1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme 2023 ||

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme 2023 ||
7

Kredi notunun ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruzdur. Ücretsiz kredi notu öğrenme hizmeti son zamanlar da internette aratılan en çok konulardan bir tanesi oldu. Her türlü özellikle nakit ihtiyacımız olduğunda ,bankalardan kredi alabilmek için başvuru yapmadan önce ücretsiz kredi notu öğrenmenin nasıl yapılabileceğini anlatacağız. Genelde banka veya aracı kurumlar kullanılarak yapılan sorgulama servisleri,belli bir ücret karşılığında sms yada e-posta yoluyla bizleri bilgilendirmekte.

Fakat artık kredi notunu öğrenme için hiçbir kuruma para ödemek zorunda değilsiniz.Yapmış olduğu son güncelleme ile E-devlet,vatandaşlara bu hizmeti de ücretsiz olarak sunmaya başladı.

E-Devlet Üzerinden Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

E-devlet üzerinden hemen hemen ihtiyacınız olan tüm hizmetlere ulaşabilirsiniz. Bu hizmetlerin arasına bir yenisi daha eklendi. Kredi Kayıt Bürosu tarafından sunulan ve bankalar ile aracı şirketlere  aktarılan kredi notları artık  ay da bir kez olmak üzere E-Devlet üzerinden ücretsiz olarak öğrenilebilecek. E-Devlet üzerinden ücretsiz bir şekilde kredi notunuzu öğrenmek için yapmanız gereken tek şey,sisteme giriş yaparak arama kısmına Risk Raporu yazmanız olacaktır

E-Devlet’in bu hizmetiyle birlikte www.turkiye.gov.tr üzerinden kredi notu öğrenme artık aracı kurumlara ücret ödeyerek sorgulama yapmanıza gerek kalmaksızın yapılabilecek.

Ücretsiz kredi notu öğrenme için yapmanız gerekenleri adım adım görselli bir şekilde anlatalım;

İlk olarak www.turkiye.gov.tr  adresine giriş yapıyoruz.

Ardından TC Kimlik No ve Şifremizi Giriyoruz.

Karşımıza gelen arama kısmına,“RİSK MERKEZİ RAPORU” yazıyoruz ve en üstte çıkan konuya tıklıyoruz.

Ardından sizden Rapor Türü isteyecektir.Buradan Kredi Limit ve Borç Bilgilerini işaretleyip Devam Et‘e tıklıyoruz.

Devam et tuşuna bastıktan sonra raporu görüntüleye bilmeniz için sistemde kayıtlı cep telefonu numaranıza bir kod gelecektir.Gelen kodu karşımıza gelen pencereye girerek raporu görüntüleyebilirsiniz.

Bu işlemi ayda bir defaya mahsus ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz.Sunulacak olan rapor da,borç durumunuzu,varsa devredilen kurum bilgileri gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.


Bu konumuzda merak edilen  “ücretsiz kredi notu öğrenme” hakkında bilgi verdik.Sizde yukarıda anlattığımız adımları uygulayarak,hiçbir banka veya aracı kuruma ücret ödemeksizin ücretsiz bir şekilde kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:Para Yardımı Yapan Yerler 2023Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2023

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (7)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir