1. Anasayfa
  2. Haberler

YouTuber Efe Uygaç CNN Türk’te Gençlere Koronavirüs Tavsiyelerinde Bulunudu! (VİDEOLU)

YouTuber Efe Uygaç CNN Türk’te Gençlere Koronavirüs Tavsiyelerinde Bulunudu! (VİDEOLU)
0

CNN Türk’te yayınlanan ve Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü programına katılan ünlü YouTuber Efe Uygaç gençlere koronavirüs hakkında uyarılarda bulundu.

Programa katılan Efe Uygaç panik havasına kapılmaması gerektiği, gereksiz endişenin ülkemizi ve yaşlılarımızı, kronik hastaların durumunu çok daha kötü bir duruma getirebileceğinden bahsetti. Evin dışına çıkmadan, güvenli bir şekilde evde kalarak hareket etmemiz gerektiğinden bahseden Uygaç, dijital platformlar üzerinden pek çok işimizi yapabileceğimizi belirtti.

Uzaktan eğitim sisteminde hareket etmenin öğrencileri geriye düşürmeyeceğinin altını çizen Efe Uygaç, evde kalmanın bir fırsata dönüştürülebileceğinden bahsederek yeni şeyler öğrenmemizin önünün açık olduğunu, panik halinde olmadan yeni beceriler edinebileceğimizi söyledi.

Evde spor yapmanın bile uygulamalarının olduğunu söyleyen YouTuber Efe Uygaç birincil önceliğimizin sağlığımızı korumak olduğunu söyledi. Bununla birlikte koronavirüs vakalarının ülkemizde görülmesinin ve sayısının artmasından sonra ilk iş olarak ailesinin aradığını söyleyerek birlikte bir karar aldıklarını ve birincil önceliğinin eğer virüsü taşıyorsa ailesine bulaştırmamak olduğunu söyledi.

Gençlerin WhatsApp gruplarında dönen asılsız haberlere itibar etmemesi gerektiğini söyleyen Efe Uygaç Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Twitter hesabının takip edilerek gerçek bilgilere erişilebileceğini de belirtti.

Biz de Araba Teknik olarak bu konuda sahte haberler ile ilgili Anadolu Ajansı, DHA ve İHA benzeri ajanslardan bu haberleri doğrulamadan hareket etmenin panikten başka bir şey yaratmayacağını kolaylıkla söyleyebiliriz.

YouTuber Efe Uygaç CNN Türk videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir