1. Ana Sayfa
 2. İnternetten Para Kazanma
Trendlerdeki Yazı

İnternette Yayın İzleyerek ve Yayın Yaparak Para Kazanmak Mümkün Mü? 2023 Güncel

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte geleneksel yayıncılık anlayışı yerine modern yayıncılığa bıraktı.İnsanlar artık onlara verileni değil,kendi istedikleri şeyleri izlemeyi tercih ediyorlar.

İnternette Yayın İzleyerek ve Yayın Yaparak Para Kazanmak Mümkün Mü? 2023 Güncel
9

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte geleneksel yayıncılık anlayışı yerine modern yayıncılığa bıraktı .İnsanlar artık onlara verileni değil, kendi istedikleri şeyleri izlemeyi tercih ediyorlar. Modern yayıncılığının en tepesinde tartışmasız Youtube bulunuyor. YouTube da kanal açıp, kendi içeriklerini üreterek ayda milyonlarca dolar kazanan birçok kişi mevcut fakat YouTube üzerinden para kazanabilmeniz için video platformuna içerik üretmeniz gerekiyor. Peki içerik üretmeden sadece ilgi alanınız olan, izlemekten keyif aldığınız içerikleri izleyerek de para kazanmanız mümkün mü? Evet mümkün. Peki bu nasıl olacak sorunuzun cevabı ise Dlive .Şimdi hep birlikte Dlive nedir? Dlive dan video ve yayın izleyerek nasıl para kazanılır? onu öğrenelim.

Dlive Nedir?

Dlive, blockchain alt yapısını kullanan ve dünya da ilk merkezi olmayan canlı yayın platformudur. Benzer özellikleri barındıran bir başka canlı yayın platformu olan Twich’in aksine, Dlive da sadece oyun yayınları değil; yemek, örgü, ahşap boyama,müzik,sohbet..vb yayınlar yapıp izleyebileceğiniz birçok kategori bulunuyor.

Dlive Üzerinden Nasıl Para Kazanabilirim?

Yetenekli olduğunuz, yaptığınız işleri başkalarıyla paylaşmaktan zevk aldığınız konularda videolar çekip,anlık canlı yayınlar yaparak para kazanabilirsiniz. Örneğin; örgü örmek gibi bir yeteneğiniz mi var? Dlive üzerinden yayın yaparak, yapmış olduğunuz örgüyü izleyicilerle paylaşıp yeteneğinizi paraya dönüştürebilirsiniz. Üstelik Dlive da para kazanabilmeniz için sadece içerik üretmeye de ihtiyacınız yok. İlgi alanınız olan konuda yayınlar açan kişileri takip ederek, onların yayınlarını izleyerek de para kazanabilirsiniz. Sadece izleyerek para kazanabilmek kulağa hoş geliyor değil mi?

Dlive üzerinden para kazanmaya başlamak için tek yapmanız gereken Dlive da ücretsiz bir hesap oluşturmak.Şimdi Ücretsiz Dlive hesabı nasıl oluşturulur onu öğrenelim.

Dlive’da Ücretsiz Hesap Nasıl Oluşturulur?

Dlive sitesini buradan ziyaret edip, sağ üst köşede bulunan Giriş Yap butonuna tıklıyoruz.

Açılan pencerede eğer yeni bir üyelik oluşturacak isek HESAP OLUŞTUR sekmesine tıklıyoruz.

Burada bizlere yeni bir hesap oluşturmamız için, Facebook, YouTube gibi birkaç seçenek sunuyor. Fakat ben sizlere ortada sarı renk ile gösterilen LİNO HESABI ile hesap oluşturmanızı öneriyorum.

 

LİNO HESABI  butonuna tıkladığımızda karşımıza gelen bu pencerede Username kısmına kullanıcı adımızı,Password ve Confirm Password kısmına kullanmak istediğimiz şifremizi yazıyoruz.Alt da bulunan gizlilik sözleşmesi kutucuğunu onaylayarak Continue diyoruz ve bir sonraki adım olan Telefon numarası doğrulama kısmına geçiyoruz.

Bu kısımda Region yazan kutucuğa bulunduğunuz ülkenin alan kodunu girip(Türkiye için +90) alttaki Phone Number kısmına telefon numaramızı başına 0 koymadan yazıyoruz ve alttaki Send Code butonuna tıklıyoruz.Telefonumuza gelen 6 haneli kodu Verification Code kısmına yazıp,Sign Up butonuna tıklıyoruz.

Karşımıza”şifremizi kayıp edersek tekrar ulaşamayacağımız” ile ilgili uyarı gelecek.Dlive,blockchain alt yapısını kullandığı için kullanıcıların şifrelerini kayıtlı tutmuyor bu yüzden şifremizi iyi saklamamız gerekiyor.

Başarılı bir şekilde üyeliğimizi oluşturduk.Artık yayın yaparak ya da video izleyerek para kazanmaya başlayarabiliriz.Oluşturduğumuz üyelik ile Dlive’a giriş yapıp yayıncı olarak para kazanmak istiyorsak sağ üstteki Kamera ikonuna tıklayarak yayınımızı başlatabiliriz.

Video izleyerek para kazanabilmek oldukça kolay.Yapmanız gereken yukarıda bulunan kategorilerden  herhangi birine tıklayıp,yayıncıların yapmış oldukları yayın ve videoları izleyerek lino kazanıp,linolarınızı nakite dönüştürebilirsiniz.

Videonun altında bulunan sandık görseli, siz yayını izlediğiniz sürece dolar ve dolduğunda sandığın üzerine tıklayarak 1-5 arası lino puan toplarsınız.

Biriken lino’larınız ile yayıncılara bağışlar gönderip onlara katkıda bulunabilirsiniz.

Sağ üst köşede bulunan profil resminize tıkladığınızda açılan pencereden Lino Hesabına tıklayarak biriken Linolarınızı kontrol edip,çekim emri verebilirsiniz.

Linolarımız 2000’e ulaştığında Lino Hesabı penceresinden ödeme alabilmek için “ödeme al”kısmına tıklayarak Bitcoin ya da Paypal ile çekim emri verebiliriz.Şuan için sadece paypal ve bitcoin seçeneği bulunuyor ilerleyen günlerde direkt olarak banka hesabınıza da çekim yapabilmeniz için seçenekler sağlayacaklardır.

2000 Lino ortalama 125 Türk Lirası ediyor.

Aklınıza takılan ya da anlamadığınız konularda soru sormaktan lütfen çekinmeyin.Bu tarz para kazanabileceğiniz farklı siteler var ise alttaki yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (9)

Popüler Yorumlar
 1. 5 sene önce

  twichin önüne geçemez bu dlive . ilk önce tasarımlarını bir düzeltsinler çok amatör

 2. 5 sene önce

  Doğum günümde Dlive üzerinden canlı yayın yapmıştık arkadaşlarla baktm baya ilgi görüyor artık her akşam düznli yapmaya çalışıyorum (:

Yapılan Yorumlar
 1. 5 sene önce

  yayın açtım şimdi onu izleyerek yemek yiyeceğim.Artık öyle bir hal aldıki bu durum,bir şey izlemeden yemeği yiyemiyorum.Yayın açarak deli paralar kazananlar var fakat yayın için hem bilgisayarın iyi olması hemde internetin yüksek hızda olması gerekiyor.

 2. 5 sene önce

  son zamanlarda bu ismi çok duyar oldum.kazanmasıda kolay diyorlar deneyeceğim

 3. 5 sene önce

  Doğum günümde Dlive üzerinden canlı yayın yapmıştık arkadaşlarla baktm baya ilgi görüyor artık her akşam düznli yapmaya çalışıyorum (:

 4. yakında dlive ında boku çıkar ergen ergen veletler dolmaya başlar

 5. 5 sene önce

  twichin önüne geçemez bu dlive . ilk önce tasarımlarını bir düzeltsinler çok amatör

 6. 5 sene önce

  ne bu youtube gibi birşey mi?bilgi almak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir