1. Ana Sayfa
  2. Bilgi

Yabancı Alışveriş Siteleri 2023 – Yurt Dışı Alışveriş Siteleri?

Yabancı Alışveriş Siteleri 2023 – Yurt Dışı Alışveriş Siteleri?
0

Alışveriş siteleri birçok kategoriyi içinde bulunduran, büyük depolar veya satış ortaklıkları ile satışların yapıldığı sanal pazarlardır. Dünya genelinde birçok yabancı alışveriş siteleri bulunmaktadır. Bunların birçoğu global ölçekte satış yaparak okyanus ötesine dahi ürün gönderimini sağlamaktadır. Yabancı alışveriş siteleri nelerdir sorusuna cevap olarak birçok örnek verilebilir ve sıralanabilir.

Yurt içinde yaptığınız alışverişleri yurt dışından da sağlayabileceğiniz yabancı alışveriş siteleri bulunmaktadır. Ürün tedariki, kargo süresi ve vergilendirmede değişiklikler olsa da ürünlerinizi teslim almanız için bir problem yaşanmamaktadır. Güvenir düzeyde satış sunan birçok internet sitesi yer almaktadır.

1)Amazon.com: Amazon.com dünyanın her yerine kargo gönderebilen ve büyük bir ürün hacmine sahip olan Amerikan merkezli bir alışveriş sitesidir. Ürün çeşitliliği bakımında oldukça zengin bir kataloğa sahiptir. Türkiye üzerinden güvenli bir şekilde sipariş verebilirsiniz. Bazı ürünlerde ücretsiz kargo imkanı da bulunmaktadır.

2)Aliexpress.com: Yabancı alışveriş siteleri olarak Aliexpress.com’da bu sektörde büyük ürün hacmine sahip olan alışveriş sitelerinden bir tanesidir. Çin merkezli olan alışveriş sitesi, e ticaret satış payının büyük bir dilimini kendisi paylaşmaktadır. Yaptığınız alışverişleri daha sonradan değerlendirebilir ve ürün satın alırken diğer müşterilerin yorumlarına dikkat edebilirsiniz. Türkiye’ye güvenli bir şekilde sipariş verebilirsiniz.

3)Ebay: Ebay sitesi e ticaret sektöründe satış yapan büyük firmalardan bir tanesidir. Dünya genelinde yıllardır hizmet vermekle birlikte birçok üründe kargo kampanyaları da yapmaktadır. Alışveriş sitesinin içinde 1. el malzemelerin dışında 2. el malzemelerin de satışı yapılmaktadır. Bu özellik Ebay’ı diğer alışveriş sitelerinden ayırmaktadır. Ayrıca Ebay alışveriş sitesi, Gittigidiyor sitesinin de sahibidir.

4) Sammydress.com: Yabancı alışveriş siteleri içerisinde yer alan sammydress.com, kadın giyim ve takı üzerine satışlarını sürdürmektedir. Güvenilir derecede hizmet veren firma kadınların ilgisini çeken ürün kataloğuna sahiptir.

5)Everbuying: Everbuying alışveriş sitesi elektronik cihazların satışını yaparak müşterilerine hizmet vermektedir. Dünyanın her yerine kargo imkanı bulunmakla birlikte ücretsiz kargo imkanını da sunduğu ürünler bulunmaktadır.

6)Dealextreme: Dealextreme alışveriş sitesi teknolojik ürün satışı yapan bir firmadır. Satılan ürünlerin fiyat politikası ortalama fiyatlara daha yakın olmakla birlikte piyasanın biraz altında yer almaktadır. Türkiye’ye ücretsiz kargo imkanı bulunmaktadır ve bu imkandan yararlanarak güvenli bir şekilde ürünlerinizi teslim alabilirsiniz. Bu özellikleriyle yabancı alışveriş siteleri nelerdir adlı yazımızda yer almaktadır.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap