1. Anasayfa
  2. Bankalar

Vakıfbank’tan Satılık 2. Araçlar – İcralık 2021


0

Daha önce evdepara.com olarak Ziraat Bakasından satılık 2. araçlar ve Halkbank’tan satılık 2. el araçlar hakkında bilgi vererek 2. el araç almak isteyen kişilerin en ucuza araba almaları için yardımcı olmuştuk. Bugün ise sizlere bir başka devlet bankası olan Vakıfbank’tan satılık 2. araçlar hakkında bilgi vereceğim. Vakıfbank’tan ihale ile satılan 2. araçları incelediğimde diğer bankaların sattığı araçlara göre biraz pahalı olduğunu gördüm. Fakat en doğru kararı siz inceleyerek verebilirsiniz.

Vakıfbank Satılık 2. Araçlar

Öncelikle size satılan araçların örnek bir listesini paylaşmak ve bu araçlar hakkında detaylı bilgiye nasıl ulaşabileceğinizi göstermek istiyorum.

Altta yer alan listede görebildiğiniz gibi her çeşit ve her model aracı bulmanız mümkün. Özellikle Renault Clio ve Wolksvagen Golf listede yer alan araçların başında geliyor.

Gelin listeden herhangi bir araca girelim ve ekspertiz raporunu görüntüleyip en uygun aracı bulmaya çalışalım.

Altta yer alan resimde numaralandırılmış alanlara bakarsanız 1 numaralı kutucuktan aracın ekspertiz raporuna ulaşarak herhangi bir hasarı olup olmadığını görebilirsiniz. 2 numaralı kutucuktan ise aracın ihale bitiş zamanını ve ne kadar teklif aldığını görebilirsiniz.

Sizde almak istediğiniz aracı bu şekilde inceleyip en uygun teklifi vererek piyasa değerinin çok altına ikinci el araç alabilirsiniz.

İhalelik araçlara alttaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz:

https://vakifbankarac.intengo.com/index.intengo?cid=14397

Vakıfbank’ın Sattığı İkinci Arabalara Nasıl Teklif Veririm ?

Bu işlem daha önce bilgi vermiş olduğumuz bankalarla aynı. Araç ihaleye sunulduğu anda bir teminat bedeli belirleniyor ve siz bu teminat bedelini en yakın Vakıfbank şubesine giderek teklif yapacağınız aracı belirtip yatırmanız gerekiyor. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Vakıfbank temsilcileri sizin telefon numaranıza ihale sistemine giriş yapabileceğiniz bilgileri gönderiyor.

İhale sistemine isterseniz internet üzerinden ya da Vakıfbank’ın mobil uygulamasından giriş yapabilirsiniz. İhale sistemin araca teklif verip ihalenin size kalmasını bekleyebilirsiniz.

Ayrıca şunu da belirtmeden geçmeyelim eğer ihale size kalmazsa yatırdığınız teminat tutarını hiçbir kesinti olmadan Vakıfbank şubesinden çekmeniz mümkündür. Eğer teklif verip aracı almazsanız bu teminat tutarı yanıyor ve paranızı çekemiyorsunuz.

Aldığım Araca KDV Ödeyecek miyim ?

Aracın KDV’si zaten sizin adınıza Vakıfbank tarafından ödeniyor yani ihalede verdiğiniz tutardan farklı bir miktar ödemeyeceksiniz. Fakat ihale yoluyla satılan araçlar genellikle trafikten çekme belgeli olduğu için aracın motorlu taşıtlar vergisini ödemeniz gerekiyor.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir