1. Ana Sayfa
  2. İş Dünyası

Telefon Alıp Satarak Para Kazanmak

Telefon Alıp Satarak Para Kazanmak
0

Artık akıllı telefonlar olmadan bir gün geçiremez olduk ve her çıkan yeni modellere ayak uydurmak ister olduk. Bu kadar sık telefon değiştirmek gündemde olduğu için telefon alıp satarak para kazanmak çoğu kişi için ek gelir kaynağı olmaya başladı. Bu makalemizde telefon alım satımı yaparak nasıl para kazanılır onu ele aldık.

Her 6 ayda bir yeni telefon modelleri çıkmakta ve çok talep görmektedir. Fakat önceki telefonlarını da ikinci el olarak satıp değerlendirmek ister her kullanıcı. Durum böyle olunca çok büyük bir pazar olan ikinci el telefon pazarı ortaya çıkmıştır. Pazar dediysek te tabi ki teknolojinin gelişmesiyle o da online ortama dönüştü. Artık telefoncudan alım satım yapmak yerine sahibinden ya da letgo gibi sitelerden alım satım yapar olduk. Çünkü telefoncularda ya da mağazalarda fiyatların daha yüksek olduğu ve sizden telefonu alırken daha düşük fiyata aldığını herkes anladı ve kendi işini kendi yapar olmaya başladı.

Telefon alıp satarak para kazanmak istiyorsanız ilan sitelerini sürekli takip etmeli ve özellikle masraf olmaması açısından içinde bulunduğunuz il veya ilçeden düşük fiyata satılan telefonları anında görüp pazarlık edip almalısınız. Daha sonra da siz tok satıcı olarak alış fiyatınızdan yüksek fiyata satarak aradaki farkı kar yaparak para kazanmak durumunda olabilesiniz.

Hangi Platformları Kullanabilirim?

Günümüzde ikinci el ilan sitelerinin başında sahibinden. com ve letgo uygulaması gelmektedir. Bu iki uygulamayı muhakkak yüklemeli ve konum bilgisini açarak etrafınızda ki satışlardan ve alışlardan haberdar olmalısınız. Tabi illaki kendi iliniz değil tüm Türkiye’ yi de takip edebilirsiniz ama yüksek kargo ödemekten kaçınmalı ve güvenebileceğiniz kişilerden alım yapmalısınız. Şunu unutmamalısınız ki bir ürünü görerek ve kontrol ederek yüz yüze satın almak en garantili yoldur sizde hak verirsiniz muhakkak.

Kar Marjı Nedir?

Şuan örnek verecek olursak, acil nakit ihtiyacı olan bir kişi piyasa değeri 500 lira olan bir telefonu ilan sitesine koyarak bugün acil satılık 400 lira diyebiliyor. İşte sizde bu tip ilanları hemen değerlendirip telefonu alarak rahat bir satıcı olarak piyasa değerinde satabilirsiniz telefonu. Yani 400 liraya aldığınız telefonu 500 liraya hadi bilemediniz 450 liraya satarak aradaki farkı kar edersiniz. Bu işi meslek olarak edinenlerde var elbette. Ama biz bu işi ek gelir olarak değerlendirmeyi daha mantıklı buluyoruz çünkü sürekli bu şekilde size telefon denk gelecek diye bir şart yoktur.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap