1. Ana Sayfa
  2. Film

Yabancı Komedi Filmleri: En Harika ve İyi Yabancı Komedi Film Önerileri

Yabancı Komedi Filmleri: En Harika ve İyi Yabancı Komedi Film Önerileri
0

Günümüzde iyi bir reyting alan çok fazla yabancı komedi filmi oldu. Yabancı filmlere zaten her zaman için meraklı olan halkımız, yabancı komedi filmlerine de meraklıdır. Üstelik yabancı komedi alanında çok fazla film bulunur. Yabancı komedi filmlerinde rol alan aktörler, pek çok Türk insanının da beğendiği ve her filmini izlediği bir karakterdir. Bu karakterlerin çoğunu tanıyor olsanız da listemizde zaten onların oynadığı filmlere yer verdik. Yabancı komedi yapımlarında gerçekten de çok iyi içerikler var, listemizi takip ederek sizlerde yabancı yapımlara göz atabilirsiniz. Yabancı komedi filmlerine en iyi örneklerden biri de 3 İdiots filmidir. Aamir Khan’ın da rol aldığı bu Hint filmi, en çok izlenen filmlerden biridir ve birer başyapıtlardır. Sizlerde bu filmleri izleyerek hayatınızın en mutlu birkaç saatini geçirebilirsiniz, çünkü bu listede yer alan filmler gerçekten de oldukça komik ve eğlencelidir.  

 

Yabancı komedi filmleri her zaman için merak konusu oldu, bu listede derlediğimiz içerikler IMDB’den en az 6,0 puan almış olan içeriklerdir. Genelde listemizde 7 puan ve üstü filmlere de yer vermekteyiz. Yabancı komedi filmleri genelde Türk komedi filmlerinden daha başarılı olur çünkü, yabancı komedi filmleri her zaman için daha büyük bütçelerle çekilmektedir. Türkiye’de bugüne kadar bir film için harcanan en çok para 17 milyon dolarken, Birleşik Devletler’de standart bir filmin bütçesi bu kadar olmaktadır. İşte karşınızda en çok izlenen yabancı komedi filmleri  

20. Canım Öğretmenim (2011) IMDb: 7.5

Komedi ve Dram türünde son yılların en başarılı yapıtları arasında bulunan Canım Öğretmenim filmi, herhangi bir öğretmenin intiharından sonra apar topar işe alınan Cezayir asıllı yedek öğretmen olan Beşhir Lazar’ın başından geçen olayları anlatmaktadır.

 

19. Çok Fena (2007) IMDb: 7,6

2007 yılında vizyona giren harika bir komedi filme ile listemize devam ediyoruz. Son yılların en çok izlenen komedi filmi olarak gösterilen Superbad, iki asosyal liselinin başından geçen olayları komik bir şekilde beyaz perdeye aktaran bir yapım. Klasik gençlik film klişesinden kurtulmak isteyen okurlarımız için gerçekten güzel bir tercih.

Tür: Komedi

 

18. Aşkın 500 Günü (2009) IMDb: 7,7

2009 yılının aşk komedi filmlerinden bir tanesi olan ve uzun yıllardır hafızlardan silinmeyen 500 Days Of Summer, aşık olan bir erkekle aşık olmayan bir kadının hikayesini beyaz perdeye yansıtmaktadır. Yer yer hüzünlendiren ama daha çok güldüren bu film, gelmiş geçmiş en iyi romantik komedi filmleri arasında oldukça başarılı bir konumdadır. Sevgilinizle güzel bir romantik komedi dalında bir film izlemek isterseniz, ilk tercihleriniz arasında olabilecek bir yapım.

Tür: Komedi, Dram, Romantik

 

17. Felekten Bir Gece (2009) IMDb: 7.8

Yabancı komedi filmleri arasında son yılların en iyi komedi filmlerinden bir tanesi olarak olarak gösterilen The Hangover, bekarlığa veda partisi için Las Vegas’a giden ve kaldıkları otelde geçirdikleri gecenin ardından hiçbir şey hatırlamayan dört arkadaşın başından geçen olayları anlatmaktadır. Vizyona girdikten sonra büyük bir hayran kitlesine oluşan filmin sonraki yıllarda devam filmleri de çekilmiştir. Eğer, The Hangover filmlerini henüz izlemediyseniz mutlaka ama mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür: Komedi, Macera

 

16. Uçak (1980) IMDb: 7.8

Felaket filmlerinin parodisi olan geçmiş yılların bu yabancı komedi filminde, 2. Dünya Savaşı pilotlarından Ted Striker travmatik kişiliği ve alkolik yapısına rağmen besin zehirlenmesi nedeniyle uçağı kullanacak kimse kalmayınca kokpite geçmesiyle başlar. Öncelikle tüm havaalanı felaket filmlerini kendine model alan ve onların klişeleriyle alabildiğince dalga geçen film, ZAZ ekibinin en tutulan filmlerinden biri… İki yıl sonra ikinci filmi de çekilmiştir. “Airplane!” birçok listede en komik film olarak gösterilmektedir.

Tür: Komedi

 

15. Zombilerin Şafağı (2004) IMDb: 8,0

2004 yılında vizyona giren komedi filmleri arasında oldukça farklı bir tür olan Shaun Of The Dead, film eleştirmenlerinden büyük övgüler alan bir yapım. Zombi içerikli korku filmlerini sert bir dille eleştiren Zombilerin Şafağı filmi ile oldukça eğlenceli anlar geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

Tür: Korku, Komedi

 

14. Büyük Budapeşte Oteli (2014) IMDb: 8.0

İkinci Dünya Savaşı’nın adeta ince ince işleyen bir film olan The Grand Budapest Hotel, çalışan iki görevlinin arkadaşlığını yansıtıyor. Otelde kapıo görevlisi görevinde bulunan Gustave H ile Mustafa’nın yaşadıklarına hem çok güleceksiniz hem de ikinci dünya savaşının derin izlerini derinlemesine hissedeceksiniz.

Tür: Macera, Komedi, Drama

 

13. Deadpool (2016) IMDb: 8.0

Marvel Filmlerinin en sevilen ve en yeni süper kahramanları arasında bulunan Deadpool, kanser teşhisi konulan Wilson’un başından geçenleri izleyiciye aktarmaktadır. Marvel Evreni’nin anti kahramanı Deadpool’u komedi, bilim kurgu ve aksiyon türünde izleyebilirsiniz.

 

12. Truman Show (1998) IMDb: 8,1

Truman Show, televizyon sektörü üzerine yapılan en esaslı eleştirileri yapan komedi ve dram türünde harika bir yapıt. The Truman Show’da başrolde yer alan Jim Carrey (Truman) 30 yıl boyunca bir film stüdyosunda hayatını geçiren ve bu durumdan haberi olmayan birisini canlandırmaktadır. Bir gün ölmüş babasını görür, gördüğü kişinin bir anda ortadan kaybolduğunu anlar. 1998 yılında vizyona girmesine rağmen günümüzde halen daha etkisi sürdüren Truman Show’u mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Macera, Drama, Bilim Kurgu

 

11. P.K (2014) IMDb: 8,2

Son yıllarda vizyona giren komedi filmlerinden bir tanesi de Hint sinemasının başarılı ismi Aamir Khan’ın rol aldığı Peekay filmi… Bir kez daha toplumsal sorunların komik ve eleştirel bir dil ile bize aktarıyor Aamir Khan, filmde dini kendi çıkarları için kullanan insanları gerçek yüzünü izleyiciye gösteriyor. 2014 yılında vizyona giren P.K, Hindistan sinemasının ne kadar ilerlediğini bizlere açıkça gösterin efsanevi bir yapım.

Tür: Komedi, Drama

 

10. Büyük Lebowski (1998) IMDb: 8,2

Günün bütün yorgunluğu üstünüzden atmak için güzel için tek yapmanız gereken güzel bir komedi izlemekse bu tercihinizi The Big Lebowski’den yana kullanabilirsiniz. Sinemanın komedi ve suç türünün bir araya geldiği etkileyici yapımın replikleri günümüzde halen daha kullanılmaktadır. Filmi açın ve geriye doğru yaslanın. Gülmek için tercih ettiğiniz bu yapımdan hiç pişman olmayacaksınız.

Tür: Komedi, Suç

 

9. Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana (1998) IMDb: 8,2

Sinemanın en sıra dışı filmlerinden bir tanesi olan Lock, Stock And Two Smoking Barrels, polisiye bir film olmasına rağmen aynı zamanda komedi türünün de en başarılı örnekleri arasında yer almaktadır. Komedi, aksiyon, suç ve polisiye türlerini içerisine alan bu eseri kesinlikle izlemelisiniz. Bugün sinema dünyanın en çok kazanan isimlerini bu filmde bir arada görürseniz hiç şaşırmayın.

Tür: Komedi, Suç

 

8. Kutsal Kadeh (1975) IMDb: 8.3

Tüm zamanların en komik filmleri arasında gösterilen Monthy Pyhton and Holy Grail filminde, kral ve onun şövalyeleri gökten gelen bir emir sonrasında kayıp olan kutsal kaselerin peşine düşer. Kahramanlarımızın kutsal kaseyi bulmak için önlerine çıkan engeller izleyiciyi heyecanlandırırken aynı zamanda güldürmektedir. Yabancı komedi filmleri arasında kesinlikle tercih etmeniz gereken yapım.

Tür: Macera, Komedi, Fantastik

 

7. Kapışma (2000) IMDb: 8.3

 

2000’li yılların başında vizyona giren, hem komedi hem de aksiyon türünde güzel bir yapım alan Snatch, yer altı suç örgütünü ilgilendiren iki farklı konuyu ele almaktadır. İki olayın birbiri ile başta bağlantısı olmasa da sonrasında olaylar öyle bir gelişir ki, hikaye adeta Arap saçına döner.

 

6. 3 Salak (2009) IMDb: 8.4

Son yıllarda oldukça gelişen Hint sinemasından bir yapım ile listemize devam ediyoruz. En çok izlenen yabancı komedi filmlerinden bir tanesi olan 3 Idiots, Aamir Khan’ın baş yapıtları arasında yer almaktadır. Filmi izlerken birbirinden komik olaylara şahitlik ederken, aynı zamanda sistem üzerine de eleştirel düşüncelere yönelmenizi sağlayacaksınız. Henüz, 3 Idiots filmini izlemediyseniz, emin olun ki çok şey kaçırıyorsunuz.

Tür: Komedi, Dram

 

5. Hannah Gadsby: Nanette (2018) IMDb: 8.4

Tan anlamıyla komedi türünü içerisinde barındıran Hannah Gadsby: Nanette, yaptığı stand up gösterilerinde cinsiyete, cinselliğe ve çocukluğa dair şahsi açıklamalar yapan bir komedyendir. Netflix’te yayınlanan yapım, aynı zamanda stand up sektöründe de yeni bir bakış kazandırmaktadır.

 

4. Modern Zamanlar (1936) IMDb: 8,5

Charlie Chaplin’in önemli filmlerinden biri olan Modern Times, komedi film türleri arasında olmasına rağmen aynı zamanda dönemin en büyük eleştirel filmlerinden de bir tanesidir. 1936 yılında çekilmesine rağmen günümüze de ışık tutan bu yapım, tüm zamanların en komik filmleri arasında yer almaktadır.

Tür: Aile, Komedi, Dram

 

3. Büyük Diktatör (1940) IMDb: 8,5

Dünyanın en önemli mizah ustası olan Charlie Chaplin’in tüm zamanların en komik filmi The Great Dictator’de Nazi Almanyası’yla ve Hitlerle ilgili espirileri adeta kahkahalar atmanıza sebep olacak. Çok çok eski bir yapım olmasına rağmen günümüzde IMDB listesinde halen daha en tepelerde yerini korumaktadır.

Tür: Komedi, Dram, Savaş

 

2. Geleceğe Dönüş (1985) IMDb: 8.5

Bilim kurgu filmleri arasında karşımıza çıkan ancak en az bilim kurgu türünde olduğu kadar komedi türünde de yer almayı hak eden Back to the Future filmi 80’li yıllara damgasına vuran bir yapım. Filmde, oldukça çılgın fikirlere sahip olan Dr. Brown ile deli dolu bir genç olan Marty arasında yaşananlar anlatılır. Marty, çılgın doktorun icat ettiği 1950 yılına döner. Bu andan sonra olaylar gelişir ve izleyici hem maceraya, hem aksiyona hem de komediye doyar.

Tür: Komedi, Macera, Bilim Kurgu

 

1. Hayat Güzeldir (1997) IMDb: 8,6

İkinci dünya savaşını en iyi anlatan filmler arasında gösterilen Life Is Beautiful, daha çok dram türünde bir film olarak bilinse de aslında içerisinde geçen sahneler ile birçok komedi filmine taş çıkartmaktadır. Filmde, başrolde bulunan kahramanımız Guido, oğlunu savaşın yıkıcı etkilerinden korumak adına yaşananları bir oyun gibi anlatmaktadır. Her sahnesi ayrı bir dram olan ancak bunu da komedi ile aktaran oldukça etkileyici bir yapım. 1999 yılında vizyona giren Hayat Güzeldir filmi 7 dalda Oscar’a aday gösterildi ve 3 dalda da ödüllerin sahibi oldu.

Tür: Komedi, Dram, Romantik

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap