1. Anasayfa
  2. İnternetten Para Kazanma
Trendlerdeki Yazı

Yazı Yazarak Para Kazanmak Mümkün Mü? 2021 GÜNCEL

İlkokul sıralarından bu yana ömrümüzün büyük çoğunluğu aslında yazı yazarak geçiyor.Kimimiz şiir yazmayı seviyor boş sayfalara şiirler yazıyoruz,kimimiz ise günlük tutmaktan keyif alıyoruz.Peki yazı yazarak para kazanmak mümkün mü? Cevap çok net,evet mümkün.Şimdi sizlere popüler olan yazı yazarak para kazanabileceğiniz birkaç sistemden bahsedeceğim;

Yazı Yazarak Para Kazanmak Mümkün Mü? 2021 GÜNCEL
5

İlkokul sıralarından bu yana ömrümüzün büyük çoğunluğu aslında yazı yazarak geçiyor.Kimimiz şiir yazmayı seviyor boş sayfalara şiirler yazıyoruz,kimimiz ise günlük tutmaktan keyif alıyoruz.Peki yazı yazarak para kazanmak mümkün mü? Cevap çok net,evet mümkün.Şimdi sizlere popüler olan yazı yazarak para kazanabileceğiniz birkaç sistemden bahsedeceğim;

Medium Yazı Yazarak Para Kazanma 2021

Medium,aklınıza gelen her konuda yazı yazıp paylaşım yapabileceğiniz bir internet sitesi.Bu site de,ilgi alanınıza göre bilgili olduğunuz konular hakkında yazı yazarak para kazanmanız mümkün. Medium’un en büyük avantajlarından biri ise yazmış olduğunuz yazılara okuyucular puan vererek,Google’da yazınızın kısa sürede üst sıralarda gözükmesini sağlayabiliyor. Peki medium üzerinden nasıl para kazanacağım?

Medium sitesi üzerinden yazı yazarak binlerce dolar kazanan birçok kişi mevcut. Yazmış olduğunuz konuda bilgi sahibi olmanız, okuyucuyu merak ettiği konuda aydınlatmanız çok önemli. Örneğin;Tecrübe ettiğiniz 2 farklı markanın cep telefonlarının artı ve eksi yönlerini kıyaslayarak deneyimlerinizi yazabilir,yada kripto para borsalarına nasıl üye olunur? gibi okuyucunun merek ettiği konuları açıklayıcı bir şekilde yazıp referans linkinizi paylaşarak para kazanabilirsiniz.

Ülkemizde bu şekilde satış ortaklığı(affiliate) veren onlarca firma bulunuyor. Bu firmaların ortaklık programına dahil olup kazanç elde edebilmeniz için herhangi bir para ödemeniz gerekmiyor. Medium sitesi üzerinden yazı yazarak para kazanmaya başlamak için tek yapmanız gereken siteye üye olup, yazı paylaşmak istiyorum butonuna basmak.

Makale Yazmak

Günümüzde internet sitelerinin artmasıyla birlikte makale yazarlarına çok fazla ihtiyaç duyuluyor.Makale yazarak bu işten ciddi rakamlar elde etmek mümkün.Fakat bu işi yaparken dikkat etmemiz gereken bazı konular var.Site sahipleri yazılan makale de arama motoru uyumuna çok dikkat ediyor.Yazmış olduğunuz makalelerin yazım ve imla kurallarına uygun,özgün ve benzersiz olması gerekiyor.Eğer bu konuda kendinize güveniyorsanız yazkazan.net gibi siteler de makaleler yazabilir,yada webmaster forumlarında makale yazdırmak isteyen kişilerle iletişime geçip yazmaya başlayabilirsiniz.Makale ücretleri ortalama 100 kelimesi 1.5Türk Lirası olarak satılıyor.Yazmış olduğunuz makalenin içeriği yabancı dil ise bu rakam 10 Türk Lirasını bulabiliyor.İyi bir makale yazarının bu işten kazandığı rakam aylık binlerce lirayı buluyor.Kaliteli içerikler yazarak müşteri portföyünüzü genişletebilir ve kazancınızı arttırabilirsiniz.

Steemit

Steemit,çalışma mantığı olarak birkaç şey dışında medium ile aynı diyebiliriz. Steemit, blockchain tabanlı olup bilgileri özel depolama sistemi ile silinemez hale getiriyor. Para kazanma mantığı ise Medium ile benzer ancak daha kolay. Steemit’de yazmış olduğunuz yazılar okuyucular tarafından beğenilip yorumlar yapılırsa, steem coin kazanırsınız. Steem coin son zamanlarda herkesin dilinde olduğu Bitcoin benzeri bir kripto para. Kazanmış olacağınız Steemcoin’in anlık değeri ise ortalama 2 Türk Lirası. Yazmış olduğunuz içerikler okuyucular tarafından beğeni ve yorumlar alarak, aylık binlerce lira kazanmanız mümkün. Steemit de bilgi içeren yazılar yerine, okuyucuları konuya dahil edecek, eleştiriye açık yazılar yazmak para kazanma açısından daha mantıklı. Okuyucuların yazınıza yorum yapıp görüş bildirmesi sizlere para olarak dönecektir.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (5)

  1. 05/02/2019

    Yanlışı yanlış yazıp ; yazı yazarak para kazanıyorlar güzel ülkemde…Neyse oralara hiç girmeyeyim şimdi.Konu güzel olmuş teşekkürler

  2. 07/02/2019

    İş ilanlarında 30 yaş sınırı koyan firmaların sayısı arttıkça makale yazarak geçimini sağlaymaa çalşan kadn sayısı artacak görürsünüz.yazıp çiziyorum kaç gündür rotamı tutturabilsem yürüyeceğimdeee….

  3. 07/02/2019

    mümkün olmaz olurmu hiç??Enson yılmaz özdil bir kitap yazrak tanesini 2500 liraya sattı kerizlere…var yani para bu işte

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir