1. Ana Sayfa
  2. Karlı İş Fikirleri
  3. Ticarette En Çok Para Kazandıran İşler 2021 PANDEMİ GÜNCEL

Ticarette En Çok Para Kazandıran İşler 2021 PANDEMİ GÜNCEL

featured

Ticarette En Çok Para Kazandıran İşler

Ticarette En Çok Para Kazandıran İşler
Ticarette En Çok Para Kazandıran İşler

Günümüzde birçok insan geçim kaynağı olarak ticaret faaliyetleri yürütmektedir. Ticaret yapmak belli bir üründen belirli düzeyde bir kar elde etmek anlamına gelmektedir. Ticaret kavramı çok yönlü bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Sokakta simit satan bir tezgahtarlar da ticaret yapıyordur, milyon liralık araçları olan galeri sahipleri de ticaret yapıyordur. Ticarette önemli olan işin büyüklük derecesine göre elde edilen kar payıdır. Eğer ticarete yüksek bütçe ile girerseniz, risk oranınızın artabileceği gibi kar elde etme oranınızda doğru orantıda artacaktır. Bireyler ticari faaliyetlere yönelmeden önce mutlaka doğru hesaplamaları ya da kar zarar ihtimallerini değerlendirmeli, yapacağı ticaret faaliyetine, veya yatırım yapılacak ürüne yönelik araştırmalar yapılmalı piyasanın durumu analiz edilmelidir. Ticarette en çok para kazandıran işler konulu yazımızda detaylı bir bilgilendirme yapacağız. Ticarette elde edeceğiniz kar oranına göre kanacağınız para belirlenecektir. Bunun için belirli bir bütçe ile bir iş kurmanız gerekmektedir. Örneğin ülkemizde de son yıllarda çok popüler olan elektronik ticaret ivmelenmesi sayesinde ticaret yaparak dolgun düzeylerde para kazanabilirsiniz.

Ticarette Para Kazanma

Ticaret yaparak para kazanma işi tüm dünya üzerinde uzun yıllardır var olan bir iş olarak görülmektedir. Ticaretten para kazanabilmek için bir iş yeri açabilir, elektronik ticari faaliyet yürütebilir, ya da serbest olarak alım satım işlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ticarette para kazanma bu işleri sayesinde mümkün olacaktır. Para kazanmak için belli bir bütçenizin olması gerekmektedir. Bütçenize karşılık verdiğiniz hizmete ya da sattığınız mala karşılık belli bir kar oranı elde edeceksiniz ve bu işten para kazanabileceksinizdir. Ancak ticarete ilk defa başlayacak olanlar mutlaka gerekli araştırmaları yapmalı kulaktan dolma bilgilerle ticari faaliyetlere yatırım yapmamalıdır. Ticarette seçilen iş kadar yapılan işin müşteri potansiyeli de oldukça önem arz etmektedir. Örneğin ıssız tenha bir yere bir dükkan açtığınızda bölgede insan olmadığı için ticaretten para kazanmanız risk girebilmektedir. Bu risklerden ötürü yapılacak ticaretin derecesi doğru hesaplanmalı, ölü yatımın olarak yer almamak için dikkat edilmesi şarttır.

Ticarette En Çok Para Kazandıran İşler Nelerdir

Değişen ekonomik koşullar ve şartlar yeni ticari faaliyetlerin ortaya çıkmasına da sebep olmuştur. İnsanların sosyal hayatlarında yaşadıkları toplumsal farklılıklar yeni ihtiyaçların ortaya çıkmasına da sebep olmuştur. Bu değişiklikler yeni iş kollarının oluşmasını sağlamıştır. Örneğin internet faktörü hayatımıza girdiğinden biri birçok internet sitesi oluşmuş ve insanların ihtiyaçlarını bu sitelerden karşılayabilmesi sağlanmıştır. Ticarette en çok para kazandıran işler hangileridir genel olarak inceleyeceğiz.

  • E-ticaret yaparak para kazanmak. Bu alanda kendi siteniz ile milyonlarca insanın sizi görebilmesini sağlayabilir ve binlerce müşteriye hitap edebilirsiniz.
  • Restaurant, bar, cafe tarzı işletme sahibi olarak ticaret yapabilir ve bu işten önemli miktarda para kazanabilirsiniz.
  • Günümüzde yüksek derecede talep olan organik ürünlerin üretimi, yetiştiriciliği ve pazarlanması önemli gelir getiren ticari faaliyetlerdendir.
  • Özellikle otomotiv sektöründe insanların otomotivlere olan ilgisinden dolayı bu sektörde ticaret yapan insanlarında iyi miktarda para kazandıklarını söyleyebiliriz.

Ticarette En Çok Satılan Ürünler

Ticarette En Çok Satılan Ürünler
Ticarette En Çok Satılan Ürünler

Teknolojini gelişmesi ile birlikte hayatımızın kolaylaştığından söz edebiliriz. Ticari faaliyetlerin günümüzde oldukça yoğun düzeyde gerçekleşmesin temel sebebi, dünyadaki insan sayısında görülen önlenemeyen artıştır. İnsan sayısındaki artış ticaretin seyrini değiştirdi ve farklı kollarda ticaret yapma imkanı sağlayarak, hem insanların yoğun taleplerin gerçekleştirilmesi sağlandı hem de bu işten gelir elde edilebilmesine yol açılmış oldu. Ticarette en çok satılan ürünler başında kıyafetler gelmektedir. Yani bir başka deyişle moda sektörü ticaretin bel kemiğini oluşturmaktadır. Bir diğer ürün bağlamı otomobiller olarak adlandırılabilir. Otomobiller sürekli alınıp satılan ticari aletler olarak günümüzde karşımıza çıkmaktadır. Elektronik cihazlar, beyaz eşyalar, akıllı saatler gibi ürünlerde en çok satılan ürünlerdendir. Son yılda ülkemizde görülen pandemiden ötürüde maske ve temizlik kitlerinin satılma oranı da gözle görülür düzeyde artış, bu alandan ticaret yapanlar hatırı sayılır düzeyde para kazanmışlardır. Bu durum günlük şartların ticari piyasaları ne yönde etkileyebileceği konusunda önemlidir. Örneğin restaurant sahibi insanlar bu dönemde zarar ederken, medikal ürün ticareti yapanlar önceki yıllara kıyasla kat kat gelir elde edebilmişlerdir. Ticaretin bir risk teşkil ettiğinden yukarıda bahsetmiştik. Ancak bazen bu riski günümüzde olduğu gibi bizler belirleyemiyoruz.

Ticarette Çok Para Nasıl Kazanılır

Ticarette çok para kazanmak, doğru stratejik çaba ile mümkün olabilmektedir. İnsanlar yatırımlarını gerçekleştirirken bütün risk faktörlerini göz önünde bulundurmalıdır. Ticaretin ana felsefesi olmayan bir alanda ya da az olan bir alanda faaliyet yürütebilmektir. Örneğin 2 tane lokmacı olan bir sokağa siz de lokmacı açarsanız bu işten para kazanmanız pek mümkün olmayabilir. Ancak eczanesi olmayan bir ilçede eczane açmak size önemli bir gelir kapısı getirebilir. Ticaret toplumsal bütünlülük olgusu içerisinde değerlendirilmelidir. Yani arz talep dengesi ticaret için çok önemli bir kuraldır. Eğer size ne kadar talep varsa sizde o aranda arz üretip bu köprüden bir gelir elde etme yoluna gidebilirsiniz. O yüzden ticarette çok para nasıl kazanılır sorusuna cevap vermeden önce arz talep dengesinin önemini vurgulamamız önemli bir noktaydı. Ticarette para kazanmanız mümkün. Ancak çok para kazanmanın bazı süreçleri vardır. Örneğim ticarette yüksek oranda kar elde edebilmek için yüksek bir bütçenizin olması gerekmektedir. Kar oranı ile yüzde oranları aynı şeyler değildir. Örneğin bir simitçi 1 liraya aldığı 3 liraya satarak verdiği paranın 3 katı düzeyde gelir elde etmiştir. Ancak bir evde bir otomobilden ya da yüksek getirisi ve gideri olan ticari eşyalardan bu denli gelir edinmeniz beklenemez. Oran yine 3 katı olabilir ancak aradaki kar farklına baktığınız zaman yüksek bütçe ile yapılan ticaretlerden çok para kazanabildiğini söyleyebiliriz.

E-Ticarette En Çok Para Kazandıran İşler

E-Ticarette En Çok Para Kazandıran İşler
E-Ticarette En Çok Para Kazandıran İşler

Elektronik ticaretin önemini yazımızın ilk bölümünde belirtmiştik. Değişen hayat koşullarından ötürü online alışverişin önü açılmış, bu yönde faaliyet gösteren firmaların sayısı azımsanamayacak kadar artmıştır. Şöyle ki sadece ülkemizde geçen yıl gerçekleştirilen e- ticaret hacmi yaklaşık olarak 83 milyar Türk lirası düzeyindedir. Bu Pazar payından kar elde etmek isteyen girişimci bireyler yeni firmalar oluşturarak bu hacmin içerisinde yer alabilmek için çalışmaktadırlar. E ticarette en çok para kazandıran işler konusunun başında online alışverişler yer almaktadır. Mağazalar alışveriş merkezleinden ziyade en fazla geliri online ticaret üzerinden kazanmaktadır. Yine aynı şekilde son derece hızlanan bir alan olan market sektörünün e ticaretin içerisine adapte olmasıyla beraber yerel marketler ahi bu işten para kazanabilir hale gelmiştir. E ticarette para kazanmanız için büyük bir firmanızın olması şart değil. Eğer bir çiftlik sahibiyseniz, organik yumurta işi bile yapıyorsanız kendi sitenizi oluşturarak, insanların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz ve bu işten gelir elde edebilirsiniz. Yine ikinci el eşyaların satışı konusunda e ticaret olarak birçok internet sitesi bulunmaktadır. Evinizde ya da çevrenizde bulunan kullanmadığınız eşyaların online yolla satarak bu işten para kazanabilmeniz mümkün olacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap