1. Anasayfa
  2. Bilgi

Temiz Toplum Diyen Başbakan Kim? Temiz Toplum Mitingleri

Temiz Toplum Diyen Başbakan Kim? Temiz Toplum Mitingleri
0

Bugün sosyal medyada konuşulan bazı iddialara göre 2000 öncesi “temiz toplum” ile ilişkilendirilen başbakan belli oldu.

Türkiye’de 2000 öncesinde ANAP yani Anavatan Partisi’nin Türkiye genelinde düzenlediği “Temiz Toplum” mitingleri tekrar gündeme geldi.

ANAP’ın o dönemde başındaki genel başkanı Mesut Yılmaz idi. O dönem basına yansıyan açıklamalar da şöyleydi.

ANAP’ın “Temiz Toplum” mitinglerinin en büyüğü Sultanahmet’te coşkulu bir kalabalıkla yapıldı. Mesut Yılmaz “İtalya’da iki eski başbakan hapiste. İtalyanlardan daha mı az şerefliyiz” diye sordu.

ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz, partisinin Türkiye’nin 90 il merkezinde düzenlediği Temiz Toplum Mitingleri” çerçevesinde İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda konuştu. Mesut Yılmaz, Türkiye’de yaşanan sorunların benzerinin İtalya’da da yaşandığını hatırlatarak “Şu anda İtalya’da iki eski başbakan hapiste. Biz İtalyanlardan daha mı az şerifliyiz” diye sordu.

Milletvekili dokunulmazlığının “hırsızlığı, yolsuzluğu, kanunsuzluğu, cinayeti örtmek için kullanılamayacağını” savunan Mesut Yılmaz, diğer partileri bu milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması konusundaki yasa tekliflerine destek vermeye çağırdı.

Yılmaz, Budapeşte’deki saldırı olayına değinerek “Atılan yumruk bana değil size, yani tüm millete idi. Bu bir rejim kavgasıdır. Bu mücadeleyi bana ya da partime bırakmayın” dedi. Yılmaz “Eğer yarın bu uğurda bana bir şey olur, bana bir kötülük yaparlarsa, hepinize vekalet veriyorum” diye konuştu.

 

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

 

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir