1. Anasayfa
  2. Finans Rehberi

Türkiye’deki En İyi Mobilya Markaları Listesi (2023 GÜNCEL)

Türkiye’deki En İyi Mobilya Markaları Listesi (2023 GÜNCEL)
Doğtaş Miranda Koltuk Takımı
0

Düğün sezonu hazırlıkları bütün bir yıl boyunca devam eder. Sizler için seçimlerinizde ve bütçenizde yardımcı olmak üzere harika bir mobilya markaları listesi hazırladık. En iyi mobilya markaları içeriğimizi okurken en kaliteli mobilya markaları hangileri kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Türkiye’deki ünlü mobilya markaları

Türkiye’de faaliyet gösteren ve en kaliteli ürünleri ile her daim karşımızda olan, showroom’larına ulaşabileceğiniz mobilya markaları listemizi hemen paylaşalım.

1 – Bellona

Bellona Marses Köşe Takımı

Bellona 1997 yılında Kayseri’de kurulmuş ve şu an Erciyes Holding bünyesinde faaliyet gösteren büyük bir mobilya markasıdır. Ürünleri oldukça kalitelidir. Ürün kalitesi en düşük orta kaliteden başlar ve zamanın modasını yakalar. Aradığınız her konsepte uygun ürünleri mevcuttur. Fiyat açısından bütçeniz çok yoksa sizi zorlar.

Ürünlerini incelemek için tıklayın. 

2 – İstikbal

İstikbal İndigo Koltuk Takımı

İstikbal de Bellona gibi aynı holding çatısı altında yer alan bir markadır. Ürünleri kalitelidir ancak kalite anlamında Bellona’dan bir tık aşağıda kalan ürünlerine de denk gelebilirsiniz. Genellikle klasik mobilya tercih edenler arasında yaygındır. Uzun yıllardır piyasada yer alması sebebiyle halkımız tarafından bilinir. Bellona’ya göre bütçenizi daha rahat yönetebilirsiniz. Düğün paketlerinde uygun fiyatlı ürünler bulabilirsiniz. Eğer showroom’larda bir önceki yıla ait ürünler veya paketler kaldıysa daha uygun fiyata mobilya satın alabilirsiniz.

Ürünlerini incelemek için tıklayın. 

3 – Vivense

Vivense Melisa Yatak Odası Takımı

Vivense, son yıllarında en popüler mobilya markaları arasında yer almaktadır. Vivense.com üzerinden faaliyet gösteren ve aslında bir e-ticaret sitesi olan Vivense sadece peşin satış yapar. Kredi kartına da taksit yapabilirsiniz. Büyük illerde yer alan showroom’larında web sitesindeki en çok satan ürünler sergilenir. Mağazalarında iç mimarlar çalışır ve evinizin yapısına göre sizi yönlendirir. Ürünlerinde düşük ve kalitesiz ürünler yer almaz. Bütçe açısından son dönemlerin en iyi performans gösteren markaları arasında yer almaktadır. Ürünlerinin tamamını seçtikten sonra iç mimarlar sizin siparişinizi web sitesi üzerinden oluşturur ve ödemesini alır. Ardından siparişinizi an ve an web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. Tahmini teslimat tarihine varana kadar tüm süreci şeffaf olarak görebiliyorsunuz.

Ürünlerini incelemek için tıklayın. 

4 – IKEA

IKEA, İsveç menşeili bir ev dekorasyon, mobilya üreticisidir. Büyükşehirlerde yer alan mağazalarına girdiğinizde pek çok mutfak eşyasına kadar eve dair her şeyi bulabilirsiniz. IKEA’nın girdiğiniz zaman en büyük farklılıklarından birisi hemen hemen her eşyayı parça parça satmasıdır. Yani bir lambader alırsınız ancak ayağı ayrı, üst kılıfı ayrı, iç sistemi ayrı, lambası ayrı satılabilir. Bunu görünce şaşırmayın. Malları ithal olduğu için yerli mobilya markalarına göre daha pahalı gelebilir. Ürünleri demonte satılır, belirli bir sipariş tutarına kadar nakliye ücretlidir. Kurulum isterseniz o da genellikle ücretli olur. Bütçeyi zorlar ancak tasarım anlamında tüm dünyada öncü bir marka olduğu için pişman olmazsınız.

Ürünlerini incelemek için tıklayın. 

5 – Doğtaş
Doğtaş Miranda Koltuk Takımı

Doğtaş, Türkiye’nin en modern ve yenilikçi tasarım anlayışına sahip mobilya markaları arasında yer alır. Mağazalarına girdiğinizde en çok satılan modelleri girişte görebilirsiniz. Düğün takımı yapabileceğiniz gibi farklı modelleri de kombin yapabilirsiniz. Mesela yatak odasını ayrı takım, salonu ayrı yapabilirsiniz. Bunu hemen hemen her markada yapabilirsiniz ancak tasarım modelleri itibarıyla Doğtaş’ta bunu daha istekli bir şekilde değiştirebileceğiniz göreceksiniz. Fiyat skalasında Bellona ile bir üst ligde yer almaktadır. Aman dikkat, bütçeniz kısıtlıysa ona göre gidin.

Ürünlerini incelemek için tıklayın. 

6 – Enza Home

Elegante Dining Room

Geldik yine bir üst fiyat ligine. Bellona ve Doğtaş gibi bir üst ligde yer alır. Yenilikçi ve modaya uygun modelleri bulabilirsiniz. Enza Home’un çatı markası Yataş’tır.

Ürünlerini incelemek için tıklayın. 

7 – Mudo Concept

Yine pahalı markalar arasında yer alır. IKEA gibi her parçaya ayrı fiyatlandırma görebilirsiniz. Minimal tasarım anlayışı hakimdir. Eskitme görünümlü ürünler de bulabilirsiniz. Ahşap parçaları harikadır.

Ürünlerini incelemek için tıklayın. 

8 – Kelebek Mobilya

Kelebek mobilya çocukluğumuzun en ünlü markaları arasında yer almaktadır. Fiyat performans olarak orta ve üst kalitede ürünleri daha çok sergiler. Daha çok çocuk odası takımları meşhurdur.

Ürünlerini incelemek için tıklayın. 

9 – Mondi

Armada Koltuk Takımı

Bellona ve İstikbal’in kardeş markası Mondi, yıllar boyunca Anadolu’da deli gibi koltuk takımı satmıştır. Fiyat olarak düşük ve orta kaliteye hitap eder. Düşük kalite derken yanlış anlaşılmasın. Ancak 3 yıla takım kendini salabilir.

Ürünlerini incelemek için tıklayın. 

10 – Adore Mobilya

Ben kendi mobilyamı kendim monte ederim, bana ucuz mobilya lazım diyorsanız Adore tam size göre. Demonte satılan ürünleri çok meşhurdur.

Ürünlerini incelemek için tıklayın. 

11 – Kilim Mobilya

“Bir kilim yeter sevgilim…” Bu reklam müziğini hatırlamayan yoktur sanırım. Orta kalitede ürünleri görebilirsiniz. Geleneksel ve yeni moda ürünler karışık sergilenir.

Ürünlerini incelemek için tıklayın. 

12 – Çetmen Mobilya

Ben elden senetle ödeme yapmak istiyorum, peşin anlamında çok çıkamam, kalite anlamında da yüksek bir şey aramıyorum, işimi görsün yeter diyorsanız Çetmen mobilyayı tercih edebilirsiniz.

Ürünlerini incelemek için tıklayın. 

13 – Tepe Home

Santino Konsol

Bana premium ürünler lazım, paranın hiçbir önemi yok diyorsanız Tepe Home mağazalarını ziyaret edebilirsiniz. Üretim fabrikası Ankara’dadır.

Ürünlerini incelemek için tıklayın. 

14 – Moda Life

Bianco Düğün Paketi

Geldik “Türkiye’nin düğün paketçisi” sloganıyla her yeri kasıp kavurmuş Moda Life’a. Ben düşük ve orta kaliteli ürün arıyorum. Tasarım anlamında çok yenilikçi ve deneysel şeylere gerek yok. Her İç Anadolu evinde gördüğüm ürünleri beğenirim diyorsanız Moda Life size göre. Koltuk süngerleri çoğunlukla serttir. Yumuşak süngerli takımlar arıyorsanız özellikle belirtin.

Bütçe dostudur, seri üretim yapar. Fabrikası Kırıkkale – Ankara karayolu üzerindedir. Hatta zaman zaman fabrikasının önünde maliyetine sandalye, masa, demonte ürünler satar. Alıp giden çoktur.

Ürünlerini incelemek için tıklayın. 

softmvh.com

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir