1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
Trendlerdeki Yazı

Türklere Vatandaşlık Veren Ülkeler-2023

Türklere Vatandaşlık Veren Ülkeler-2023
0

Bu yazı da son zamanlarda internetten en çok aratılan kelimelerden biri olan vatandaşlık veren ülkeler hangileridir sorusunu ele alacağız.Özellikle gelişmekte olan ülkeler, kendilerine yatırımcı çekmek için diğer ülke vatandaşlarına birbirinden cazip teklifler sunuyor.Şimdi dilerseniz hangi ülke ne kadar ücret istiyor ve şartları nelerdir hep birlikte bakalım.

Vatandaşlık Veren Ülkeler

Vatandaşlık veren ülkeler ,vize muafiyeti,AB vatandaşı olma ve sunmuş olduğu daha fazla fırsatlarla birlikte Türk vatandaşlarının oldukça dikkatini çekiyor.Ancak her ülkenin kendi belirlemiş olduğu şartlara göre o ülkenin vatandaşlığını almanın da çeşitli zorlukları var.Fakat ülkenin istediği şartlar sağlandığında belirli bir para karşılığında  vatandaşlığı satın alınabiliyor.

Uruguay Vatandaşlığı

Güney Amerika ülkesi olan Uruguay,vatandaşlarına sunmuş olduğu sosyal haklar ve ekonomik özgürlükle birlikte diğer ülke vatandaşlarının oldukça ilgisini çekiyor.Kuş cenneti olarak adlandırılan Uruguay vatandaşı olabilmek için çok büyük para ve yatırımlar da istenmiyor.Adli sabıka kaydı ve çeşitli sağlık testlerinden geçen kişinin aylık 1.200 Dolar üzerinde bir maaşla çalışması vatandaşlık için yeterli oluyor.Kişi 3 yıl boyunca sorunsuz bir şekilde ülke de çalışılırsa Uruguay vatandaşı olmaya hak kazanıyor.

Dominik Cumhuriyeti Vatandaşlığı

Ülkemizin Survivor ile tanıdığı cennet ülke Dominik Cumhuriyeti,yem yeşil ormanları ve masmavi denizi ile insanları kendine hayran bırakıyor.Vatandaşlık almak isteyen kişilere oldukça cazip fırsatlar sunan Dominik Cumhuriyeti,100 bin Dolar karşılığında vatandaşlık hakkı veriyor.Eğer evli ve çocuklu bir aile iseniz,istenilen ücret 2-3 katına çıkabiliyor.

Arnavutluk Vatandaşlığı

Hemen hemen her yerinde Osmanlı izlerini taşıyan Arnavutluk,vatandaşlık için çok ağır şartlar istemeyen ülkeler arasında.Çok yakın zamanda Avrupa Birliği ülkesi olacak olan Arnavutluk ülkesine 250 bin Dolar yapan herkese vatandaşlık hakkı sunuyor.Eğer AB vatandaşı olmak istiyorsanız 250 bin Dolarlık bir ev yatırımı yaparak tüm vatandaşlık haklarına sahip olabilirsiniz.

Yunanistan Vatandaşlığı

Coğrafya,kültür ve damak tadı gibi şeyleri bize çok yakın olan Yunanistan vatandaşlığı almak sanıldığı kadar zor değil.Avrupa Birliği ülkesi olan Yunanistan dan vatandaşlık alabilmek için 250 bin Euro’luk yatırım yapmak yeterli oluyor.Hemen hemen her şeyin benzer olduğu komşu ülkeden vatandaşlık almak özellikle AB vatandaşı olmak isteyen Türk vatandaşları için oldukça cazip bir fırsat.

Almanya Vatandaşlığı

Otomotiv denilince ilk akla gelen ülke Almanya,içerisinde birçok Türk vatandaşını barındırıyor.Kendine has kültürü ve güçlü ekonomisi ile birlikte diğer ülke vatandaşlarının dikkatini çeken Almanya vatandaşı olabilmek için 250 bin Euro’luk yatırım yapmak gerekiyor.Eğer vatandaşlık aldığınız ülkeye yerleşmeyi düşünüyorsanız mutlaka Almanya’yı ilk sıralara koymalısınız.

ABD Vatandaşlığı

Rüya ülke Amerika da vatandaşlık alabilmek herkesin hayali.Eğer 1 milyon dolarlık bir şirket kurar veya devletin belirlemiş olduğu bir bölge ye 500 bin Dolarlık yatırım yaparsanız,süresiz oturma hakkı kazanabiliyorsunuz.5 yıl boyunca hiçbir suça karışmadan yaşayan kişiler ise ABD vatandaşı olmaya hak kazanıyor.

Makedonya Vatandaşlığı

50 bin Euro yatırım yapan herkese 1 yıl boyunca oturma izni veriyor.Eğer 500 bin Euro yatırım yapar ve 10 işçi ye istihdam sağlarsanız vatandaşlık almaya hak kazanıyorsunuz.

Kanada Vatandaşlığı

Kanada vatandaşı olabilmek için yatırım yapmak yetmiyor.Ülkenin vatandaşı olmak isteyen kişilerin 400 bin Dolarlık yatırım yapması ve 800 bin Dolarlık bir servete sahip olması gerekiyor.


Bu yazımız da parayla vatandaşlık veren ülkeler hangileridir listeledik.Dilerseniz Dünyanın En Değerli Pasaportu konumuza da göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap