1. Ana Sayfa
  2. Sermayesiz İş Fikirleri
Trendlerdeki Yazı

Yeni İş Fikirleri Arayanlar İçin +10 Karlı İş Fikri 2023 ||

Yeni İş Fikirleri Arayanlar İçin +10 Karlı İş Fikri 2023 ||
1

İnsanlar,gelenekselleşen işler yerine karlı olabilecek yeni iş fikirleri arayışına giriyor.Teknolojinin hayatın her alanına girmesi,para kazanabileceğimiz karlı iş fikirlerini de beraberinde getiriyor.İş yeri açmak isteyen kişilerin en çok sordukları soru, ne iş yapabilirim ?, hangi iş karlıdır ? ,ürünü nasıl pazarlarım ? gibi sorulardır.Ticarette başarılı olmanın 3 önemli kuralı vardır.Bunlar;

  • İnsanların ihtiyacı olacak ürünleri bulmak
  • Ürünü pazarlama yeteneği
  • Ürün yelpazesini genişleterek rakipleri elemek

Eğer bu 3 maddeyi başarılı bir şekilde yerine getirebilirseniz,ticarette başarı kendiliğinden gelecektir.Ticarette rekabeti düşürmek amacıyla insanlar çoğu zaman yeni iş fikirleri arayışına girer.Bu konumuzda ise sizlere piyasa da insanlar tarafından ilgi gören ancak henüz çok yapılmamış iş fikirlerini listeleyeceğiz.

Desenli Çorap Dükkanı Açmak

Özellikle son 2 yıldır ülkemizde gençler arasında popüler olan desenli çorapların maliyeti düşük,kar oranı yüksek olması sebebiyle yeni iş fikri arayan kişilerin dikkatini çekmeyi başarmıştır.7 den 70’e her kesime hitap eden bu çoraplar;çizgi film karakterli,marjinal desenli veya sevimli hayvan figürleriyle oldukça ilgi görüyor.Özellikle öğrencilerin bol olduğu bir muhitte desenli çorap dükkanı açarak çok iyi paralar kazanabilirsiniz.Eğer yeni bir iş fikri arayışı içindeyseniz,mutlaka desenli çorap dükkanı açma fikrini değerlendirmelisiniz.

Teknolojik Aksesuar Dükkanı Açmak

Günümüzde neredeyse akıllı olmayan bir şey kalmadı diyebiliriz.Saatlerden,yüzüğe,kolyelerden bilekliğe kadar her şey teknoloji ile birlikte gelişiyor. Z kuşağının teknolojiye olan merakı da gözardı edilecek gibi değil..Hal böyle olunca akıllı saat,kablosuz kulaklık,akıllı yüzük gibi aksesuarları satabileceğiniz dükkan açarak çok iyi paralar kazanabilirsiniz.Ancak bu işi yapabilmek için merakınızın olması gereklidir.Dünya trendlerini takip ederek,yeni çıkan teknolojik aksesuarları güncel bir şekilde dükkanınızda sergileye bilirseniz,ticaretteki başarı kaçınılmaz olacaktır.Eğer yeni bir iş fikri arayışı içindeyseniz,mutlaka teknolojik aksesuar dükkanı açma fikrini değerlendirmelisiniz.

Ortopedik Ürünler

Günümüzde,rahat bir yaşam sürebilmek için kadın erkek demeden herkes iş hayatındaki yerini alıyor.Hal böyle olunca,insanlar saatlerce masa başında ya da ayakta çalışmak zorunda kaldığından sağlıklarından oluyor.İnsanların daha rahat çalışmalarını sağlayacak olan ortopedik ürünler üreterek çok iyi paralar kazanabilirsiniz.Masa başı çalışanlar için dik durma yastığı,ayakta çalışmak zorunda olanlar için ise ortopedik ayakkabı tabanları üretebilirsiniz.Günümüzde bu iş modeli pek yaygın olmasa da,geleceğin meslekleri arasında gösteriliyor.Eğer yeni bir iş fikri arayışı içindeyseniz,mutlaka ortopedik ürünler fikrini değerlendirmelisiniz.

Takı Dükkanı Açmak

Takı denilince 7’den 70’e tüm kadınlar için akan sular duruyor.Birbirinden farklı renk ve desenlerde üretilen takılardan kadınlar 1’er 2’şer adet değil,onlarca adet alıyor.Üretim maliyetinin çok düşük olması,yeni bir iş arayan kişilerinde dikkatini çekmeyi başarıyor.Ancak takı dükkanı açmak için konumun çok iyi düşünülmesi gerekir.Eğer kadınların yoğunlukta olduğu bölgelerde takı dükkanı açabilirseniz çok iyi paralar kazanabilirsiniz.İsterseniz Elf yıldızı kolyesi konumuza da göz atarak,kendiniz de kolye yapıp satabilirsiniz.

Oto Aksesuar Dükkanı Açmak

Ülkemizde sıfır bir araba almak ekonomik koşullar sebebiyle neredeyse imkansız hale geldi.Hal böyle olunca insanlar arabalarını değiştirmek yerine,onlara ufak dokunuşlar yaparak yenilemeyi tercih ediyorlar.Siz de araç kaplama,oto bakımı,jant veya far gibi oto aksesuarları dükkanı açarak çok iyi paralar kazanabilirsiniz.Özellikle son zamanlarda araç kaplama gençler arasında popüler bir hale geldi.Kaplama maliyeti çok düşük olsa da hizmet bedelleri el yakıyor.Bu işe daha düşük ücrette hizmet vererek başlamanız,gelirinizi büyük ölçüde etkileyecektir.Eğer yeni bir iş fikri arayışı içindeyseniz,mutlaka oto aksesuar dükkanı açmak fikrini değerlendirmelisiniz.

Organik Ürün Satışı Yapmak

Organik ürün denilince çoğumuzun aklına yiyecek-içecek gelse de,aslında giyimden kozmetiğe birçok seçenek bulunuyor.Çocuklu aileler için amigurumi sanatı ile el yapımı oyuncaklardan tutunda,ev yapımı organik şampuan, saç boyasına kadar satabilirsiniz.Kadınların son zamanlarda organik kozmetik ürünlerine yönelmesi sebebiyle bu piyasaya ilgi oldukça artmakta.Siz de güzel bir muhitte açacağınız organik ürün mağazası ile çok iyi paralar kazanabilirsiniz.Dilerseniz Evde Organik Şampuan Yapma konumuzu inceleyerek evde kendi şampuanınızı nasıl yapabileceğini öğrenebilirsiniz.

Uyku Kafesi(Odası) Açmak

Avrupa da bu iş fikrine her geçen gün ilgi artsa da,ülkemizde hala popüler bir iş modeli olarak sayılmıyor.Özellikle İstanbul, Ankara gibi metropol kentlerde uyku kafesi açarak bu işin öncülerinden olabilir,muhteşem paralar kazanabilirsiniz.Dilerseniz Uyku Kafesi Açmak konumuza göz atarak,nasıl bir iş modeli olduğunu inceleyebilirsiniz. Eğer yeni bir iş fikri arayışı içindeyseniz,mutlaka uyku kafesi açmak fikrini değerlendirmelisiniz.

Eşek Sütü Çiftliği Kurmak

Özellikle İtalya da oldukça popüler olan eşek sütü çiftliğine,ülkemizde de son zamanlarda ilgi artıyor.Eşek sütünün kanser den,cilt hastalığına o kadar çok faydası var ki saymakla bitmiyor.Hatta söylentilere göre Antik Mısır Kraliçesi  VII. Kleopatra’nında sık sık eşek sütü banyosu yaptığı öne sürülüyor.İşin detaylarını öğrenmek için Eşek Sütü Çiftliği Açmak konumuza göz atabilirsiniz.Eğer yeni bir iş fikri arayışı içindeyseniz,mutlaka eşek sütü çiftliği açmak fikrini değerlendirmelisiniz.

Yarasa Gübresi Üretimi

Ülkemizde adını yeni yeni duyduğumuz yarasa gübresi üretimi,yurt dışında uzun süredir yapılan bir iş modelidir. Özellikle 2018 yılında ülkemizde yarasa gübresi üretim tesislerinin sayısı artmaya başladı.Tamamen organik olan yarasa gübresi, tarım alanında verimliliği %100 e yakın artırdığı için oldukça ilgi görüyor.Bu işi yapmak için yetkili mercilerden gerekli izinleri alarak mağaralar kiralayabilir,yarasa gübrelerini işlenmiş halde satabilirsiniz.

Bebek Giyim Mağazası

Aileler,söz konusu çocukları olduğunda,para harcamaktan çekinmezler. Özellikle bebeklerin hızla büyüdüğünü göz önünde bulundurursak,her ay yeni bir kıyafete,patiğe,çoraba para harcandığından rahatlıkla bahsedebiliriz.Hal böyle olunca tartışmasız en karlı iş fikirlerinden biri de bebek giyim işidir.Sevimli bebek elbiselerinden,bebek oyuncaklarına,çocuk bezinden,kıyafet takımlarına kadar satılabilecek birçok ürün bulunmaktadır.Eğer kaliteli ürünler satarsanız,bu işten çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Bebek giyim mağazasını bulunduğunuz şehirde açabileceğiniz gibi,internet üzerinden mağaza açarak da satış yapabilirsiniz.Eğer yeni bir iş fikri arayışı içindeyseniz,mutlaka bebek giyim mağazası fikrini değerlendirmelisiniz.


Bu konumuzda yeni iş fikirleri arayanlar için 10 adet karlı iş fikirlerini listeledik.Dilerseniz sitemizdeki diğer konulara da göz atarak,evde ek iş,internetten para kazanma gibi konulara ulaşabilirsiniz.Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız dan paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz :)

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir