1. Ana Sayfa
  2. Bilgi

Vegemite (Vecimayt) Nedir? (MasterChef) Nereden Alınır?

Vegemite (Vecimayt) Nedir? (MasterChef) Nereden Alınır?
0

MasterChef’in son bölümünde kırmızı takımın dokunulmazlık mücadelesinde verilen ürün Vegemite(Vecimayt) oldu.

Vegemite Nedir?

Vegemite Avustralya’ya özgü bir üründür. Tıpkı çikolata, fındık&fıstık ezmesi gibi kavanozda satılır. Maya ekstrekti, yoğunlaştırılmış bir maya püresidir. Yemek yaparken zor bir üründür.

Bira üretiminin atık ürünü olan maya ekstresinden ve sebzeler, baharatlar ve diğer malzemelerin karışımından yapılır. Vegemite’ın güçlü, tuzlu bir lezzeti vardır ve genellikle tatlandırıcı veya umami olarak tanımlanır. Genellikle tost, sandviç ve diğer fırınlanmış gıdalar üzerine yayılır ve bazı yemeklerde baharat olarak da kullanılır. Vegemite, B vitamini kaynağıdır ve sınırlı miktarda tüketildiğinde sağlık faydalarına sahip olduğuna inanılır.

Vegemite Nereden Alınır? Nerede satılıyor?

Vegemite’yi Türkiye’de çok sınırlı stoklar ile bazı Macro Center’larda bulabilirsiniz. @FiyatDedektifi ile yapmış olduğumuz ortaklık sonucunda aşağıdaki linkten satın alabilirsiniz.

VEGEMITE en küçük boy 15,69 Euro’dur. Gümrük vergisi dahil ödeyerek Amazon Almanya üzerinden satın alabilirsiniz.

İşte Vegemite satın alma linki:

KAYNAK: https://fiyatdedektifi.com/vegemite-fiyati-2023-masterchef-vecimayt/

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap