftliği kredisi adı altında destek alabilmeleri için etlik piliç yetiştiriciliğinde en az 10.000, yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde ise en az 7.5000 adet kapasiteli işletme kurmaları gerekmektedir. İşletme kurulduktan sonra başvuru yapılarak destek alınabilir. Başvuru yapan kişilerin daha öncesinden işletmeleri var ancak kapasiteleri yetersiz ise, kapasiteleri belirtilen seviyeye çıkararak başvuru yapmaları gerekmektedir.

 • Ziraat Bankası tavuk çiftliği kredisi detaylarına göre sektör için belirlenen kredi üst limiti 5 milyon TL’dir. Krediye belirli dönemlerde faiz indirimi uygulanmaktadır. Yatırım döneminde %25, işletme döneminde ise %50 faiz indirimi uygulanmaktadır.
 • Kanatlı hayvan yetiştiriciliğinde damızlık olarak yapılan üretimlerde tahsis edilecek olan kredilerin üst limiti 10 milyon TL’dir. Bu destekte yatırım ve işletme dönemlerinde %75 faiz indirimi uygulanacaktır.

full hd porno izle

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap