1. Ana Sayfa
  2. Haberler

WhatsApp Grupları Yasaklanacak mı? 2023 ÖNEMLİ YASA GELİYOR!

WhatsApp Grupları Yasaklanacak mı? 2023 ÖNEMLİ YASA GELİYOR!
London, UK - July 31, 2018: The buttons of WhatsApp, Facebook, Twitter and other apps on the screen of an iPhone.
0

Son günlerde WhatsApp gruplarının artık tehlikeli bir boyuta geleceği ve yasa ile kapatılabileceği konuşuluyor. Durumun aslını Araba Teknik Medya ailesi olarak sizler için enine boyuna araştırdık.

Yeni bir yasa düzenlemesi ile özellikle WhatsApp üzerinde dolaşan bazı iddialar var. Devlet WhatsApp gruplarını kapatacak mı? WhatsApp grupları kapanıyor mu?

Öncelikle cevabımız hayır. Devletin WhatsApp gruplarını kapatma gibi bir işlevi olmayacak. Ünlü haberci Cüneyt Özdemir Av. Gökhan Ahi ile yaptığı bir YouTube canlı yayınında bu konuyu konuştu. Av. Gökhan Ahi konuyla ilgili bu tasarı haberinin WhatsApp gruplarında dolaştığına işaret etti. Bu tasarının meclise gelmediğine dikkat çekti. Ancak meclisin uzun süredir sürpriz çıkışlar yaptığına dikkat çekerek bazı sürpriz kararların çıkabileceğine dikkat çekti.

TIKLA OKU -> Ekmek Almaya Gitmek Yasak mı? 2023 SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

TIKLA OKU -> Sokağa Çıkma Yasağı Geldi! Marketler, Fırınlar ve Eczaneler Açık Olacak Mı!

Şu an gündemde bir infaz yasa tasarısının olduğunu söyleyen Ahi meclisin buna odaklandığını belirtti.

Sosyal medyada inanılmaz derecede yanlış ve sahte haberlerin dolaştığını söyleyen Gökhan Ahi konuyu takip ettiğini de ifade etti.

WhatsApp’ta sahte pek çok haber dolaşıyor. Özellikle son dönemde sahte haber içeren pek çok haberin ses kaydı dolaştığını söyledi. En az 3-4 farklı kaynaktan haberi teyit etmedikçe inanmamamız gerekiyor.

WhatsApp bütün mesajları yüksek derecede şifreliyor. Dolayısı ile güvenlik açısından büyük sıkıntılar yok. İki kullanıcı arasında geçen konuşmayı veya grup konuşmaları şifrelese de eğer telefonunuz başkasının eline geçerse bu mesajların açık bir şekilde okunması mümkün hale geliyor. Öte yandan WhatsApp ile ilgili son yıllarda çeşitli endişeler Amerika’da gündeme gelse de büyük davalar veya mahkemeler yaşanmadı.

Konuyla ilgili Cüneyt Özdemir’in yaptığı güncel video röportajı da izleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap