Haberler

YouTuber Efe Uygaç CNN Türk’te Gençlere Koronavirüs Tavsiyelerinde Bulunudu! (VİDEOLU)

Berkcan Güven ile çektiği videolar sonrasında ünlenen YouTuber CNN Türk'te Hande Fırat'ın moderatörlüğünde yayınlanan Gece Görüşü programında koronavirüs ile ilgili Türk gençlere tavsiyelerde bulundu.

CNN Türk’te yayınlanan ve Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü programına katılan ünlü YouTuber Efe Uygaç gençlere koronavirüs hakkında uyarılarda bulundu.

Programa katılan Efe Uygaç panik havasına kapılmaması gerektiği, gereksiz endişenin ülkemizi ve yaşlılarımızı, kronik hastaların durumunu çok daha kötü bir duruma getirebileceğinden bahsetti. Evin dışına çıkmadan, güvenli bir şekilde evde kalarak hareket etmemiz gerektiğinden bahseden Uygaç, dijital platformlar üzerinden pek çok işimizi yapabileceğimizi belirtti.

Uzaktan eğitim sisteminde hareket etmenin öğrencileri geriye düşürmeyeceğinin altını çizen Efe Uygaç, evde kalmanın bir fırsata dönüştürülebileceğinden bahsederek yeni şeyler öğrenmemizin önünün açık olduğunu, panik halinde olmadan yeni beceriler edinebileceğimizi söyledi.

Evde spor yapmanın bile uygulamalarının olduğunu söyleyen YouTuber Efe Uygaç birincil önceliğimizin sağlığımızı korumak olduğunu söyledi. Bununla birlikte koronavirüs vakalarının ülkemizde görülmesinin ve sayısının artmasından sonra ilk iş olarak ailesinin aradığını söyleyerek birlikte bir karar aldıklarını ve birincil önceliğinin eğer virüsü taşıyorsa ailesine bulaştırmamak olduğunu söyledi.

Gençlerin WhatsApp gruplarında dönen asılsız haberlere itibar etmemesi gerektiğini söyleyen Efe Uygaç Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Twitter hesabının takip edilerek gerçek bilgilere erişilebileceğini de belirtti.

Biz de Araba Teknik olarak bu konuda sahte haberler ile ilgili Anadolu Ajansı, DHA ve İHA benzeri ajanslardan bu haberleri doğrulamadan hareket etmenin panikten başka bir şey yaratmayacağını kolaylıkla söyleyebiliriz.

YouTuber Efe Uygaç CNN Türk videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı