1. Ana Sayfa
  2. Kredi Kartları

Yapı Kredi World Card Hakkında Bilgiler

Yapı Kredi World Card Hakkında Bilgiler
0

Yapı Kredi, Türkiye’nin ilk özel bankası olarak 1944 yılında kurulmuştur. Kurulduğu yıldan bu yana birçok farklı çalışmaya imza atan banka, müşterilerini memnun etmek için birçok seçenek sunmaktadır.

Bu yazımızda Yapı Kredi bankasının kredi kartı olan World karttan bahsedeceğiz. Kartın kullanıcılarına sağladığı birçok avantaj, dikkatleri kartın üzerine çekmeyi başarıyor.

Haber İçeriği

World Kart Hakkında Bilgi

Yapı kredi, World kartı ortaya atarak kredi kartlarına yeni bir soluk getirmiştir. Bu kart ile yapılan alışverişler daha eğlenceli ve avantajlı hale gelebilmektedir. Birçok özelliği bulunan bu kart, kullanıcıları tarafından oldukça sevilmektedir.

Bu kart, diğer kartlara oranla daha çok para puan kazandırmaktadır. Ayrıca kredi kartı üzerinden eft yapmaya bile yarayan bu kartın daha birçok özelliği ve kampanyası da bulunuyor. Bu kartın birçok farklı çeşidinin bulunması, birçok farklı alanda kampanyalardan yararlanmaya fayda sağlıyor.

World Kart Gold: Bu kart seyahat etmeyi sevenler için tasarlanmış. Başta seyahatlerde olmak üzere araç kiralama ve kültürel aktivitelerde kullanılması durumunda birçok kampanya ve indirim kullanıcının karşısına çıkıyor.

World Platinum: Bu kart sadece özel müşterilere verilen yüksek limitli bir karttır. Türkiye’deki bazı restoran ve otellerde özel indirim almaya da olanak sağlıyor.

World Bussiness Kart: Bu kart ise ticari işlemler için geliştirilmiştir. Yüksek limitli olan bu kartı ticari alışverişlerinizin her alanında kullanabileceğiniz gibi, ticari amaçlı yaptığınız alışverişlerde de büyük indirimlerle karşılaşabilirsiniz.

World Sanal Kart: İnternet alışverişlerini güvenli hale getirmek için oluşturulmuş bir kredi kartıdır. Bu kart üzerinden sanal kart oluşturarak limit belirleyebilir, internet alışverişlerinizi sanal kart ile yapmaya başlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Play: Bu kart ise öğrenciler için geliştirilmiş olup sadece 18-25 yaş aralığındaki kişilere verilmektedir. Kart ücreti olarak da yıllık kesinti yapılmamaktadır.

World Kart Başvurusu

Bu karta sahip olabilmek için öncelikle başvuru yapmanız gerekir. Bu başvuru işlemi için birden fazla başvuru yöntemi bulunuyor.

Müşteri Hizmetleri: Müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek bu kart için başvuruda bulunabilirsiniz. Tek yapmanız gereken 0850 222 0 444 numarasını aramak.

Mobil Uygulama İle Başvuru: Zaten bankanın müşterisiyseniz mobil uygulama üzerinden hesabınıza giriş yaparak başvuru işlemleri kısmından World kredi kartına başvuruda bulunabilirsiniz.

Sms ile Başvuru: Yapı kredi sms ile de bu karta sahip olmak isteyenlerin başvurusunu almaktadır. “WORLD” yazıp boşluk bıraktıktan sonra Tc kimlik numaranızı yazarak 4421’e mesaj atabilirsiniz. Bu mesajla kredi kartı başvurusu yapmış olacaksınız. Ayrıca öğrenciler için tasarlanan Play kartının da başvurusu için “PLAY” yazılıp boşluktan sonra TC kimlik numarası yazılarak 4407’ye mesaj atılır.

İnternet Üzerinden Başvuru: Yapı Kredi resmi web sitesi üzerinden de başvuru yapma imkanı sağlıyor. Kart ile ilgili kısmı ziyaret ederek başvuruda bulunabilirsiniz.

Tabi karta sahip olabilmek için almak isteyen kullanıcıların bazı şartları sağlıyor olabilmesi gerekiyor.

World Kart Başvuru Şartları

  • Kişinin başvuru yapabilmesi için 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.
  • Kartı almak isteyen kişi daha önce bankalar ile sorun yaşamamış olmalıdır. Ayrıca kredi notu da bu durumda büyük oranda önemlidir. Daha önce kart borçlarını ödemeyen kişilerin kartı alma olasılığı bir hayli düşüktür.
  • Play kartını almak isteyen kişilerin üniversite öğrencisi olması zorunludur.

Yapı kredi Play kartı haricinde tüm kredi kartları için farklı oranlarda yıllık ücret kesintisi yapılmaktadır. Kartların değişikliğine gere bu fiyatlar 83 ila 110 lira arasında değişmektedir. Ayrıca oluşturulan her ek kart için de farklı yıllık ücret kesintisi yapılır.

World Kart Avantajları

World kart birçok alanda farklı avantajlar ve indirimlerle karşımıza çıktığı gibi, akaryakıtta da kendini gösteriyor. Opet ile ortak oluşturulan Opet World kart vasıtasıyla Opet istasyonlarından yapılan her 100 liralık alışverişe 5 lira puan kazanılmaktadır. Bu puan 25 TL olduğunda ise Opet’de harcanabilmektedir.

World kartın anlaşma sağladığı birçok farklı mağaza da bulunmaktadır. Bu mağazalardan alışveriş yapılması durumunda çeşitli taksit seçenekleri, indirimler ve puan fırsatları karşımıza çıkıyor. Fakat bu mağazalar sürekli olarak güncellenmektedir. World kart resmi web sitesini ziyaret ederek anlaşmalı mağazaları da yakından takip edebilir ve hemen alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap