1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Tunceli Belediyesi 2021 Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tunceli Belediyesi 2021 Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

featured
9

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Korona virüsü sebebiyle sağlık sorunlarının yanı sıra ekonomik olarak da zor günler yaşayan vatandaşlar için, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni yardım paketini açıklamıştı. Daha önce 1000 tl olarak yapılan yardımlara, 2. KEZ devam edilecek. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Korona virüsü (Covid-19) sebebiyle işleri bozulan toplam 2 milyon 300 bin haneye 1000 liralık yardım yapılacağını açıklamıştı. Peki bu yardımlar için başvuru olacak mı? Kimler Başvurabilir?  Daha önce 1000 tl yardım alanlar tekrardan yararlanabilecek mi? İşte tüm detaylar…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un duyurduğu 2. kez yapılacak olan 1000 TL lik yardımlara, Korona virüsü(Covid-19) öncesi devletten sosyal yardım alanlar bu 1000 liralık yardıma ikinci defa başvuramayacak yapılsa bile ödeme yapılamayacağını açıkladı.

E-DEVLET ÜZERİNDEN 1000 TL NAKDİ SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ!!!

TIKLA, ÜCRETSİZ BAŞVURU YAP -> PTT 1000 TL Sosyal Yardımlaşma Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimleri Kapsıyor? (NİSAN 2020)

1000 TL SOSYAL YARDIMI KİMLER ALABİLECEK? NASIL ALABİLECEK?

Bakanlığı yeni nakdi yardımına, İlk ödemelerde olduğu gibi yine başvuru yapılmayacak. Korona virüsü(Covid-19)nden ekonomik olarak etkilenen kişiler bakanlık tarafından tespit edilecek ve yardımlar PTT görevlileri tarafından evde ödenecek.

Daha öncesinde başvurunuz var ise buradan sorgulayabilirsiniz. SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ!!!

 

NE ZAMAN EVDEN ÖDEME YAPILACAK?

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı’nın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinesinde 1 Nisan’dan itibaren 81 il ve 923 ilçede uygulanmaya başlandığı hatırlatılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“İlk etapta 2 milyon 111 bin haneye PTT aracılığıyla 1000 liralık ödemenin 5 günlük bir takvimde yapılacağı belirtilmiştir. Ancak yaşadığımız dönemin özelliği kapsamında vatandaşlarımızın sağlık güvenliklerinin riske atılmaması yönünde sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları üzerine, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın ortak değerlendirmeleri sonucunda, oluşacak yoğunluk nedeniyle vatandaşlarımızın sağlık güvenliğini riske atmamak için PTT şubelerinde bahse konu ödemeler yapılmayacaktır.E-Devlet üzerinden yapılan başvurularda kişi bilgileri ve adres bilgileri alınacaktır. Bu ödemeler adreslere gidilip yapılacaktır.”

Başvurular E-Devlet üzerinden yapılmaktadır.

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

DİĞER İLLER VE SOSYAL YARDIMLARA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ!!!!

Yorum Yap

Yorum Yap