1. Anasayfa
  2. Haberler

Türkiye’de Corona Virüs (Koronavirüs) Hangi İlde? Coronavirus Hangi Şehirde?

Türkiye’de Corona Virüs (Koronavirüs) Hangi İlde? Coronavirus Hangi Şehirde?
0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son olarak umreden dönen bir vatandaşımızda koronavirüs görüldüğünü açıkladı. Açıklanan bu vaka ile birlikte toplam vaka sayısı 6’ya yükseldi. Koca daha önce ülkemiz sınırları içerisinde tüm önlemlerin alındığını ancak virüsün muhtemel olarak yurt dışından geleceğini söylemişti. Beklenen de oldu. İlk olarak İtalya’dan Hollanda üzerinden gelen bir kişide ve ailesinden 4 kişide görülen vakanın ardından toplam vaka sayısı 5 olmuştu.

Vatandaşlarımız yoğun bir şekilde Türkiye’de corona virüs hangi şehirde aramalarını yaparak bilgi almaya çalışıyor. Aynı zamanda Twitter üzerinde de yoğun bir şekilde bazı hastanelerde karantinaya alınan hastalar olduğuna dair bilgiler ve videolar paylaşılıyor ancak bunlar resmi kaynaklarca doğrulanmadığı takdirde doğruyu yansıtmıyor.

Türkiye’de koronavirüs hangi şehirde?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ilk olarak açıkladığı vakanın ardından il ve konum bilgisi paylaşmayacağını söylemişti. Zira gereksiz paniğe yol açmanın anlamsız olduğundan da bahsetmişti. Hemen aşağıda ilk vakanın olduğu açıklamayı izleyebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı resmi açıklamayı yapana kadar resmi il ve bölge bilgisi olarak bir paylaşım ne yazık ki yapamıyoruz.

Bu nedenle resmi bir açıklama yapılana kadar bilgi alamayacağız.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca daha önce kuru öksürük, yüksek ateş ve solunum zorluğu çeken tüm vatandaşlarımızın en yakın sağlık kuruluşuna başvurmasını gerektiğini söyledi.

Virüsün etkilerini dikkate alarak kimseyi riske atmamalı ve hijyen konusunda tüm önlemleri almalıyız. Dünyadaki ve Türkiye’de yaşanan olayları Twitter’da dezenformasyona uğramadan resmi kaynaklardan takip edebilirsiniz.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir